Forum Forum finansoweInne

Przelewy zagraniczne RBC Bank

Przelewy zagraniczne RBC Bank

dzulja / 2010-08-06 22:25
prosze o pomoc. chce sprzedac suknię ślbną do nigerii i gosc zaproponowal cos takiego ze wplacil
kase na konto jakiegos banku - RBC bank, który przeleje mi pieniadze jak tylko wysle do tego banku skan
listu przewozowego. czy to rzeczywiscie tak jest? prosze o odpowiedź bo nie chce zostac
oszukany. nazwa banku RBCBank. wyslali mi taakiego maila: TRANSFER ORDER
Transfer Order from RBC Online Transfer has been Approved .
Dear Jacek Śródka ,
We honour to inform you that we had received the transfer of (425.00EUR) been paid to you by Phat Jean for an Auction of item(s) and the payment has been Processed and Consequently been Approved...

BELOW ARE YOUR NOTED BANK INFORMATION :
PAYMENT ACCOUNT DETAILS.
BENEFICIARY NAME


IBAN/ACCOUNT NUMBER

BIC/SWIFT CODE

ITEM NAME
TOTAL AMOUNT
Jacek Śródka


PL20103000190109784815770266
CITIPLPX
(Dress) 425.00EUR

We have finished the procedure of the transferring of the full payment to your bank account , but you will need to ship out the items and send us the tracking number, for your shipment verification so that we can activate your bank account and the full payment of (425.00EUR) will be transferred to your account from ROYAL BANK directly to your bank account.

This Is Our Information For The Buyer
1. You must know that once the payment has been made by the buyer the money now belongs to the seller and it will be transferred immediately to his or her account as soon as the seller follow our procedure.
2. Once shipment has been verified, the money will be delivered to the seller's bank account information given to us by you and hence from now on ,You did not have any control on the money paid by you to the seller as we are the one to handle everything yours is to receive your item, we are using this policy to protect both the seller and buyer from internet fraud.

You can go ahead now and ship out your buyer's item{s} and send to us the Scan Way Bill/Tracking Number in order for us to activate your bank account and to complete the final process and within the next 24-Hours time your money will arrive into your bank account, however,you will be receiving your money as soon as you send us the Scan Way Bill/Tracking Number of the shipment receipt ,You will have to ship the item to the shipping address provided by the buyer .


We are very sorry for any inconvenience or delay this may cause,we will like you to verify your bank information properly and see that there is no mistake.If there is, kindly contact us through:(rbcdeptsmanagement@accountant.com)


Wyświetlaj:
Radekkk300 / 46.15.6.* / 2022-06-09 11:10
Rbc bank to oszuści.. próbowali też i ode mnie coś kupić i podobna sytuacja, widzę że po latach nadal działają.. wygląda ta jak by komputer za nich pisał albo gogle tranlator.. a jak prosisz o kontakt tel to wgl nie wspominają o tym w rozmowie.. UCIEKAĆ OD RAZU! BO wasze konto może być czyste bardzo szybko :)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Tomek794 / 185.135.2.* / 2020-11-17 12:58
Oszuści nie kupują przez allegro , chcą kontaktu e-mail. Następnie posyłają dziwne linki że trzeba opłacić koszty wysyłki . W normalnej sytuacji kupujący wysyła przelew a sam opłaca kuriera. Ostrzegam przed kontaktem
kcaper gabriel
Marcin504 / 90.156.30.* / 2016-05-23 18:39
Tydzień temu skontaktowała się ze mną Ola James, nawet po polsku coś pisała na początku ze mną potem po angielsku, wyglądało to tak że aby dostać kasę muszę wysłać paczkę był to Xbox One a więc rzecz cenna, myślałem że takie są procedury w Anglii itp, ale myliłem się bo wysłałem to w środę a dziś poniedziałek i miało być wszystko dobrze, ale teraz chcę ode mnie 2 tys, bo mieli mi dać 1,400 zł ale "bank" się pomylił i dostanę swoje pięniądze jeśli wpłacę różnicę...jeśli ktoś rozwiązał ten problem,albo jakkolwiek może pomóc to błagam o pomoc...
pawel1995 / 95.160.157.* / 2017-11-13 12:17
Dzień dobry. Według mnie najkorzystniejszym sposobem przesłania pieniędzy z kraju za granice jest taka strona tutaj link : http://trgo.co/pl/r/yyY2Fa bądź przy rejestracji wystarczy wpisać kod polecający : yyY2Fa
Dzięki wejściu przez link bądź wpisanie kodu polecającego, otrzymujecie 1 przelew na dowolną kwotę zupełnie za darmo ! Bardzo korzystny kurs przewalutowania chyba najlepszy w PL. Ty wpisujesz kwotę jaką chcesz wysłać a strona przewalutuje i wiadomo ile otrzyma odbiorca. Polecam, bo naprawdę Warto
Leon260 / 80.53.79.* / 2015-03-17 20:29
Też właśnie jestem w trakcie podobnej transakcji. Ale wydało mi się to podejrzane i prawdziłem w internecie i trafiłem tutaj.

