Forum Forum finansoweKredyty

Przewalutowanie kredytu PLN na CHF - czy warto?

Przewalutowanie kredytu PLN na CHF - czy warto?

budrys74 / 77.254.39.* / 2009-03-08 17:41
Witam,

Zastanawiam się nad przewalutowaniem kredytu (700 tys. zł) na franki.
Czy warto w to wchodzić? Proszę o rady osób które mają jakiś pogląd w tej materii lub przeczucie. Sam nie wiem czy się zdecydować na CHF czy też jest to błąd i lepiej pozostać przy złotówkach?

Do pomysłu skłania rosnąca rata kredytu PLN (obecnie jakby nieco maleje - ale ile i na jak długo???).
Po ostatnich zawirowaniach na rynku nie mam pewności ze przewalutowanie kredytu na franki jest na pewno dobrym pomysłem.
"Za" przemawia zdecydowanie niższa rata oprocentowanie PLN 6,1% (0,9 marża) a nowy CHF 3% (2,5 marża)
"Przeciw" - niestabilny kurs franka
Co sadzicie o tym? Jakieś rady?
Czy weszlibyście w nowy kredyt w CHF?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i rady.
Pozdrawiam
budrys
picasso1000 / 212.108.90.* / 2009-03-20 12:10
Wielokrotnie się mówiło żeby zaciągać kredyt w walucie w której się zarabia, wiec wniosek prosty- aczkolwiek trzeba mieć na uwadze ze 2012 może trochę później będziemy mieli ''wymarzone'' EURO , toteż moim zdaniem warto coś z tym zrobić- teraz przy silnym franku. Wez pod uwagę 2 kalkulacje : czyli co się stanie jak frank wzrośnie do 4 zł i co jak spadnie do 2 zł - obecnie jest ok 3 zł. Moze wrosnąć o 25% lub spaść o 33% , czyli wg mnie warto zaryzykować. śledzę sytuacje na rynku już od jakiegoś czasu i sam się zastanawiałem nad ta opcja- z tym ze ja mam 120 000 do przewalutowania- choc bank strasznie mnie '' zbywał '' to się oparłem przy swoim i jestem na etapie gromadzenia dokumentów i niedługo idę do banku z dokumentami. Moj bank stwierdził ze decyzja i tak należy do nich więc niekoniecznie to się uda - ale warto próbować .

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: