Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przestępstwa skarbowe. Fiskus chce ułatwić sobie pracę i uszczelnić podatki. Eksperci: będzie więcej kontroli

Przestępstwa skarbowe. Fiskus chce ułatwić sobie pracę i uszczelnić podatki. Eksperci: będzie więcej kontroli

Wyświetlaj:
mix1065 / 78.131.239.* / 2016-03-15 18:08
Nikogo nie złapano i HALLO,przestępcy,panowie podstawowy obowiązek to ściąganie podatku by to wykonać wybierzcie logikę,zatory płacowe itd nie raz czy 2 powodują upadek podmiotu,kto wreście zauważy i wręcz wprowadzi postępowanie ugodowe ,okey rozumiemy pomożemy rozkładając na raty
wpłatę należności!!,zamiast bankruta dalej będzie firma,a to zawsze lepszy dochód niż szara strefa.
Jola Perkuńska / 37.157.205.* / 2016-03-14 13:12
Państwo wejdzie w posiadanie pełnych. gigantycznych danych biznesowych o firmach, właściwie wyciek tych danych może zniszczyć dowolną firmę, bo skoro dane wyciekają z banków to mogą wyciekać z instytucji państwowych. To może być katastrofa....
Realista / 217.99.25.* / 2016-03-13 11:41
Czas już zmienić postkomunistyczne prawo gdzie dyrektor lub zarządzający firmą zacznie ponosić odpowiedzialność za swoje decyzje !!! Jeśli to będzie skończą się przekręty bo odpowiadać będzie konkretnie Pan Dyrektor Maliniak a nie jakaś enigmatyczna firma , której za miesiąc może już nie być na rynku !!!
albert1159 / 46.151.76.* / 2016-03-13 11:20
oznacza to dla nas ze : panstwo z naszej kieszenie zmodernizuje systemy komputerowe, bledy beda zrzucane na system nie urzednikow, zatrudni sie dodatkowych bezuzytecznych iformatykow ktorzy beda to naprawiali tak zeby nie dzialalo .. bo straca prace, ludzie ktorzy rzadza zdazyli przyzywczaic nas ze wszystkie zmiany ktore chca wprowadzic dla naszego dobra szkodza nam
zrem / 89.230.126.* / 2016-03-13 11:19
DZIADY WIEDZA O KOPERTACH I PŁACY MINIMALNEJ A UDAJA GLUPKÓW TU SA PODATKI MILIONOWE
Romek1004 / 89.72.196.* / 2016-03-13 11:18
Mam możliwości, i otworzył bym firmę jednak sama myśl o tym, że w tym kraju jest tylu urzędniczych bezmózgów, którzy jak to jest w Polsce, aby się pokazać szefostwu dla awansu, są w stanie zgnoić najbardziej uczciwego przedsiębiorcę! Widać to ostatnio bardzo w postępowaniach komorniczych- nie ważne czy to faktycznie twoja rzecz, może być sąsiada, ja ją zabieram i tyle, a ty ?- co ty tam dziadu masz do powiedzenia- zabieram i już! Złodziejstwo- a skoro urzędasy okradają, nie dziwne ,że przedsiębiorcy szukają sposobów obrony oraz wyłudzania podatków, które zresztą są z kosmosu, jak i inne państwowe opłaty, które rujnują naród- Polaków!
frek16 / 91.238.235.* / 2016-03-13 11:09
To oznacza że może w końcu wszyscy będą płacić podatki, a nie tylko wybrańcy (najmniej zarabiający)
bz6576 / 194.145.205.* / 2016-03-13 11:19
Bzdura. Najmniej zarabiający nie płacą prawie podatków. Ile taka kasjerka podatku zapłaci w ciągu roku z pensji minimalnej? Dochodowego zero, może trochę w VAT i akcyzie, jak coś kupi. Ale biedni kupują głównie dobra podstawowe, więc stawki VATu płacą niskie. Mając dwójkę dzieci jeśli zarabiasz mniej niż 3 tys. brutto miesięcznie, to zerujesz dochodowy i to bez programu 500+. A jeszcze będzie 500+, więc de facto rząd biednym dołoży. Dla porównania - znajomy programista prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, na liniowym PIT, płaci miesięcznie prawie 7 tys. złotych samego podatku dochodowego. Do tego ZUS ponad tysiąc. A na paliwo i produkty przetworzone objęte 23% VATem wydaje na pewno więcej niż ktoś kto zarabia średnią krajową, nie mówiąc o ludziach pracujących za minimalną.
Andrzei9_4871 / 84.10.15.* / 2016-03-13 10:59
Jak to informatyzuje? Przecież już "Siła Spokoju", premier Mazowiecki kupił za dziesiątki milionów od upadającego, francuskiego Bull'a komputery dla urzędów skarbowych. To one jeszcze nie działają?
Pablomax / 46.9.158.* / 2016-03-13 10:45
Nasz wspaniały kapitalizm, w którym wmawiana jest wolność, a rzeczywistość pokazuje, że jest to niewolnictwo. Jak myślicie, ile profitów z waszej pracy trafia do waszej kieszeni? Jeżeli myślicie, że połowa, to jesteście w dużym błędzie. Z moich szacunków wynika, że nawet nie 25%. Na samym początku pracodawca zdziera z nas 50% naszego wyrobu, potem państwo od tych 50% zabiera następne 50% w postaci podatków, jeżeli palimy, pijemy alkohol i tankujemy paliwo do auta, to będzie to nawet 60-65%. Jeżeli macie kredyt na dom, to bank zbiera kolejne procenty od naszych wypracowanych pieniędzy. Rzeczywiste pieniądze które zostają na nasze wydatki oscylują w granicach 20%-15 %. Człowiek swoimi rękami jest w stanie wyprodukować tyle, że starzy dla niego i całej rodziny, przy ośmiu godzinach pracy dziennie jeden mężczyzna z kawałka ziemi może wyprodukować żywność dla kilki wielodzietnych rodzin. System w którym żyjemy jest systemem niewolniczym, bogacącym procent całej populacji, grabiąc nasz czas i owoce naszej pracy.
Zbyszek771 / 188.146.74.* / 2016-03-13 11:26
Z moich obserwacji - najbardziej skarb Państwa oszukują tz. elity: adwokacji oraz lekarze.
sad547 / 46.151.76.* / 2016-03-13 11:17
pracodawca zdziera z nas .... i w tym miejscu juz wiem ze nie warto czytac tych wypocin
Ja-z / 46.151.136.* / 2016-03-13 11:16
Po pierwsze, to pracodawcy firma, on ją prowadzi i odpowiada za wyniki, i podatki. Ma niewspółmiernie wiekszą odpowiedzialność i ryzyko, a także prawo do większości zysków, inaczej, niż pracownik najemny, który - oczywiście powinien dostać uczciwe wynagrodzenie, ale też uczciwie świadczyć pracę. Po drugie: jak masz kredyt hipoteczny, to wziąłeś go na kupno swojej wartości dodanej w majątku. Przecież ten majątek jest twój, mogłeś wynajmować, a kupiłeś. Państwo zabiera rzeczywiście kolosalne pieniadze nie tylko tobie, ale i pracodawcy i nie zawsze wracaja do ciebie w formie świadczeń. Możesz sam zostać pracodawcą i spróbować tego miodu, skoro im zazdrościsz, nic to nie kosztuje, to znaczy rejestracja działalności. Schody zaczynają się za chwilę i to z fiskusem. Fajnie sie psioczy, a gorzej działa, rusz tyłek, może okażesz się lepszy w działaniu niz narzekaniu?
