Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Przystanek na trzech tysiącach

Przystanek na trzech tysiącach

Money.pl / 2006-08-04 18:03
Komentarze do wiadomości: Przystanek na trzech tysiącach.
Wyświetlaj:
michor / 2006-08-06 11:11 / Bywalec forum
CZy ktoś może mi poleciś jakiś dobty program do AT.
Krzych / 2006-08-06 11:47 / Płoteczka na forum
bankier.pl/inwestycje/gielda/narzedzia/ispag/index.html?zrodlo=gielda
nie wiem czy o to chodzi.
Robbi / 2006-08-06 12:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tu jesttroszkę nowsza i bardziej rozbudowana wersja.

http://gielda.onet.pl/ispag.html
michor / 2006-08-06 12:06 / Bywalec forum
nie chodzi mi o progeam on-line
Krzych / 2006-08-06 12:14 / Płoteczka na forum
tam też masz.
michor / 2006-08-06 21:23 / Bywalec forum
https://www.ingsecurities.pl/ispag/ispag.xml tu jest chyba najwyższa wersja ISPAGA 9.0 ale nie o to mi chodzi
paseo / 2006-08-06 07:33 / Bywalec forum
I jeszcze dla wszystkich entuzjastow Krauzego i Biotonu:

http://www.bankier.pl/forum/temat_bioton,2125931.html
tomeks / 2006-08-06 11:15 / Bywalec forum
Bioton
paseo ,a co ty wyniosłeś z tej chaotycznej dyskusji do której odsyłasz? ? jeżeli wierzysz w spekulacyjny charakter spółki to powinieneś wejść i wyjść na krótko.
Jeżeli wierzysz w strategię to kupi uzbroj się w cierpliwość.

Polnord
Krauze robi generalne porządki w swojej zagrodzie , fuzje ,przejęcia itp. Przyszedł czas i na Polnord.
paseo / 2006-08-06 12:11 / Bywalec forum
juz od jakiegos czasu nie zajmuje sie biotonem.napisalem,bo wciaz jest tu pare osob,ktore wierza,ze to maszynka do robienia pieniedzy.
Cansas_ / 2006-08-06 09:45 / Bywalec forum
Teraz juz nie krauzego i BIOTONU, a Krauzego i Polnordu.

Zdaje sie cycek Krauze ma zamiar wywindowac kurs Polnordu jak kiedys bylo z Biotonem (jazda bodajze z 4 zeta na 35).

Zobaczymy :) Jak na razie mialem wiecej szczescia niz rozumu, wszedlem w przeddzien podania wynikow na max w polnord po 21,6 i mam nadzieje potrzymac minimum do 30. A potem sie zastanowie. Z jednej strony zal sprzedawac tak obiecujaca spolke, ale z drugiej strony wpakowalem sie na max w Polnord i nie mam kasy na granie na gieldzie.
A bez kasy na gieldzie sie nie pobawie. Nudno jest miec jedna spolke przez rok czasu ;)
samuraj jack / 2006-08-06 01:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Dla jasności sprawy - obracam opcjami, które zakupiłem w proporcji 1,8:1 na wzrost. W logiczny sposób oznacza to, że osobiście w najbliższym czasie jestem zainteresowany wzrostami. W krótkiej perspektywie bliski mi jest pogląd STROKUŚ`a.
Zasadniczo jednak, czemu daję wyraz od maja, uważam za MUNDEK i KENOBI, że czeka nas głęboka korektra (lub gorzej), czego tylko próbką była korekta majowo/czerwcowa. Wg mnie nastąpi jeszcze w tym roku.

Mój problem polega na określeniu momentu początku tych prawdziwych spadków z możliwie jak najmniejszym marginesem błędu.

A zatem:
1. Kiedy mocna korekta/bessa (dalej korekto-bessa)?
2. Jakie czynniki mogą wywołać korekto-bessę: krajowe i zagraniczne?
3. Co będzie stanowiło bezpośredni powód/pretekst rozpoczęcia korekto-bessy?

Zwrócę się do administratorów money, aby utworzyli podforum [pt. np. "O natusze bessy"], w którym będziemy ten tema analizować oraz podawać sobie nawzajem cząstkowe informacje, własne refleksje i linki do ciekawych artykułów.

Zwolennicy nieustającej hossy mogą się zwrócić o założenie podforum "O naturze hossy".
My dyskutując o spadkach, nie będziemy razili co niektórych uczestników forum swoją jednostronnością:)

A zatem - kiedy korekto/bessa? co będzie ją przepowiadało i co ją zacznie?

pozdrawiam
jędrzej / 2006-08-07 00:58 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
To przypomnij mi co było powodem korekty majowej? Bo jakoś nie pamiętam.
Navigare / 80.55.129.* / 2006-08-06 09:07
Interesująca wypowiedź. Mysle jednak, ze powineneś jednoznacznie zdefiniować pojęcie "korekto-bessy". Dla mnie są to jednak zdecydowanie różne zjawiska. Co masz zatem na myśli? b.głęboką i gwałtowną (acz dość krótkotrwałą)korektę czy też długotrwałe "osuwanie" indeksów (słowo bessa sugerowałoby to drugie)? Kolejna kwestia do wyjaśnienia: których rynków ma dotyczyc prognozowane przez Ciebie zjawisko? tylko naszego? Czy moze wszystkich na czele z ameryka północną? Sprecyzuj to proszę. Przyznam na koniec, że o ile z klasyczną nawet głąboką korektą jestem w stanie się zgodzic o tyle na pierwszy rzut oka trudno mi znaleść powody dla długotrwałej bessy dławiacej nasz rynek ( zaczniemy niedługo czerpac rzeczywiste profity z członkostwa w UE, mamy niezłą sytuację gospodarczą z równiez niezłymi perspektywami na przyszłość itd)

Pozdrawiam
samuraj jack / 2006-08-06 11:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam,
dziękuję za wypowiedź.
Zgadzam się - dobrze oddzielić silną korektę od bessy. Przyjmijmy, że trzy wyżej przedstawione pytania dotyczą albo silnej korety albo bessy, w zależności od tego, kto bardziej by się składniał - do silnej korekty czy bessy. Zresztą dobrze byłoby określić warunki możliwego występowania obu i zaznaczeniem różnic.
Mam na myśli przede wszystkim nasz rynek. Nie da się jednak tego oderwać od sytuacji ogólnoświatowej z USA na czele.

Navigare [czy to od navigo, are?:)] jeżeli byłbyś skłonny widzieć mocną korektę to proszę:
1. Kiedy mocna korekta?
2. Jakie czynniki mogą wywołać mocną korektę: krajowe i
zagraniczne?
3. Co będzie stanowiło bezpośredni powód/pretekst rozpoczęcia mocnej korekty?
risky-rainmaker / 2006-08-06 00:09 / Ostatni Optymista
Pewnie wiecie, ale będzie się dziać a ta stronka zapewnia szybką informacje http://demo.e-pap.pl/espi
samuraj jack / 2006-08-05 23:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Zgodnie z obietnicą, biorę się do pisania...
2wb / 2006-08-05 20:56 / Tysiącznik na forum
Siedze i mysle nad taka rzecza: Co sie dzieje na TPSA, wyniki raczej nie zachwycily perspektywy w dluzszym terminie marne akurs rosnie i to przy przyzwoitych obrotach. Wyglada to troche jakby ktos wiekszy skupowal ich akcje tylko przyjmujac to zalozenie po co prezes chwali sie dywidenda ktora wyplaci za rok i przebąkuje o tym ze France Telecom bedzie skupowac akcje (wezwanie). Czyzy zagranica zaplanowala sobie ze zrobi nam jednak hosse i kupuja tanio poki stonka sprzedaje?
brydzia / 2006-08-06 13:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
tp sa ma 10% udział w indeksie , więc po co to kupować
jak można kghm albo pko bp
tp sa - zobacz cene debiutu i przez ile lat ile ona dała zarobić
po prostu fundusze mają jej dużo i nie mogą pozwolić na zwałkę , dlaczego ona ma spadać jak wcale nie urosła
R2 / 2006-08-05 19:05 / Bywalec forum
Ja nie wiem jaki wplyw ma zorza polarna na jajeczkowanie pingwinów i nie posiadam wiekszej wiedzy na temat mechanizmów dzialajacych na gieldzie ,ale wszystkie te wykresy i fale abcd itd. opisuja tylko rzeczywistosc ale jej nie generuja (przynajmniej nie do konca) i moim zdaniem (b. skromnym) opis sytuacji podany przez Kenobiego i Mundka jest wielce prawdopodobny a to ze wyrazaja swoje przemyslenia w ten sposób to trudno ,nie wszystkim musi odpowiadac , jeden lekarz powie ma pan raka a drugi ze trzeba zrobic padania które potwierdza najgorsze podejzenia ,ale zawarta w tresci informacja jest ta sama. Pisac kazdy moze troche lepiej lub troche gorzej a login bedzie nam wskazywal czy mamy sie zastanowic nad tekstem czy leciec dalej. Mylic sie lub sciemniac na tym forum moze kazdy nawet P. Daniel (bez urazy) ale wszystkie wypowiedzi uwazam za cenne i potrzebne . No ale sie tu odwazylem chociaz leszcz jestem. A na koniec bo juz lece leciec stare przyslowie mojego dziadka NIE ZAWADZI JAK GLUPI MADREMU DORADZI. Ja czekam na spadki bo uwazam je za bardziej prawdopodobne na szczyty tez nie bede sie gniewal ,nara :)
brydzia / 2006-08-05 19:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
napisałam ci , że w mbanku jest 3,6% , a w polbanku 4,5%
paseo / 2006-08-06 07:21 / Bywalec forum
nigdy nie wloze pieniedzy w GRECKI bank.I po co ???
Tyle samo mam na obligacjach 2-letnich,a na 10-letnich sporo ponad 5 %.
I w kazdej chwili moge je sprzedac na gieldzie.
Ja osobiscie mam duzo 3-letnich.Wyglada to tak,w obecnym okresie odsetkowym:
/przyklady/
TZ0208 - 4,26 %
TZ0808- 4,17 %
Mam ich duzo,rowniez inne serie,wiec co 3 miesiace jest podporka z odsetek.A za momemt oprocentowanie zacznie rosnac.
W porownaniu z akcjami to b. malo,ale za to z gwarancja.
W poniedzialek mam pieniadze z TZ0806 ale na razie z nimi zaczekam,przynajmniej do wtorku -srody;na po komunikacie FED.
Prognoza Merill Lynch dla Polski to PKB 7 % i wiecej.Wszystkie inne tez sa swietlane,wiec moim zdaniem nie bedzie zadnego spektakularnego krachu.Ani glebokiej korekty.
Caly czas plynie kasa do TFIO i OFE i jest jej coraz wiecej.
Sama ARKA Akcji ma juz 3 mld zl.Wystarczy,by manipulowac gielda i utrzymac kursy,a mr. P.Przedwojski z BZWBK jest w tym b. dobry.
Co do miedzi / www.metalprices.com,koniec strony/
pisalem wczesniej,ze miedz jest w stalym trendzie malejacym i za rok wg. zamowien tona ma byc tansza o 530 $.
A to oznacza,ze KGHM bedzie mial straty !!!!!!!
brydzia / 2006-08-06 13:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
jeżeli od 8000$ odejmiesz swoje 530$ to jak możesz mieć pisać że kghm będzie miał straty
Jak mam na ror 4,5 % to po co mi obligacje na 4,2
piszesz że kghm będzie miał straty - to jak to się ma z tym ze piszesz że nie będzie krachu
szkoda że tego nie napisałeś w maju i czerwcu , że arka da rade powstrzymać rynek
Myślę , że za bardzo swojej wypowiedzi nie przemyślałeś , tym bardziej że w dniu jak wig 20 spadał 8% obrót przekroczył 3 mld
paseo / 2006-08-06 13:42 / Bywalec forum
wszystko nie tak !!
Poniewaz pisaliscie o lokatach,ja podalem wysokosc dla obligacji.Nigdzie przeciez nie napisalem,zeby je kupowac.
To ze mam rozne serie,to moja wlasna polityka.
Arka gwaltownie zwiekszyla swoje aktywa dzieki wynikom ale rowniez dzieki natretnej reklamie,ktora szla calymi tygodniami.
Nie moglem wczesniej napisac,bo bylem 3 tygodnie akurat od 1 maja na urlopie,a potem jeszcze przez 2 tygodnie wracalem zatrzymujac sie w roznych miejscach.
Dlatego przewidujac krach skasowalem arke i gielde i do dzis "siedze na pieniadzach",jak pisalem juz wczesniej.
Napisalem,ze Arka ma 3 mld aktywow,ale przeciez sa jeszcze dziesiatki innych funduszy,ktore tez graja.
Jednak to wlasnie fundusze takie jak ARKA moga manipulowac gielda dzieki swoim aktywom.
Jak widac,moja decyzja o likwidacji Arki byla glupia,poniewaz na dzis jest juz ona 13 % powyzej mojego punktu "likwidacji".Warto wiec bylo zostawic.
Co do krachu,wciaz uwazam ,ze nie bedzie zadnej zapasci,a juz napewno nie do poziomu 230-2500 jak tu wieszcza niektorzy.
Po ucieczce kapitalu,po prostu fundusze do tego nie dopuszcza.Powtorka w tak krotkim czasie zniechecilaby z pewnoscia indywidualnych na stale,a to przyniosloby tragiczne skutki dla gospodarki.
Ktora aktualnie naprawde jest kwitnaca.
Co KGHM,to rzeczywiscie mowienie o stratach jest na wyrost.Jednak napisalem tak,poniewaz zamykaja sie nozyce.Maleje i ma jeszcze szybciej malec cena miedzi.Z drugiej strony gwaltownie rosnie cena produkcji i bedzie rosla,bo blyskawicznie drozeje energia.
No i do tego skarb panstwa,ktory wysysa dywidende.
W dodatku analizy sa b. rozne.
jedna mowi o spadku ceny o 530 $ w ciagu niecalego roku.Ale inne mowia o cenie ponizej 5000 $ na koniec 2007,a to juz spadek o prawie 3000 $.
Moim zdaniem sytuacja,w ktorej jedna firma ustala kierunek calej gieldy jest absurdalna i na dluzsza mete nie do utrzymania.
tomeks / 2006-08-05 23:48 / Bywalec forum
brydzia ,co robisz w łebie jak pada deszcz?
brydzia / 2006-08-06 13:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
jestem w.....a , 2 lata temu już sobie postanowiłam że nad polskie morze nie pojadę , ale myślę trzeba w Polsce wydać pieniądze , ale oni tu potrafią tylko ceny podnosić a obsługa i baza noclegowa coraz gorsze , cała Polska jest
pogoda to dowalić 50% do cen , a później przez następne lata dlaczego woląuryści jechać za granicę
Teraz się przeciera i nawet słońce świeci
warren buffet / 2006-08-05 23:14 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
brydziu, jeszcze zatesknisz za tymi p*********** 4,5%
R2 / 2006-08-05 19:34 / Bywalec forum
wielkie dzieki za info brydzia jak wróce to sie tym zajme, kurcze tu jest b. fajnie.
brydzia / 2006-08-05 18:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dalej sądzę że indeks będzie spadał , bo nie widzę spółek z wig 20 które są w stanie ciągnąć rynek do góry
Poza tym na rynku nie widać strachu ,
jest wiele przesłanek ale na obecną chwile nie chce mi sie pisać bo oczy mnie bolą
jakubas / 2006-08-05 21:31 / portfel / Bywalec forum
świetny komentarz brydzia, he he
brydzia / 2006-08-05 18:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
a co się stało , że kghm podaje że przewiduje ceny miedzi
w 2008 roku na 3000$ , bo nie widzi podstaw dlaczego miedź jest taka droga

A i jeszcze polna , co tam ogłosili że wzrosła 70%
Ja zauważyłam ostatnio taką modę , na spółki wydmuszki w które wchodzi inwestor o jakimś tam znanym nazwisku
spółka nagle rośnie po kilkadziesiąt % i nagle ten pseudo inwestor ze świetlanymi prognozami wszystkie udziały sprzedaje , nowy patent po pp za grosze
paseo / 2006-08-06 07:47 / Bywalec forum
http://www.kitcometals.com/commentaries/Matlack/jul262006.html

Na koncu strony tabelka z prognoza cen .
Na koniec 2007 miedz ma kosztowac zaledwie 4880 $/tone
brydzia / 2006-08-05 18:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
czytam , wyborczą i nic z tym polnordem nie kumam
wyniki do dupy , za zeszły rok biegły kazał poprawić raport i wykazać straty 88 mln zł , a tu jeszcze Krauze podaje wcześniej że będzie chciał ogłosić wezwanie i kurs rośnie 18% , to są dopiero zagadki
brydzia / 2006-08-05 18:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze z tym polnordem , jeżeli PI przekaże swoje udziały w deweloperce to prokom powinien ostro spaść , szczególnie że podaje że zysk ma być porównywalny z zeszłym rokiem , a jeszcze Jarek powiedział że kończy się monopol 2 firm prokomu i computerlandu
paseo / 2006-08-05 18:31 / Bywalec forum
wciaz jest mnostwo takich,ktorzy uwazaja,ze Krauze to geniusz.Tak jak karkosik.I wystarczy ,ze wypowie nazwe ktorejs ze swych firm lub poda jakakolwiek informacje ,ze cos w niej bedzie robil i juz kurs rosnie.
To jest czysta spekulacja.I jak zawsze wtajemniczeni wysiada kiedy trzeba a reszta zostanie.
brydzia / 2006-08-05 18:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
dla mnie po tym co zrobił z biotonem , tzn że sprzedał te akcje po wywindowaniu ich ceny po pseudo rewelacyjnych info jest spalony
Wie że jest moda na deweloperke to wszystkie swoje spółki chce tymi udziałami wywindować
najpierw prokom , bo chyba nikt nie pamięta że w zeszłym roku prokom był poniżej 90 zł i dzięki tej deweloperce one tak skoczyły
paseo / 2006-08-06 07:11 / Bywalec forum
Mister Krauze wyrosl tylko na przyjazni z Millerem I Kwasniewskimi.Teraz to sie skonczylo.
A PiS /czytaj J.K./ wyraznie powiedzial,ze koniec z prokomem,computerlandem itp. wg. nich spolkami
brydzia / 2006-08-05 18:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja uż po wynikach budimexu zaczęłam się zastanawaiać
że wszyscy piszą o budowlance , a budimex miał 1,2mld przychodu a zysk coś 2 mln , zyskowność coś 0,22%
mi osobiście się wydaje , że w budolance nie będzie wesoło , bo pracownicy budowlani wiedzą że jest ich mało i zaczynają windować stawki , czytam że płace w budownictwie rosną o 22%
tomeks / 2006-08-05 17:37 / Bywalec forum
Te dyskusje pięknie odzwierciedlają rynek .Szkoda ,ze nie uczystniczy w nich więcej forumowiczów.Zwolennicy fal Elliota ,głów i ramion mogą się sprzeczać ze zwolennikami fal D i E ,które nie istnieją a ci którzy graja terminowo z tymi z kasowego.I tacy ,którzy obracają 1mln i tacy ,którzy weszli na giełdę z 5 tys ,które są ich pierwszymi w życiu oszczędnościami.
Każdy ma prawo na swój własny sposób analizy i przyjecię własnej strategii.
Przecież poza aspektami merytorycznymi giełda ma swój psychologiczny aspekt. Wiadomo,ze większość wypowiedzi ma subiektywy podtekst. To takie zaklinanie na własny użytek.
Chcesz kupić tanio ,to obydzasz ,dołujesz ,szukasz negatywów.Chcesz dobrze sprzedać to kreujesz euforię,napędzasz. Zwykłe gierki. Niektórzy być może robią to podświadomie a nie celowo. Dajmy wszytkim pisać co tylko...
paseo / 2006-08-05 17:54 / Bywalec forum
wlasnie to caly czas pisze.Niech kazdy sie wypowiada,po swojemu.Wszystko jest wazne i wszystko jest ciekawe.
Poniewaz wszyscy tu sa rowni.Poniewaz ci z naprawde duzymi pieniedzmi z pewnoscia nie maja czasu na pisanie tutaj.No,chyba ze sa juz na rencie i tak spedzaja czas.
Jasiu / 83.17.145.* / 2006-08-05 17:01
Juz jakis czas obserwuje to forum w związku ciągłymi przegadywaniu się kto kiedy coś przewidywał,proponuję abyście Wy Wytrawni Gracze Giełdowi i piszę to nie z przekąsem ale z uznaniem konkretnie na koniec giełdy określili się jaki będzie jutro poziom,czy za tydzień.Jasno i czytelnie.Pozdrawiam wszystkich.Powodzenia w poniedziałek.P.S. Tak na marginesie to najlepsze forum
paseo / 2006-08-05 13:46 / Bywalec forum
Na stronie www.metalprices.com sa ceny podstawowych metali itd.
Ale na koncu strony jest tabelka z prognoza cen miedzi od wrzesnia 06 do czerwca 07.
Widac z niej staly SPADEK cen z miesiaca na miesiac,przez rok lacznie 530 $ spadku na tonie.
Bardzo interesujace,zwlaszcza w swietle informacji o maksymalnie wysokich kosztach produkcji w KGHM,aktualnie mocno przekraczajacymi 9000 zl za 1 tone.
paseo / 2006-08-05 13:52 / Bywalec forum
teraz cena miedzi z dostawa za 3 miesiace spadla juz o 2,01 %.
KGHM przestanie ciagnac gielde.
waldi42 / 2006-08-05 21:07
--------------------------------------------------------------------------------

Wiadomości Komentarzy: 0 • Powrót



Mocny wzrost cen miedzi
04.08.2006, 20:22:14


Cena miedzi w Londynie wzrosła w piątek o prawie 4 proc., a w Nowym Jorku o 3 proc., z powodu obaw, że w przyszłym tygodniu może rozpocząć się strajk w chilijskiej kopalni miedzi - Escondida.


Robotnicy z Escondida podali, że rozpoczną protest 7 sierpnia, jeśli nie otrzymają od zarządu kopalni lepszej propozycji podwyżek płac.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie zdrożała wczesnym popołudniem o 285 USD, czyli 3,8 proc., do 7.775 USD za tonę.

W Nowym Jorku na Comex metal zdrożał o 10,55 centów, czyli 3 proc., do 3,595 USD za funt.

Źródło:
» Polska Agencja Prasowa SA


Zródło: pb.pl

Ty paseeo! czego brednie siejesz ,KGHM od poniedziałku w gore,a za nia cała gielda ,gdzie widzisz te spadki miedzi,moze okulary Ci pozyczyc,a ja własnie dokupilem w piatek KGHM
paseo / 2006-08-06 07:25 / Bywalec forum
zajrzyj na strone,ktora Ci podalem,nie kieruj sie danymi z rana,tylko tymi z zamkniecia!!!!
Trzeba umiec czytac tabelki.
Po porannym 11-0 procentowym wzroscie Copper nie ma juz sladu
paseo / 2006-08-06 07:45 / Bywalec forum
i jeszcze strona

