Forum Forum finansoweInne

przelewy24.pl wyciek danych osobowych

przelewy24.pl wyciek danych osobowych

strepto / 2010-02-05 13:21
Dziś rano obudził mnie telefon zdenerwowanego ojca pytającego czy gram w jakiś internetowych kasynach, ponieważ dostał maila z moimi danymi i jakimś bonusem. Przez 6 minut rozmowy nie dał sobie wytłumaczyć że nie gram w żadnych kasynach internetowych i przestrzegał mnie przed uzależnieniem itd. ... Po włączeniu komputera i sprawdzeniu poczty także otrzymałem, maila z bonusem do jakiegoś kasyna na godzinę darmowej gry. Uznałbym to za zwykły spam, gdyby nie wcześniejsza rozmowa i moje dane osobowe w mailu. W lewym górnym rogu jakby karty bonusowej widnieje logo serwisu przelewy24.pl a mail w temacie ma moje imię i adres domowy, wtedy skojarzyłem dlaczego ojciec dostał także maila z moimi danymi. Ponieważ korzystam z serwisu przelewy.24 w celu różnych opłat internetowych dostałem maila, ojciec dostał maila ponieważ w jednej transakcji opłaty jego konta skype użyłem swoich danych i jego maila. Więc dotyczy to dokładnych danych z każdej transakcji (jego konto uzupełniałem w ten sposób ponad pół roku temu).

W regulaminie serwisu przelewy.24 znalazłem następujący punkt odnośnie danych osobowych:
^10. Serwis PRZELEWY24 nie udostępnia danych identyfikacyjnych (osobowych, adresowych, firmowych) Klientów, zgromadzonych w serwisie. Dane te są wykorzystywane tylko w przypadku zwrotu należności lub reklamacji i tylko do realizacji tych operacji.^

Więc powstaje pytanie czy to serwis wysłał tą wiadomość, czy ktoś wykradł dane z serwisu mimo jego zapewnień z działu bezpieczeństwa:

^Certyfikat SSL zapewnia ochronę stron internetowych oraz poufność danych przekazywanych drogą elektroniczną. Umożliwiają szyfrowanie dowolnej usługi świadczonej przez Internet.

Dzięki temu zabezpieczeniu nie ma możliwości przechwycenia danych przekazywanych za pośrednictwem witryny internetowej. Użytkownicy strony mają absolutną pewność, że łączą się bezpiecznie z właściwym serwisem.^

Jakoś tej absolutnej pewności w tym momencie nie mam. Obawiam się o moje dane osobowe, a przede wszystkim o bezpieczeństwo pieniędzy na koncie mojego internetowego banku z którego dokonywałem przelewów.