wstydihanba / 83.26.55.* / 2016-03-13 10:27
to ciekawe, polski urzad - jestes zlodziejem (oczywiscie zlodziejstwa u duzych nie widza... tylko u maluczkich), zgnebimy cie, jak trzeba zlamiemy prawo i nic nam nei zrobia a ciebie wpuscimy w skarpetkach (chocby afera z romanem kluska)... czeski urzad dla polaka, nic sie nie stalo, prosze nastepnym razem pamietac (nawet mi sie nie oplaca tam kombinowac bo duzo mniejze podatki sa i duzo wiecej odpisow.... przez 8 lat jedna kontrola... ) w tym roku przenosze sie juz na stale do czech, w polsce zaklad zamykam, szkoda mi pracownikow.. ( ale z drugiej strony wszyscy to albo wyborcy pisu albo po... (wczesniej solidarnosc/sld) wiec..sami sobie zgotowali ten los, pewnie ciagle wyzywali mnie od "zlodziei"... ciekawe co teraz maja do powiedzenia) ale tak bywa... nie mozna dac sie okradac i byc traktowanym jak najgorszy sort bo jakas znudzona pani w okienku bedzie sobie przepisy interpretowac.... nie kumam tego kompletnie.... u czechow tez jest sporo nazwijmy to "prostych" osob... to tez slowianie... a mentalnosc o 180 stopni...final jest taki ze coraz wiecej firm bedzie sie przenosic za granice... zostana same korpo a biedni urzednicy i ich zwierchnicy albo ich wywala... albo sami zejda na zawaly i inne ze zlosci ze nie ma kogo juz okrasc... przeprasam "skontrolowac".... troche generalnie koloryzuje moja wypowiedz, generalnie nie spotkal mnie los kluski czy innych.... ale z roku na rok w Polsce coraz bardziej strach prowadzic... a moze jutro ze mnie zrobia kluske ? dodam tylko ze nigdy nie kombinowalem... (nawet mam prywatny samochod ktorego nie mam "w dzialalnosci"...) wszystkie podatki na czas itd. itp... od 0 startowalem.. rodzice byli zgnebieni w prlu... zycie... zegnaj Polsko... wiajcie Czechy
anty PO / 176.97.30.* / 2016-03-13 10:23
Pozwoli uszczelinić VAT i CIT ?? Nie rozmieszajcie mnie jedynymi podatkami CIT w PL są tylko Polskie firmy, te z zagranicznym kapitałem, śmieją się z takiego obrotu sprawy bo dla nich nic to nie zmienia, jak nie płacili tak płacić dalej nie będą, zasłaniając się KSSE oraz managment fee czyli transferem gotówki do centrali jako koszty firmy w PL :) wezcie sie w koncu za korporacje a nie Polskie firmy które muszą kombinować by utrzymać się na rynku
BroFist / 79.191.210.* / 2016-03-11 09:03
płacenie podatków to coś złego? Uszczelnianie systemu to jakieś sobie ułatwianie pracy skarbówki? Wyśta się chowali pod trzepakiem czy w polu za stodołą a robotę mata z łapanki na dworcu. Na poważnie - za podobne wypisy z chorej mózgownicy w Skandynawii zarobiliście by wizytę w firmie i w domu może nawet nie tylko skarbówki. W Stanach to samo! To są poglądy kryminału albo anarchistów.
jaś / 164.127.139.* / 2016-03-11 07:23
zamiast uprościć podatki to idą w odwrotną stronę i potrzeba będzie programów informatycznych jak i ludzi do obslugi tego a to koszty generuje no brawo za pomysły chore
6666 / 81.190.41.* / 2016-03-10 23:43
Mali handlowcy płacą za towar odrazu gotówką za faktury,a duże sieci handlowe mają odroczone płatności faktur do 90 dni jaka to konkurencyjność mogą sprzedawać towar i zapłacić za niego od 30 -90 dni póżniej - a i tak kombinują jak mogą...mimo wielkich obrotów....płacą marne miliony złotych podatków a wyprowadzają z kraju miliardy - drenują ten kraj jak mogą...
Brygida Dzida / 83.31.38.* / 2016-03-10 20:37
"trzeba mieć [...] personel" - zasoby kadrowe obecnych elit są nieograniczone. Zawsze się znajdzie jakiś wierny poddany, który przyczynił się do wygrania wyborów, którego trzeba nagrodzić suto opłacaną posadką państwową. Kompetencje? Przecież to bez znaczenia.

Najnowsze wpisy