Forum Forum prawneGospodarcze

Przekazywanie danych osobowych przez urzędy

Przekazywanie danych osobowych przez urzędy

now / 87.99.30.* / 2007-08-09 09:23
Przyszła pora na swoją własną firmę. Zarejestrowałem działalność w urzędzie miasta.
Dwa dni po tym nagle przyszły do mnie listy z banku z ofertą. Łącznie otrzymałem 3 takie listy do tej pory. Są to listy z banków z którymi nie miałem nigdy styczności - baaa, nawet w żadnym nigdy nie stanęła moja noga.
Dziwi mnie więc skąd mają moje dane - pytanie retoryczne, bo wiadomo, że z urzędu.
Teraz więc pytanie - jakim prawem urząd bez mojej zgody przekazuje moje dane? To wygląda na to, żę banki mają swoje macki w urzędach i jak tylko rejestruje się ktoś nowy, to natychmiast dostają informacje o tym. Wiadomo, że każdy będzie potrzebował konta firmowego, a banki z tego mają kasę. Niemniej jednak jestem bardzo oburzony tym faktem.
Chcę przejść się do urzędu i poruszyć tą sprawę, bo nie mam zamiaru zostawić jej w spokoju.
Wyświetlaj:
mira / 83.5.96.* / 2007-08-09 23:05
Miałam ten sam problem zakładając firmę. dobrze było by gdyby ktoś rozwiązał w końcu ten problem. Mieszkam w Tarnowskich Górach poinformowano mnie ZE TO JEST ZGODNE Z PRAWEM. Pozdrawiam
now / 87.99.30.* / 2007-08-10 07:54
Zgodne z prawem? To chyba ich prywatnym. Zasada jest dla mnie prosta - NIE podpisywałem żadnej zgody na przekazywanie moich danych osobom trzecim.
Baaaa, tutaj mamy nawet sprawę ze sprzedawaniem danych osobowych!
No nic, w najbliższym czasie będę widział się zarówno z urzędem, jak i tymi bankami - nie odpuszczę tego. Bo jak coś potrzebuje, to trwa to wiekami, ale moje dane potrafią przekazać TEGO SAMEGO DNIA innej instytucji?

Najnowsze wpisy