Forum Forum prawneBudowlane

przekształcanie budynku gospodarcego na mieszkalny

przekształcanie budynku gospodarcego na mieszkalny

EwaIzabela / 2010-08-14 20:06
Witam,
Proszę o wyjaśnienie, jak długo trwają formalności przy przekształcaniu budynku gospodarczego na mieszkalny?
Co jest potrzebne oprócz planów? Jakie pozwolenia, gdzie należy uzyskać?
Bardzo dziękuję za wszystkie wyjaśnienia.
Wyświetlaj:
stanek82 / 78.149.51.* / 2014-01-03 13:11
witam,prosze o wyjasnienie gdzie i od czego zaczac przeksztalcenie budynku gosp.w mieszkalny.bylem w urzedzie to powiedzieli ,ze wszystko jest na internecie.Zaj... pomoc urzednika.Jestem zielony w ty sprawac jak wiekszosc chyba co zaczyna budowe,z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam.Stani
Ren.Gal / 93.105.129.* / 2017-02-20 15:53
mam wszystkie pozwolenia już podjeliśmy prace remontowe,mamy dziennik budowy i nadzór budowlany, jak to ma się do podaku od nieruchomości.Podatek od budynku gospodarczego jest kolosalny wię może ktoś mi podpowie czy zgłosić do Urzu Miasta że budynek nie jest już gospodarczy tylko w trakcie remont i może bedzie decyzja o podaku od nieruchomości pomiejszona. Bardzo proszę o pomoc.
szklarek / 2017-02-20 18:40
Jeśli w trakcie przebudowy, to jeszcze NIE mieszkalny. Takowym będzie po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. W czasie przebudowy może być opodatkowany jako budynek o kategorii 'pozostały', a więc ze stawką niższą niż gospodarczy.

Przydatny wyrok:

Naczelnego Sądu Administracyjnego z 25 sierpnia 2016 r., sygn. akt II FSK 2575/14

Najnowsze wpisy