przeniesienie OC

afka / 2007-07-21 18:25
Mam samochód zarejestrowany na dwie osoby, na mnie i szwagra. ja mam zniżek 20% a szwagier 60%. Niestety szwagier zmarł, a mi konczy sie ubezpieczenie. chciałabym zmienic ubezpieczalnie bo mam drogą, a nie wiem czy będę mogła nadal korzystać ze zniżek szwagra. Na razie nie zrobiłam sprawy spadkowej części szwagra, więc nadal on figuruje w dowiodzie rejestracyjnym jako współwłasciciel.
Proszę o poradę
Zuzeńka / 2007-07-31 20:20
radzę poinformować ubezpieczyciela o zgonie współwłaściciela, w przypadku szkody ubezpieczyciel kontaktuje się z wszystkimi osobami figurującymi w dowodzie rejestracyjnym, przed wypłatą odszkodowania. Niestety nie przejmujesz jego zniżek, możesz z nich korzystać, ale nie przechodzą na Ciebie. Praktycznie każdy ubezpieczyciel za każdy rok bezwypadkowej jazdy nalicza Ci 10% zniżki, aż do 60%. Sprawdź ofertę aktualnego ubezpieczyciela, przy naliczeniu Twoich zniżek. Jeśli mogę coś poradzić, to sprawdź oferty konkurencji. Z doświadczenia wiem, że nowi klienci mają o wiele bardziej konkurencyjne stawki niż stali. Jeśli znajdziesz lepszą ofertę i postanowisz zmienić ubezpieczyciela to pamiętaj o konieczności złożenia wypowiedzenia. W wypowiedzeniu musi być zawarta informacja o aucie - marka numer rej i koniecznie Twój odręczny podpis. Pamiętaj że to oświadczenie musi wpłynąć do ubezpieczyciela najpóźniej na jeden dzień przed końcem polisy, większość towarzystw honoruje przesłane emailem bądź faxem oświadczenie, ale proponuję się upewnić. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Najnowsze wpisy