Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przemysł w Polsce wolniejszy od prognoz. Giełdy w dół

Przemysł w Polsce wolniejszy od prognoz. Giełdy w dół

Wyświetlaj:
szkoda słów / 83.31.23.* / 2011-08-19 00:07
Letnią nocą spójrz na firmament
Tam się doszukasz prawdy tej
Nasze dni są w gwiazdach zapisane
Uwierzyć tylko gwiazdom chciej
Nieominiesz swego przeznaczenia
A wyrok jego bardzo dobrze znasz
Dokoła noc jest cicha
Miłością świat oddycha
Więc szczęscia nie odpychaj
Które obok masz

Kto Cię pokocha jak ja miłością pierwszą
Tą pełną czaru i złód i tą najszczerszą
Kto Cię pokocha jak ja gorąco, nieprzytomnie
Kto tyle serca ci da i uczucia Ci da ile ja

Ktoś Ci będzie dawał pereł sznury
W ogrody rajskie będzie wiódł
Inny Ci obieca złote góry
Aż nagle zbudzisz się ze snu
Dnia pewnego ujrzysz zawiedziona
Że się zerwała długich rojeń nić
Zagarnie skarby złodziej
Przekwitnie kwiat w ogrodzie
I znowu tak jak codzień
Pustką będziesz żyć

Kto Cię pokocha jak ja miłością pierwszą
Tą pełną czaru i złód i tą najszczerszą
Kto Cię pokocha jak ja gorąco, nieprzytomnie
Kto tyle serca ci da i uczucia Ci da ile ja
JanuszPOlikot / 2011-08-18 22:28 / Tysiącznik na forum
Dyzma niedługo POlecisz na fali kryzysu......No i dobrze bo najwyższy czas na zmiany........

Panowie lewactwo......te tanie tricki z gejami i amatorkami aborcji są naprawdę żenujące......To wasz cały proletariat:):):):)
(@) / 89.79.218.* / 2011-08-18 23:25
Szkoda że tak późno. Szkoda tych wszystkich nagłych i nie spodziewanych "wypadków" lotniczych i dziwnych zgonów samobójczych.
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-08-18 22:06
Podczas rozmowy z prawdziwym Chińczykiem i specjalistą od akcji mających związek z tym krajem usłyszałem, że 24 miliony apartamentów stoi pustych, których nie mogą wynająć lub sprzedać. Cena ich nie spada bo inflacja wzrasta, usłyszałem od Chińczyka. Ludzie zaczynają się tam wkurzać na wzrost cen. Już nie wyrabiają. Czy ktoś z poniższych specjalistów giełdowych może powiedzieć, zakładając to co usłyszałem jest prawdą, czy te informacje mogą się przyczynić do wzrostu cen miedzi na wolnym rynku i czy dalej mamy myśleć, że jest hossa i kupowac?
kedyw / 87.96.122.* / 2011-08-18 20:04
Niestety. Recesja jest już faktem.
trutrutru / 78.2.137.* / 2011-08-18 19:36
Przecież fachowcy zapewniali, że wszystko pod kontrolą.
W sielankowej atmosferze truskawki rozdawali...
asdfasdafdsafd / 94.75.114.* / 2011-08-18 18:55
OJ WSZECHMOGĄCY TUSKU, JAK TY TO ROBISZ ŻE WSZYSTKO JEST TWOJA WINA, BO JAREK TO BY CHCIAŁ CHOCIAŻ RAZ COŚ ZROBIĆ TYLKO JAKOŚ NIE MOŻE.
niewierzący ateusz / 83.4.100.* / 2011-08-18 20:06
"Czeska korona nowym frankiem"

"ruch w górę franka został już wyczerpany, więc rozglądamy się za alternatywami – wyjaśnił Bob Noyen, główny strateg inwestycyjny Record, która zarządza 31,4 mld USD. – Cały rynek będzie szukał nowego ujścia dla kapitału. Czeska korona i inne solidne waluty wschodnioeuropejskie mogą na tym skorzystać – dodał.

Noyen nie jest jedynym ekspertem, który dostrzega solidne fundamenty czeskiej gospodarki."

