Przeliczanie emerytury

skomentuj
franekignacy / 2015-06-05 11:34
Mam pytanie. Czy w związku z nowymi uregulowaniami ustawowymi można przeliczyć na nowo emeryturę mężczyźnie, który:
urodził się w roku 1945,
przeszedł na wcześniejszą emeryturę jako nauczyciel,
po przejściu na emeryturę nie pracował,
nie miał naliczanego kapitału początkowego
Wyświetlaj:
Borysow / 176.221.125.* / 2021-05-31 12:03
Mój rocznik 1953 Mam emeryturę wojskową 75% tzn. 66% wypracowane w wojsku i mam kat. trójkę w związku ze słóżbą 15% z tego wykorzystane jest 11%. Mam wypracowane już na emeryturze 11%. Czy mogę ubiegać się o rezygnację z kat. 15% i naliczenie emerytury z wypracowanymi 11%. Jak to zrobić?
krystynaq / 178.252.52.* / 2015-06-16 21:17
jestem z rocznika 1948 przepracowalam w raz z 6 letnim urlopem wychowawczym ponad 39 lat poszlam na wczesniejsza emeryture w wieku 53 lata w roku 2001 czy w tej sytuacji moge ponownie przeliczyc swoja emeryture zaznaczam ze po przejsciu na emeryture nie pracowalam.pozdrawiam
wiwan / 2015-06-16 21:28
Najkrócej- NIE. Również w związku z rocznikiem- e. powszechna jest liczona tak jak wcześniejsza- więc taki wniosek o nowe świadczenie niczego nie zmienia.
wiwan / 2015-06-05 14:26
Skoro nie było nowych okresów składkowych to marcowa nowelizacja (która weszła w życie 1 maja) dla tego ubezpieczonego- a więc nowy art. 55a i 110a niczego NIE zmieniają.
skomentuj

Najnowsze wpisy