Oto dane mojego oszusta:
mail:konard.willerich@gmail.com
Adres wysyłki: Name: John Preston Address : 19b,Brunswick park City : Camberwell State: London Zip Code: SE5 7RJ Country : United Kingdom
mail niby banku: rbc.royalbank@qualityservice.com

Polecam wstawiać dane Waszych oszustów.
LIME2000 / 77.45.62.* / 2014-12-04 14:41
WLASNIE MAM PODOBNA SYTUACJIE OCZYWISCIE NIE DALEM SIE PRZEKRECIC NIE ZEMNA TE NR GOSC CHCIAL KUPIC PRZEDMIOTY DLA SWOJEGO KUZYNA Z NIGERI NA POCZTE DOSTALEM Z 3 EMAIL ZE PIENIADZE BEDA ZAKSIEGOWANE JESLI KTOS WALCZY Z TYM TO JAK NAJBARDZIEJ SIE POD TYM PODPISUJE POZDRAWIAM
IwonaO / 89.76.19.* / 2014-07-15 23:30
Witam!
Jestem w podobnej sytuacji. Czy ktoś może podać jak się przedstawiła ta osoba?
Aneta Nosek / 83.25.160.* / 2014-02-27 16:31
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Niestety dałam się oszukać. Najwyraźniej ktoś ma z tego całkiem fajną zabawę. Proszę wszystkich pokrzywdzonych o zgłaszanie się do mnie ponieważ zamierzam to zgłosić jako oszustwo i wyłudzanie pieniędzy od ludzi (na szczęście straciłam tylko sukienkę). aneta_nosek1@wp.pl
IwonaO / 80.51.0.* / 2014-07-16 12:08
Witam!
Chciałam zapytać czy zgłosiła Pani gdzieś tą sprawę i z jakim skutkiem?
Ja co prawda nie zrobiłam wysyłki, ale byłam blisko... Chciałabym ostrzec innych ludzi w jakiś sposób oraz żeby winny dostał to na co przez lata pracuje...
Aneta Nosek / 83.25.160.* / 2014-02-27 16:33
Nie wykluczone że jest to osoba z Polski,ponieważ nie chcący przysłali mi adres e-mail : monika_moni.87@wp.pl
justa0401 / 77.254.114.* / 2014-02-21 14:58
u mnie byla ta sama historia tyle, że osoba z kanady chciala kupic suknie ślubna dla swojej siostry z australii. najpierw mialam wyslac paczke potem dostane pieniadze na konto.tez dostalam potwierdzenie z tego banku i prosbe o kopie blankietu z wysylki. naszczescie w pore sie zorientowalam.to ewidentnie jakis złodziej!!
gidus20 / 178.43.122.* / 2014-02-26 19:09
mam identyczną historię - też mam wysłać sukienkę ślubną do Australii dla kanadyjskiej siostry. Skąd dowiedziałaś się że to złodziej? Bardzo proszę o odpowiedź
cdarko / 94.254.192.* / 2014-02-24 12:20
Dokładnie ta sama sytuacja. Uważajmy zatem!
maja667 / 83.28.99.* / 2013-08-13 15:18
tez wlasnie zostalam oszukana!!! :( przestrzegam.
martyna1104 / 46.112.76.* / 2016-09-28 20:30
Witam tez mi sie trafił taki oszust email bartekeewa@o2.pl przestrzegam tez chce zebym wysłał laptopa do londynu i dopiero bank mi przesle kase na konto niezła sciema
marta11 / 79.186.132.* / 2012-10-19 09:36
Witam ja mam też taki sam problem miałam wysłać paczkę z aparatem cyfrowym i koleś jest też z nigierii czy to jest prawda że on oszukuje ludzi??
krzyzakoss / 89.229.41.* / 2012-02-13 12:01
Witam!
Ja mam podobną sytuację. Odezwał się gość z Kanady i chce kupic telefon dla dziewczyny która mieszka tez w Nigerii. Wysłał mi takiego samego maila, że mam wysłać paczke i dopiero po dostarczeniu potwierdzenia przelewu dostanę pieniądze na konto.
Mam pytanie w związku z tym jak skonczyła sie Twoja historia?
anna789 / 46.112.12.* / 2012-09-04 16:38
witam,
ja tez zostalam oszukana w taki sposób.nie ma paczki i nie ma pieniedzy.
przestrzegam innych
niestety chyba paczki tez nie odzyskam
Juana / 37.8.194.* / 2013-08-22 14:40
ja też właśnie to przechodzę. Wysłałam suknię ślubną do Nigerii..Napisałam nawet do polskiego ambasadora w tej sprawie. Zobaczymy co będzie! Przestrzegam!! Bo pewnie sukni i pieniędzy nie odzyskam...:(

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: