Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przemysł wyprodukował więcej niż oczekiwano

Przemysł wyprodukował więcej niż oczekiwano

Wyświetlaj:
sceptyk / 2008-03-19 15:53 / Tysiącznik na forum
Natychmiast zamknąć cały przemysł!
Na klucz!
Niech nie waży się nic produkować, bo od tego tylko inflacja i bałagan.
I stopy procentowe niech Filar podniesie do 15% bo są za niskie i przemysł przez to za duzo produkuje, czego niktnie chce kupić. A poza tym moje oczekiwania inflacyjne znacznie przerastają oczekiwania inflacyjne Filara.
Aramis 10 / 83.22.238.* / 2008-03-19 16:00
Na szczęście nikt "całego przemysłu" nie zamknie gdyż PiS już nie rządzi.
Wzrost produkcji wywołuje niestety jako skutek uboczny wzrost inflacji. Zwłaszcza jeżeli znakomita większość tej produkcji kierowana jest na rynej wewnętrzny. Podstawowym zadaniem RPP jest utrzymywanie inflacji w ryzach.
Atom1 / 83.22.180.* / 2008-03-19 16:48
Moim zdaniem głównym zadaniem RPP nie jest walka z inflacją a utrzymanie wysokiego wzrostu gospodarczego... wyższe stopy niestety tego nie zagwarantują ( patrz Stany )
Aramis 10 / 83.22.238.* / 2008-03-19 18:05
Pana zdanie , Panie Atom , nie ma tu żadnego znaczenia.
Poczytaj Pan sobie ustawę to będziesz Pan znał zadania Rady.
Przykład USA jest zupełnie nietrafiony. RPP musi wykonywać ustawowe zadania cztli właśnie walczyć z inflacją.
anakha / 2008-03-19 17:23 / Bywalec forum
Tylko musisz pamietac, ze wysoki wzrost gospodarczy przy wysokiej inflacji zatraca swoja wartosc.
greg64 / 83.3.38.* / 2008-03-19 16:13
A to ciekawe, że to PIS zamykał przemysł. Ale nie o wczoraj wiadomo, że za plagi egipskie też jest odpowiedzialny. Podobno nie jego zasługa przy wzroście PKB 7% ale za to zasługa przy spadku - tylko czego?. To tak na marginesie.
A nie na marginesie to jest dobrze i źle. Dobrze bo produkcja rośnie i źle bo produkcja rośnie. Dobrze bo stopy idą w górę i źle, że idą w górę.
Dobrze, że PKB rośnie 7% i źle, że rośnie 7%.
Dobrze, że RPP ma takie zadanie i źle, że ma takie zadanie (ryzy).
Tak naprawdę tylko troszkę potrzeba wyważonej apolitycznej oceny.
Aramis 10 / 83.22.238.* / 2008-03-19 16:43
Panie Gregor,
Nie ja zacząłem o zamykaniu przemysłu pisać. Ja udzieliłem odpowiedzi swojemu przedmówcy , stosując zresztą znak " ".Co do plag egipskich o których Pan pisze to zgoda, PiS za nie jest odpowiedzialny. Czy nie przypomina Pan sobie pisowskiej retoryki polegającej na tym ,że każdy ( nawet nie swój sukces) ta partia głosiła wszem i wobec zaś niepowodzeniami obarczała PO? Przeciez to było tak niedawno.
Zasługi PiS we wzroście gospodarczym nie ma przktycznie żadnych. Jest Pan bowiem w stanie przypomnieć jakąkolweik pisowską inicjatywę wspierającą gospodarkę? Ja nie.
Dobrze, źle, Dobrze, żle. Dobrze, żle. Tyle Pan napisał i niewiele z tego wynika. Mam wrażenie ,że nie ma Pan kompletnie pojęcia o zagadnieniu a zabiera Pan głos.
Gospodarka ,drogi Panie, to system naczyń połączonych. Korzystne zjawiska w gospodarce wywołują niestety również i niegatywne skutki uboczne. Po to tworzy się odpowiednie instytucje ( jak choćby RPP) aby potrafiły dostrzec te zagrożenia oraz ( z pewnym wyprzedzeniem) potrafiły skutecznie im przeciwdziałać.
Transmisja decyzji RPP o zmianie podstawowej stopy procentowej do realnej gospodarki trwa ok. pół roku.
RPP powinna podnosic stopy gdyż inflacja jest największą zmorą gospodarki. Dlatego dobrze ,że je podnosi. Żle ,że ten ruch rozpoczął się trochę za późno ( według mnie) gdyż za to zapłaci się wyższe koszty ( stopy będą musiały wzrosnąć wyżej niż gdyby ten proces rozpoczęto szybciej). Mam nadzieję ,ze usatysfakcjonowałem Pana w temacie źle ,dobrze.
Polityka monetarna jest zagadnieniem skomplikowanym. Musi zresztą iść w parze z polityką fiskalną. Problemy te najlepiej obecnie są zauważalne w gospodarce USA.
Myślę ,że większy pożytek dla Pana byłby wówczas gdyby poczytał Pan coś na ten temat ( jeśli to zagadnienie Pana interesuje) oraz zaobserwował ruchy jakich dokonuja banki centralne krajów będących obecnie w kryzysie ,z USA na czele zamiast wypisywać bzdety dobrze-źle.
hahaha / 83.24.128.* / 2008-03-19 17:45
Panie, na klęczki i do Donka! Natychmiast! On potrzebuje takich bałwanów jak najwięcej.

Najnowsze wpisy