Forum Forum prawneCywilne

przestępstwo internetowe (nando.pl)

przestępstwo internetowe (nando.pl)

rozalia0505 / 2008-12-20 21:10
Dzień dobry, padłam ofiara przestępstwa internetowego. Zakupiłam w sklepie internetowym "Nando" telewizor o wartości 3200 zl. Przesyłka oczywiście nie dodarła, strona internetoiwa sklepu została usunieta, pod wskazanym num. tel. włącza się automatyczna sekretarka. Do dnia przelania przeze mnie pieniędzy pojawiały się na forum pozytywne opinie, dotyczące sklepu. Wczoraj podawano w telewizji, iż ujęto 19-letniego prazesa "sklepu" oraz jego 3-ech współwłaścicieli. Nie wiem, co mam teraz robić... Zgłoszę na policję zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Zastanawiam się, czy dobrym rozwiązaniem byłoby założenie sprawy cywilnej. Jak moge taką sprawe założyć? Słyszałam, że muszę znać imię i nazwisko sprawcy. Nie jest to chyba możliwe, ponieważ media podają tylko pierwsza litere nazwiska. Ile kosztowałoby mnie założenie takiej sprawy cywilnej? Jakie mam szanse na odzyskanie skradzionych pieniędzy??? Podobno sklep w ostatnich dniach. oszukał w ten sposób ok. 2000 ludzi...

Z góry dziękuję za poradę!
Wyświetlaj:
SP47 / 87.205.184.* / 2009-01-02 20:02
Zgłoś bezwarunkowo na policję !!!
- prokuratura w tym przypadku ( zbiorowe oszustwo)wyda zgodę na ujawnienie wszelkich danych potrzebnych policji do ustalenia okolicznościsprawców.
Sprawa o oszustwo bedzie prowadzona z urzędu bez konieczności wnoszenia sprawy cywilnej !!!
W czasie dochodzenia i postępowania procesowego zostanie Pani poinformowana przez organy ścigania o wszelkich możliwościach procesowo - prawnych( również o możliwości wytyczenia dodatkowej sprawy cywilnej).
ZGŁOSZENIE SPRAWY JEST NIEZBEDNE !!!
Tadekczap / 217.153.221.* / 2009-01-01 18:16
Tez padłem łupem tej firmy na 3 500zł. Bardzo proszę o wiadomości od innych poszkodowanych. Tadek
qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq / 83.26.233.* / 2009-01-02 14:07
Ups.... Dwa tysiące osób, średnio po 3000zł..... Jakieś 6 milionów. Na czterech....fajny biznes....

Najnowsze wpisy