Chciałbym dowiedzieć się do kogo mogę zgłosić ten fakt ponieważ moje dobra zostały naruszone, oczekuję też pisemnych wyjaśnień serwisu dla mojego ojca i przeprosin (ja nadal nie mogę go przekonać że nie gram w kasynie :-) ).
Wyświetlaj:
Hagerty / 2020-10-15 15:02
chek it on youtube
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Hagerty.]
man-o-war / 185.125.227.* / 2020-03-16 13:58
Na kilka tysięcy transakcji jakie dokonałem z pomocą karty kredytowej tylko dwie zostały odrzucone: te przez przelewy24. Na infolinii nie potrafią podać dobrego powodu bo to system odrzuca i już. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i potrzebujesz pewnego systemu do płatności internetowych to rozważ cokolwiek innego
Pawel969 / 37.30.57.* / 2020-06-05 13:32
Nie polecam przelewy24.pl blokuja wyplaty bo ktos zglosil reklamacje zamiast do mnie. Dziady od tygodnia nie odpisuja na emaile i nie odbieraja telefonow. Zglaszam sprawe na policji. nie polecam. kiedys zbali o klientow gdyz mieli ich malo obecnie maja chyba za duzo bo takie chamskie traktowanie to sie w glowie nie miesci
Artur1060 / 89.64.63.* / 2019-09-18 19:31
W moim przypadku obracali moimi pieniędzmi 4 dni zanim przekazali wpłatę. Przelew była natychmiastowy, wewnętrzny, pomimo wysłania potwierdzenia, stwierdzili, że tego nie honorują. Nie polecam. Banda oszustów.
Bernard82 / 88.91.61.* / 2017-12-04 14:27
Moja opinia o przelewach 24 jest bardzo zła. W ostatnim czasie dwukrotnie wykonałem płatność/przelew za pomocą karty mastercard i VISA i w obydwu płatnościach pośrednikiem była firma przelewy 24. Bank zarezerwował kwotę przelewu, zweryfikował zgodność karty z kodam zabezpieczającym. Przelewy nie zostały wykonane, w obydwu sytuacjach dzwoniąc na infolinię Firmy P 24 otrzymałem informację że firma zablokowałą płatności bez poinformowania płatnika, nie wysłali żadnej informacji o niewykonaniu płatności. Po skontaktowaniu się z firmą P24 poinformowano mnie, że powód zablokowania przelewu jest poufny. Dla mnie sprawa jest jasna Firma P24 to kombinatorzy którzy pobierają pieniądze z banku jako firma pośrednicząca, nie wykonują przelewu do odbiorcy po czym po 10 dniach wracają pieniądze na konto nadawcy, obracając pieniędzmi przez długi czas.
Arek637 / 213.184.12.* / 2013-06-24 13:53
Ten serwis płatniczy prowadzi banda ZŁODZIEI. Nie korzystajcie z tego serwisu ponieważ nie realizują żadnych płatności a tylko korzystają na zwrotach. Jeżeli nie zrealizują twojej płatności to zgodnie z ich regulaminem możesz czekać co najmniej miesiąc na zwrot a do tego nie wiadomo czy go dostaniesz, do tego zostaną potrącone koszty zwrotu w wysokości 20% wartości.
Uwaga na tych oszustów!
aga42 / 37.128.62.* / 2014-01-14 17:36
ja również przestrzegam ludzi na ten serwis ponieważ czekam na zwrot pieniędzy i każdy konsultant mówi co innego,to oszuści.
xyyx / 88.199.254.* / 2013-06-02 23:43
Tak długo czekałem na potwierdzenie opłacenia biletu, że musiałem kupić drugi na miejscu, bo się nie doczekałem, nie polecam przelewów24
letonic / 190.222.164.* / 2013-02-18 04:06
Nigdy więcej przelewy24
To jest jakaś chora firma, przy pierwszej wyplacie od razu podejrzewali mnie o oszustwo i mimo iż rejestrowałem sie jako osoba prywatna zarzadali dokumentow potwierdzajacych istnienie mojej firmy. Kiedy odpisalem im, ze ja żadnej firmy nie prowadze, oskarzyli mnie iz strona z ktorej prowadze sprzedaż nie jest moja własnościa - napisalem - jak wtedy jest mozliwe iz na tej stronie znajduja sie linki kierujace do mojego koszyka zakupów w tej "całej firmie???...
Pomyłka totalna...może dobra dla dużych firm, które w razie czegoś zawsze mogą wyciągnąć przeciwko nim asa z rękawa w postaci dobrych prawników ale nie dla drobnych sprzedawców co chcą sobie w necie dorobić...
Struś jk / 79.173.13.* / 2012-09-18 18:34
Dawno nie spotkałem się z tak kiepskim serwisem płatniczym; problemy z akceptację kart kredytowych w sklepie internetowym a jak się z tym uporali to żądają ode skanu dokumentu tożsamości ze zdjęciem! W obliczu wyciekania danych za chwilę okaże się że mam gdzieś kredyt o którym dowiem się za parę lat od komornika...
Michal1877 / 83.175.191.* / 2010-02-07 19:52
Tu masz odpowiedź i opis tego co się stało: http://niebezpiecznik.pl/post/wyciek-danych-adresowych-polskich-internautow/
hiv / 212.244.115.* / 2010-02-05 22:03
Zadam autorowi pytanie: jak trudne jest wklejenie logo przelewy24.pl w inny obrazek? To potrafią dzieci w podstawówce... Pisanie "przelewy24.pl wyciek danych osobowych" to już oskarżenie, choć napisane przez mało dojrzałego użytkownika komputera...
Na innych serwisach można znaleźć obszerniejsze info, oraz komentarze ludzi, którzy dostali ten spam....
kazikkuta / 91.213.255.* / 2010-02-06 11:17
O tym, że wyciek nastąpił z przelewy24/moneybrokers (http://www.przelewy24.pl/moneybookers_news.htm) może świadczyć fakt, że dotyczy on osób ktore korzystały z którekolowiek z tych dwóch portali. Autor powiązał fakt doladowywania kont skype swojego ojca oraz swojego wraz z wysyłanym za pożrednictwem przelewy24 przelewem. Z tego co rozumiem na dwa różne adresy mailowe przyszedł spam, który był przygotowany pod osobę wykonującą przelew.

Stąd podejrzenie autora, że wyciekły dane dotyczące przelewów za pośrednictwem przelewy24/moneybrokers.

To, że w spamie pojawił się logotyp firmy nie ma tutaj żadnego znaczenia.
Piotr.d2 / 192.229.17.* / 2010-02-05 14:25
Nie tylko Ty to dostałeś, wygląda że to większa afera. Zastanawiam się czy iść z tym do prokuratury, żeby w razie czego mieć dowód że dane zostały wykradzione i użyte bez zgody, gdyby ktoś chciał je do jakichś bardziej niecnych celów niż spam wykorzystać.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: