Forum Forum podatkowePIT

przychó z odpłatnego zbycia akcji

przychó z odpłatnego zbycia akcji

markonix / 2009-03-11 20:02
Witam serdecznie , mam pytanie odośnie PIT 8c. W 2008r roku sprzedalem 2 szt. akcji które kupiłem kiedy prywatyzowano bank pko bp (a więc dawno temu) , teraz otrzymalem pit 8c z DM, na którym mam w pozycji F(informacja o przychodach niewykazanych w części E) wyszczególniony przychód ze sprzedaży tych akcjii (393,20), a koszt uzyskania jaki podał DM to zaledwie 9 groszy.
Poszperałem w internecie i znalazłem zapis który mówi o tym że dochód ze sprzedaży akcji nabytych przed 01-01-2004 nie jest objęty opodatkowaniem - tak to sobie zinterpretowałem bo szczerze mówiąc to mam o tych sprawach niewielkie pojęcie-przez akcje mam teraz tylko kłopot Czy w takim razie do zeznania pit 37 mam dołączyc pit 38?.
Jeśli ktoś z Państwa zechce mi paradzić to będę bardzo wdzięczny >>>>> Marek F
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-03-11 21:26 / Tysiącznik profesjonalny
Jeśli masz infor 8C to ona wpłycie do US i jak nie złożysz PIT-38, to Cię do tego zmuszą wezwaniem :-))
markonix / 2009-03-12 10:17
Domyślam się że tak może być, ale zastanawia mnie to czy w kosztach uzyskania DM nie powinien ewentualnie uwzględnić kosztów zakupu tych akcji ? kupione byly bardzo dawno temu i wydaje mi się czy DM nie ma takich informacji ?
Im więcej czytam wiadomości odnośnie tej sytuacji tym mniej wiem i mam coraz większy mętlik w glowie :(

Najnowsze wpisy