Przedsiębiorstwo

inzchris / 84.40.156.* / 2006-05-15 22:27
Witam.
Mam na imię Krzysztof i planuję założyć własną firmę zajmującą się handlem lub/i produkcją. Mam pytanie odnośnie opłat jakie będę musiał ponieść na założenie działalności i kolejnych (miesięcznych - ZUS, US itp). Ostatnio przeczytałem w Internecie (niestety już ten artykuł zniknął), ze przedsiebiorcy będą płacili składki ponad 800 zł miesięcznie ? Czy będzie konieczne dokładne określenie przedmiotu handlu, czy wystarczy ogólne ujęcie działalności ? Jeśli miejscem prowadzenia działaności będzie moje miejsce zmaieszkania to czy w przypadku (oby nie) kłopotów finansowych stanowiłoby to jakieś zagrożenie ? Jeśli ktoś mógłby przybliżyć koszty założenia i prowadzenia \
Wyświetlaj:
wer / 83.26.117.* / 2006-05-22 21:54
800 to już się płaci!!!, a jak zrobisz swoje mieszkanie miejscem prowadzenia działalności, to dolicz sobie jeszcze podatek od nieruchomośc w których proeadzona jest działalność. np. mieszkanie ma 70 m, no to mniejwjęcej 70 x 25 PLN =...... i tyle musisz rocznie zapłacić podatku od nieruchomość, lepjej zmiataj z tego chorego kraju!!! A jak juz założysz działalność i będziesz ją chciał zamknąć, no to wtedy dostaniesz po jajach, nie wypłacisz się !!!!
Konsultant Money.pl / 2006-05-18 18:44 / Specjalista Money.pl
Zapraszam do naszego serwisu poświęconemu działalności gospodarczej: http://www.msp.money.pl/ . Na jego stronach znaleźć można niezbędne informacje zarówno dotyczące zakładania firmy jak i zmian dla firm już działających.

Najnowsze wpisy