Forum Forum prawnePracy

przerwanie stazu, jakie konsekwencje?

przerwanie stazu, jakie konsekwencje?

skomentuj
ajadjaj / 2012-11-02 09:35
3 miesiace temu dostalam sie na staz z urzedu pracy, do pewnej firmy, jednak nie podoba mi sie on, nic tam nie robie...chce go rpzerwac, wiecie moze jakie konsekwencje beda mi z tego tytulu grozic?
Wyświetlaj:
bako15 / 2013-07-04 10:32
Staż może zostać przerwany w przypadku, gdy w czasie jego odbywania, stażysta znajdzie zatrudnienie. Przyczyną przerwania stażu może być również usprawiedliwiona nieobecność stażysty uniemożliwiająca zrealizowanie programu stażu. Stażysta może przerwać staż również z powodów osobistych. np. podjęciem przez niego studiów stacjonarnych lub wyjazdu za granicę.
wiwan / 2013-07-04 10:48
ORAZ w przypadku niewywiązywania się pracodawcy-organizatora z zawartej z PUP/starostą umowy- w zakresie programu stażu, warunków odbywania lub ewidentnych wykroczeń przeciw prawom pracowniczym.

Wymaga to jednak wniosku bezrobotnego do PUP, a potem wysłuchania pracodawcy, ewentualnej kontroli w miejscu odbywania stażu.

Czyli przerwanie nie może odbyć się wtedy na własną rękę.
Powyższe na podstawie par. 9 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 20 sierpnia 2009 r. w sprawie szczegółowych warunków odbywania stażu przez bezrobotnych .
modeleczk211 / 2012-11-02 10:42 / Bywalec forum
Jeśli przerwanie wynika z błędów po stronie pracodawcy to nie masz się czego bać. Najlepiej idź do UP albo pogadaj z pracodawcą zbey dal Ci wiecej pracy
skomentuj

Najnowsze wpisy