Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przybywa Polaków pracujących u południowych sąsiadów

Przybywa Polaków pracujących u południowych sąsiadów

Wyświetlaj:
bizon / 83.17.143.* / 2006-06-20 15:48
Jak było referendum w sprawie przystąpinia do Unii mój głos poszedł "za" tylko dlatego by moje dzieci nie musiały pracować w Polsce. Teraz są dorosłe kończą studia i tylko trochę mi żal że będę mieć daleko, ale takie są nasze realia niestety ....
olewator / 85.219.140.* / 2006-06-20 12:59
Nawet GUS zgubił 800tys ludzi z Polski. To znaczy GUS ma pesel a ZUS nie wie gdzie są ci ludzie. Nie kumią, że poprostu rodacy olali patryiotyzm i jest im lepiej gdziekolwiek byle nie u siebie. Dlatego Giertych będzie teraz uczył patriotycznego nawyku. ha,ha, ha .............
Obserwator / 81.18.199.* / 2006-06-22 03:07
Słownictwo jakim posługuje się ów żałosny "olewator" świadczy, że problemy patriotyzmu są mu zupełnie obce. To właśnie z grona takich panów werbowali do wspólpracy i donosicielstwa agenci carskiej Ochrany, niemieckiego Gestapo, sowieckiego GPU czy polskiego UB. No cóż, nawet w najpiękniejszym stadzie zawsze znajdzie się czarna owca. A nasze stadko ma różne kolory. Natomiast jeśli chodzi o problemy emigracji zarobkowej, to brakuje mi rzeczowej, profesjonalnej analizy tego problemu. Niestety prasa sprzedaje sensacje a nie informacje a różni "olewatorzy" wprowadzają dodatkowo informacyjne szumy. Wiadomo jest przecież, że ten typ emigracji ma nie tylko ujemne ale i pozytywne skutki. Które przeważają - oto jest pytanie? Pytanie na które trzeba szukać odpowiedzi w kontekście konkretnych realiów.
jus / 83.8.79.* / 2006-06-20 12:55
NAWET NA SŁOWACJI...To nie jest dobry sygnał .
Dochodzą sygnały , że tam ludzie żyją bez szabelki u pasa.
saul / 2006-06-20 10:42 / portfel / Pan Owca
Jest super, teraz możemy przebierać we wszystkich w zasadzie krajach Uni i wyjechać do któregokolwiek z nich, a w każdym z nich będzie nam lepiej niż w Polsce! Ależ pięknych czasów doczekaliśmy!
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-06-20 10:13
I to jest właśnie przyczyna spadku bezrobocia w Polsce. Nowych miejsc pracy się nie tworzy tylko ludzie wyjeżdżają za granicę.
A w tym kraju jest właśnie TERAZ dużo do zrobienia. Super, jak tak dalej będzie to tylko rząd i emeryci zostaną.

Najnowsze wpisy