Forum Forum podatkoweInne

Przelewy Polska-Rosja pytanie

Przelewy Polska-Rosja pytanie

vodaso / 2008-08-06 21:37
Witam, mam pytanie dotyczące podatków. Skontaktowała się ze mną rosyjska firma zajmująca się kupnem i sprzedażą papierów wartościowych. Zaproponowali mi posadę "regionalnego agenta" działającego na terytorium Polski. Moje zadanie miałoby polegać na pośrednictwie w przelewach pieniężnych pomiędzy Polską a Rosją. Udostępniając numer swojego konta dostawałbym od europejskich, głównie polskich firm na swój rachunek określone sumy pieniędzy, z których zostawiałbym należną sobie prowizję, resztę zaś musiałbym wypłacić i poprzez Western Union wysłać na rachunek tejże rosyjskiej firmy z którą miałbym współpracować, koszty przelewu byłyby potrącane z tejże wypłaconej kwoty. Wysłano mi umowę agencyjną w polskim oraz rosyjskim języku, którą mają podpisać obie strony, przelewy sięgałyby kilku do kilkunastu tys. zł. wykonywane do 2 razy w tygodniu. Działanie te ma uchronić rosyjską firmę od płacenia olbrzymich podatków, które musieliby płacić przyjmując przelewy bezpośrednio od firm z Europy, gdyż od pośrednika (ode mnie) jako osoby fizycznej płacą o wiele mniej podatku za tego typu transakcje.
1. Chciałbym się dowiedzieć, czy podpisanie takiej umowy agencyjnej i tego typu działania są legalne w świetle polskiego prawa?
2. Mając podpisaną umowę i pracując w taki sposób jak miałbym rozliczać się z podatkami?
VSM / 77.115.117.* / 2008-12-11 09:50
Witaj. Ja dostałem taką samą propozycję, zachęcali bardzo dużymi zarobkam za te przelewy oraz też na rekrutację ludzi. Jednak najpierw przetłumaczyłem dokładnie umowę, żeby wiedzieć, czy nie ma tam jakiś kruczków. Potem chciałem renegocjiować warunki współpracy po konsultacji z księgowym, bo w umowie nie wszystko jest jasne i mało dokładnie opisane. A chciałem to tylko zalegalizować pod względem prawnym i księgowym. Firma po mojej wiadomości zupełnie przestała się odzywać. A tak, żeby zupełnie Ciebie wyleczyć z oferowanych wysokich zarobków, to poczytaj sobie poniższe wiadomości:
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Policja-Polacy-pracuja-dla-rosyjskiej-mafii,wid,10652538,wiadomosc.html?ticaid=171f2
a to kolejna wiadomość:
http://biznes.interia.pl/news/przelewy-ktore-moga-cie-drogo-kosztowac,1224952,4141
Także przestrzegam Ciebie kolejne osoby, które są zainteresowane szybkim zarobkiem.

Najnowsze wpisy