http://www.kitcometalscom/commentaries/Matlack/jul262006.html
Cena miedzi na koniec 2007 to juz zaledwie 4880 $/tone
zagi / 2006-08-05 12:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
każdy ma prawo do własnych przemyśleń i do podzielenia się nimi na forum - bo w końcu od tego jest forum! nie czepiajmu się zbytnio czyichś wypowiedzi...
ja osobiście lubię czytać różne zdania na ten sam temat - tak rodzi się zdrowa dyskusja i nie popadajmy w skrajności i bądźmy kulturalni przede wszystkim...
bardzo chętnie czytam wypowiedzi kto co kupił i dlaczego, a także jakim torem będzie podążał rynek wg kogoś bo to zmusza do przemyśleń.
piszcie dalej i nie kłóćcie się
pozdrawionka
Znacznik / 2006-08-05 12:32 / Niestały i niewierny forumowicz
Witam,
Moze male wyjasnienie czemu czepiam sie "Kenobiego". Nie z tego powodu ze ma inne zdanie na tema kierunku rozwoju sytuacji bo jest tu wielu forumowiczow ktorzy maja odmienne zdanie i to szanuje bo wiem ze maja widze i swoje zdanie opieraja na wlasnych przemysleniach (vide Mundek, Samuraj Jack i pewnie jeszcze paru innych). W ich postach zawsze sa podawane jakies konkretne poziomy, widac w tym wszystkim PRAKTYKE. Natomiast czytajac Kenobiego mam wrazenie jak to napisala Brydzia ze to taki teoretyk analityk i dlatego ostatnio probowalem wyciagnac od niego cokolwiek na temat jego inwestycji no i oprocz obserwowania Apple wiecej sie nie udalo. I tu jest problem, bo to ze ktos czyta co tydzien Auto Swiat to jezeli nie bedzie mial samochodu i jezdzil nim to nie bedzie dobrym kierowca i na samochodach tez znal sie nie bedzie. A tak jak kiedys pisalem mam wlasnie takiego znajomego ktory jak zacznie opowiadac o jakims samochodzie to inne zdanie byc nie moze bo tak w Auto Swiecie napisali. I tu widze pewna analogie. Co ciekawe nie udalo mi sie jeszcze znalezc zadnej wypowiedzi ktora odniosla sie do naszego regionu a nie do USA. Koncze moje przydlugie wyjasnienie w trybie sprostowania (jak w sejmie) i zycze udanego tygodnia bo ja juz chyba wybywam i tydzien spokoju o notowan Wy odemnie bedziecie mieli :) . Pozdrawiam.
articho / 2006-08-05 13:18 / Bywalec forum
Cześć Znacznik.
To ja nieszczęsny podjąłem wczoraj kwestię na jakiej zasadzie są przyznawane tytuły "uznany gracz giełdowy".
I widzę, że wywołałem twoją wielką dyskusję z Kenobim.
Chciałbym by takie informacje jakie przedstawia Kenobi tyczyły naszego rynku i były bardziej merytoryczne a nie tylko sprowadzały się do tego że będą spadki bo w Stanach spadła ta bądź inna spółka.
Te informacje mają oczywiście swój częściowy wpływ na mechanizm naczyń połączonych jakimi są rynki całego świata, a wszyscy przecież wiemy że gospodarka amerykańska i notowania w Stanach mają dominujący wpływ na reakcje innych rynków.
Tylko chodzi o pewne wyważenie proporcji i przedstawianie swoich odczuć a nie podawanie informacji ze Stanów które wprowadzają tylko niepotrzebne zamieszanie a niektórzy reagują zbyt emocjonalnie i pózniej jak ochłoną i zobaczą że niepotrzebie wykonali jakieś ruchy na naszej giłedzie, plują sobie w brodę.
Chętnie przeczytałbym w poniedziałek przed otwarciem ocenę Kenobiego "Uznanego gracza giełdowego" dotyczącą danego dnia. Jak widzi szanse konkretnych spółek i całego naszego rynku.
Dla mnie "Uznani gracze giełdowi" a takimi są Orzeł, Hajdi, Pablo, Batman Dżeju, Brydzia, i jeszcze kilku innych których imion nie pomnę (za co przepraszam), są rzeczywiście rzeczowi i chwała im za to bo dzięki ich uwagom podawanym informacjom wiele się o naszej giełdzie dowiedziałem i nauczyłem.
Pozdrawiam.
Życzę udanego wypoczynku
Articho
P. S. Jak na razie nie doczekałem się od Kenobiego, oceny wczorajszych zachowań naszej giełdy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy