Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przekształcanie szpitali. Było tysiąc chętnych do rozmowy

Przekształcanie szpitali. Było tysiąc chętnych do rozmowy

Wyświetlaj:
12pol / 178.183.231.* / 2010-12-10 14:54
dołek pod ob...y stołek
zxc12 / 79.191.150.* / 2010-12-10 14:05
Zdrowie ludzkie to nie towar. Zasady wolnorynkowe w tym akurat przypadku nie sprawdzają się. USA dobry przykład jak ktoś zna tam sytuacje. Ubezpieczenia prywatne są dobre na leczenie kataru i podobnych. Wadą podstawową jest w nich ustalony limit na leczenie. Leczenie poważnej choroby kosztuje nieraz tak dużo że limit nie wystarcza. Do prywatyzacji dążą lekarze. Postawa lekarzy zarabiających kilka średnich pensji mnie dziwi. Im nigdy dość a decydując się na studia ktoś gwarantował pensję 30tys zł. Praca lekarza nie jest cięższa od innych , jest odpowiedzialność ale nawet słabi lekarze za swoje zaniedbania rzadko odpowiadają. Każdy wykonuje jakąś pracę ale odnoszę wrażenie że lekarze uważają się za pępek świata. Wykorzystują sytuację że ich praca dotyczy każdego z nas i z łatwością szantażując społeczeństwo uzyskują uległość władzy.
Służba zdrowia to trudny temat dlatego że musi pozostawać pod kontrolą państwa. W innym przypadku zdani będziemy na lekarzy którzy sami ustalać będą ceny za swoje usługi a w tym segmencie konkurencji BRAK
Co potrafi świat medyczny w swoich dążeniach do kasy przekonaliśmy się już nie raz.
Anest / 94.232.156.* / 2010-12-10 19:27
Jestem lekarzem anestezjologiem i pracuję na Oddziale Intensywnej Terapii. Anestezjologiem zostałem z powołania - nie myslałem o pieniadzach. Ale okazało się ,ze władza najpierw ludowa, a potem solidarnosciowa oczekuje, że bedę zasuwał za pensje mniejszą niz srednia krajowa. I wtedy zbuntowałem się. Nikt z moich kolegów Oddz\iałow Intensywnej Terapii nie chce prywatyzować, Musielibysmy do nich dokładac i znowu bysmy poszli z torbami. Wezcie je sobie sami. I nie płaczcie mi w przyszłosci jak ktos od was cieżko zachoruje - że czegos brakuje. Idzcie po rozum do głowy póki czas.
tade / 83.2.33.* / 2010-12-10 13:58
Składki do NFZ
a kosztami obciążyć samorządy lokalne
Dobre to byle tak dalej
i nie potrzeba nam wojny.
man13 / 2010-12-10 13:28 / Tysiącznik na forum
I pomyśleć że PiS-dzielstwo będzie w mediach pytało się obywateli gdzie są ustawy PO?
tade / 83.2.33.* / 2010-12-10 13:56

I pomyśleć że PiS-dzielstwo będzie w mediach pytało się

gdzie i jaki postawić pomnik ?
I narzekać jak to ich los pokarał!
Jest super, jest super, więc o co ci chodzi / 81.190.213.* / 2010-12-10 13:18
Jak mówiła Sawicka - będą kręcić lody w służbie zdrowia i tak szpital na Pl.JPII we Wrocku przejmie deweloper i wybuduje apartamenty.
Powstaną nowe szpitale, ale na leczenie w nich będzie stać nielicznych.
Binarek / 2010-12-10 13:56 / Tysiącznik na forum
Dlatego proponuje uczciwie pracować
Będzie Cię stać na szpitale, przedszkole,szkołę ...
i nie będziesz musiał jechać na plecach innych podatników
jliber / 2010-12-10 13:48 / Tysiącznik na forum
W ogóle będzie bardzo strasznie jak sprywatyzują cokolwiek. Dobrze jest jak jest. A jeszcze lepiej było w PRLu.
Floyd / 2010-12-10 14:07 / Tysiącznik na forum
Nie będzie strasznie, będzie raj na Ziemi... do czasu.

Najnowsze wpisy