"Stabilność czeskiej waluty docenił też bank UniCredit, który na początku miesiąca nazwał ją „bezpieczną przystanią wschodzącej Europy". Jak podkreślił, kryzys fiskalny w strefie euro oraz obawy o hamowanie światowej gospodarki mogą napędzać popyt na czeską koronę.

Ta jednostka płatnicza od dłuższego czasu radzi sobie lepiej, niż większość innych walut, nie tylko w regionie. Przykładowo, od początku roku umocniła się wobec euro o 2,6 proc., a wobec dolara o 10,6 proc. Spośród 37 głównych walut, silniejszy w tym okresie był tylko frank. Gorzej wypadły nawet korony norweska i szwedzka, które analitycy – w tym Noyen – również wymieniają jako alternatywę dla franka"

jak widzisz można, czeski rząd potrafi zadbać o stan finansów publicznych a rząd polski nie potrafi, dlatego czeska waluta postrzegana jest jako solidna a nasza nie, może nie wszystko to wina tuska , ale tusk na pewno w znacznym stopniu odpowiada za stan naszych finansów publicznych i stan gospodarki, twoje głupkowate pokrzykiwania o winie tuska tej odpowiedzialności nie zmniejszają
wyborczy debil / 83.10.160.* / 2011-08-18 18:21
Mamy najgorszy rząd fachowców,albo rząd psełdofachowców.
arch / 2011-08-18 18:46 / Tysiącznik na forum
Dyzmo ! skośnoocy podsumowali - "Polskę w budowie" ;)

Chińska agencja ratingowa "negatywnie" o Polsce - PAP 18.08.2011 15

Z perspektywy ze "stabilnej" na "negatywną" na okres roku - dwóch lat. ,.. uważają, że pogarszająca się struktura aktywów (w posiadaniu banków) oraz nadmierne uzależnienie od finansowania zewnętrznego mogą zaszkodzić kondycji polskiego systemu finansowego i w konsekwencji doprowadzić do trudności z obsługą zadłużenia.
prrrr / 91.218.156.* / 2011-08-18 22:08
Polska nie Chiny ,jak się podpisało kontrakt to wykonać.
Póki co to Polska powinna wystawić negatywa
arch / 2011-08-18 17:06 / Tysiącznik na forum
Panie Dyzma - kak żizn , kak żopa ?
Wskaźniki wyprzedzające o tym informowały , PMI był zgodny , i teraz już nie ma wątpliwości że idzie recesja .

Produkcja przemysłowa w lipcu 2011 rw ujęciu rocznym wzrosła o 1,8 %

a inflacja cen producentów 6,2 % r/r.
wniosek : mamy ujemny wzrost produkcji ( - ) 4,4 % !
Czy aby dobrze myślę ?
slimakkoo / 78.3.21.* / 2011-08-18 16:56
Za to "produkcja" w biurach administracji publicznej znacznie wzzrosła. Produkują i produkują. Istna biegunka.
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-18 16:30
Dziękujemy panie premierze za "cud gospodarczy" ...
(@) / 89.79.218.* / 2011-08-18 23:27
I za zieloną wyspę też pięknie dziękujemy.
arch / 2011-08-18 16:59 / Tysiącznik na forum
Dyzma jeszcze przedwczoraj na konferencji mówił że jest s.i.u.r. ok. !
scceptyk / 193.218.133.* / 2011-08-18 18:15
i co z tego? banda durniów i tak w październiku wybierze tych samych debili i złodziei, niestety ja od poprzednich wyborów idę - bo nie mam wszystkiego w dupie i oddaję głos nieważny - bo zestaw proponowanych kreatur mi nie odpowiada i zachęcam innych do tego samego. Może w końcu ktoś zacznie sie zastanawiać dlaczego jest tyle głosów nieważnych?
krisz / 91.218.200.* / 2011-08-18 22:26
Nie marnuj głosu - oddaj na Nową Prawicę
(@) / 89.79.218.* / 2011-08-18 19:15
A Donald nic nie mogę Tusk, dalej w piłkę kopie ?

Najnowsze wpisy