Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Przystanek na trzech tysiącach

Przystanek na trzech tysiącach

Money.pl / 2006-08-04 18:03
Komentarze do wiadomości: Przystanek na trzech tysiącach.
Wyświetlaj:
Pablo / 2006-08-05 11:53 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Przekazcie sobie swoje e-maile i w ten sposob wymieniajcie sie doswiadczeniami i zadawajcie sobie pytania. Bo ile razy mam czytac pytanie jakie to spolki ma Kenobi i ile zarobil. Jak Kenobi nie chce o tym pisac to Znacznik daj mu spokoj. Jak Kenobi ma taki specyficzny styl pisania to chwala mu za to i niech tak juz zostanie.
jakubas / 2006-08-05 21:41 / portfel / Bywalec forum
słusznie Pablo, to forum choć ja jestem malutkim leszczem jest po to by wymieniać sie swoimi poglądami na temat aktualnej sytuacji na giełdzie. Kenobi pisze mądrze a to że sie nie chwali liczbami inie mówi co i ile kupil i ile zarobił badź stracił nie ma przecież dla nikogo żadnego znaczenia, Proponuję Znacznikowi aby kiedy pojawi sie post Kenobiego to po prostu niech go omija a inni np. ja chetnie i tak go czytaja
paseo / 2006-08-05 12:00 / Bywalec forum
A niech sobie rozmawiaja.Nikomu to nie przeszkadza.Wole juz to,niz po raz 50-y czytac,co z MNI iMCI,jakby nie bylo pozostalych 240-u spolek
R2 / 2006-08-05 08:41 / Bywalec forum
W Stanach krew z byka sika , w poniedzialek byki na kotlety? Ja sie nie znam ale czuje zaklocenie mocy, gwiazda smierci nadciaga? Niech moc bedzie z Wami ,Kenobi powiedz cos!!....przerwane polaczenie ...:)
gabrik / 2006-08-04 23:42 / portfel / Wierny Forumowicz
No Panowie wcale mi się to nie podoba co tu się wyrabia?Ja wiem że sytuacja jest w tej chwili taka że tak naprawdę może pójść w obie strony.
Jeśli ktoś gra na rynku kasowym to nie ma żadnego problemu ,dlaczego? Bo wyskakuje teraz z akcji i czeka na wyklarowanie sytuacji, jak będzie spadać - nie traci ,jak zacznie rosnąć (a zakładamy że po nowe rekordy ) to odkupi gdy indeks wróci ponad linię trendu (zarobi raptem 2-3% mniej.
Prawdziwy ból to mają grający na rynku terminowym ( siebie nie mam na myśli bo ja to jestem poza wszelkimi granicami rozsądku zdrowego) ktoś ma powiedzmy 10 krótkich przy 2985 i zakładamy że złamał zasady i jest to 50% jego kapitału i nie zamknął bo zakłada że będą dalsze spadki,nie miał dostępu do notowań itp.
W poniedziałek indeks wali na 3100 i mamy 1200 punktów w plecy i to jest nerwówa zamknąć bo frunie dalej czy wróci? To oczywiście jeden z wielu możliwych przykładów.

W związku z tym mój apel nie krytykujmy siebie że obstawiamy inny rozwój wypadków bo własnie dzięki wymianie poglądów możemy wspólnie mieć większą szansę "zobaczenia" prawidłowego trendu.
Podam wam teraz przykład z dzisiaj ,mój osobisty: na parkiecie analityk futures napisał "baza zzerowała się więc jest szansa na wybicie bo za dużo grających na kontraktach obstawia spadki" jak to przeczytałem to mówię do siebie ale baran po kilku dniach spadków wreszcie zrobią minusową przecież to normalne więc po co on te kity wciska? Ale chwila mija baza prawie zero a kasowy w zasadzie nie ma juz ochoty na wędrówkę w dół złapałem długa 3013 (w tym czasie nasz Pan Daniel pyta mnie czy nie mam przypadkiem krótkich) i kontrakty spadają do 3005 (ja odpowiadam Panu Gąsiorowskiemu że mam ale długą i zaraz zamknę bo żle obstawiłem) jednak czekam jeszcze chwilę i nagle kontrakty i indeks zaczynaja zapierniczać na północ jak skończyły wszyscy wiedzą.
Obecnie mam więc długie i krótkie więc nie zarabiam ale póki co nie tracę,postanowiłem że poczekam na rozwój wypadków do wtorku i wtedy zamknę jedne bądż drugie (mam nadzieję że do tego czasu kierunek będzie jasny)
jakubas / 2006-08-05 00:15 / portfel / Bywalec forum
gabrik, masz rację widać że niektórym tu ouszczają nerwy. A co sądzisz o naszych ankietownych (WIGOMETR) ostatnio jak mówią że wzrośnie to spada a jak mówią że spada to wzrasta
brydzia / 2006-08-05 14:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Najlepiej rośnie jak na rynku jest strach , a teraz wigometr pokazywał że nikt się spadku nie spodziewał
gabrik / 2006-08-05 09:27 / portfel / Wierny Forumowicz
mam nowe sensacyjne przemyślenia ale dopiero mogę napisać jutro bo muszę spadać
doktórka / 83.20.18.* / 2006-08-04 23:52
Po zamknięciu Stanów wygląda że na południe,ale moze sie mylę.
gabrik / 2006-08-05 00:00 / portfel / Wierny Forumowicz
właśnie sprawdzałem to tak wygląda że z ładnego otwarcia skorzystali i pozbyli się jeszcze papierów po lepszych kursach....ale zobaczymy chyba do połowy tygodnia nastąpi przełom i zobaczymy kto miał nosa
brydzia / 2006-08-04 22:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kenobi ze Znacznikiem macie w tej chwili przestać
Zacznijcie w końcu zarabiać jak jest okazja
Przecież cały dzień piszecie a spółki rosną po kilkanaście % dziennie
Zdaje mi się , że niektórzy to tylko teoretycy jak i analitycy
Jak ja żałuje że nie mam na wczasach dostępu do notowań
Jeszcze co do uznanych był taki wątek
Dla mnie uznany jest ten , kto przed wzrostem pochwali się
jaką spółkę kupił i później można zobaczyć jak to się sprawdziło , ale niestety większość pisze po fakcie jak to kupili i ile zarobili - oby nie w wyobraźni
Z urlopu Brydzia pozdrawia
nefrees / 2006-08-05 17:48 / Uznany Gracz Giełdowy (II miejsce w konkursie giełdowym)
Niektórzy dlatego nie piszą co kupują, bo boją się, że nie będzie to trafny wybór. Dopiero jak uda się osiągnąć sukces to chwalą się. A niektórzy wogóle nie piszą o swoich inwestycjach, bo nie odczuwają potrzeby dzielenia się tym z innymi. Mi np zakupiło się MNI wczoraj po 12.45 i prawdę pisząc nie mam przekonania do tej pozycji, po takiej cenie. Jak urośnie to super. A jak nie to sprzedam, bo nie uśredniam, no chyba, że nie zdążę sprzedać i strata będzie nie do zaakceptowania. Chociaż ostatnio staram się mocno trzymać zasady: "tnij póki możesz" i powiem Wam, że nie sądziłam, iż będzie ona dawała tak wymierne korzyści materialne i psychiczne.
brydzia / 2006-08-05 18:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
wszystkich spółek nie da się obserwować samemu
a i nie ma takich co trafiają w 100%
zawsze jest ryzyko 50/50
warren buffet / 2006-08-04 23:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja zarobilem dzis na biotku, jupiterze i piascie.

2,02 jupek a sell 2,06
1,39 piast sell 1,44
biotek 1,8 ale to wczoraj :D a sell 1,96

i mam znowu piascika po 1.38 :)

to nie zarty :pp
brydzia / 2006-08-05 14:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
wiem twardzielu , że pisałaś o biotku
Pozdro
jakubas / 2006-08-04 23:29 / portfel / Bywalec forum
brydzia, a długi masz ten urlop, bo tochę Cię tu brak, Twoje wypowiedzi są bardzo cenne, zresztą jesteś przeciez liderem jeśli chodzi o ilość postów
Navigare / 80.55.129.* / 2006-08-04 23:43
I tu się w koncu z Tobą zgadzam :))
jakubas / 2006-08-05 00:19 / portfel / Bywalec forum
dzięki Navigare, widzę że Ty tez opróczgiełdy kochasz kobiety, to zdrowy objaw, punkt dla ciebie
Navigare / 80.55.129.* / 2006-08-05 00:31
:)) A dziekuję. I co do kobiet to masz 100% racji - giełdy natomiast w zasadzie nie znoszę:) ale o tym cicho, sza! :))
Izirajder / 212.76.37.* / 2006-08-04 23:25
Ja dodam jeszcze, że dla mnie jest bardzo pouczające, kiedy "uznani" w ogóle piszą co i kiedy sprzedają i kupują i przede wszystkim DLACZEGO. Ja chyba jestem najzieleńszy z Was wszystkich i codzinnie uczę się dużo. Niestety mam wrażenie że najczęściej widuję posty typu: o ja głupi(a), trzeba było kupować jak było 12zł!!! :) Piszcie, piszcie jak najwięcej. Z góry dziękuje :)
doktórka / 83.20.52.* / 2006-08-04 22:46
Brydziu ciesz się ze nie masz dostępu do internetu. Ja przez to dziś fuksem zarobiłam kupe kasy .Od 10 tej do 15tej u mnie nie działała neostrada i nie mogąc się połaczyć z żadna strońą www nie sprzedalam przez przypadek tego co chciałam sprzedać.To dopiero fart
paseo / 2006-08-05 14:52 / Bywalec forum
przeciez jest jeszcze telegazeta w TVP1,wszystko podaja
brydzia / 2006-08-05 19:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
no i w tv biznes lecą notowania spółek na bieżąco i można zlecić przez telefon , tak na przyszłość
brydzia / 2006-08-04 23:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
gratuluję , ale nerwy musiałaś mieć napięte jak struna
dobrze że nie było odwrotnie
Dlaczego fuksem , może jesteś po prostu dobra i szczęście ci sprzyja
doktórka / 83.20.18.* / 2006-08-04 23:47
Widzisz,czy dobra to nie wiem. Ucze się jak tu prawie wszyszcy.Jedyna moja zaleta to prawdopodobnie opanowanie.Nic nie robie na hura.Zadko kupuję i sprzedaję bo to robia wszyscy.Duzo czytamco piszecie.
Pod wpływem waszych postów kupiłam też polną.Dziękuję. Zwykle czekam na czysto 10% i sprzedaję .Tak chciałam zrobić z
Polna i już dalej wiesz .Zostala mi do poniedzialku przez przypadek.Wyobraz sobie jak się cieszę.Oczywiście na otwarciu w poniedzialek pójdzie pod nóż.
Wypoczywaj,jak najmniej internetu,moze tez będziesz miała szczęście,czego Ci życzę i jeszcze słońca, bo u mnie leje.
Ale
brydzia / 2006-08-05 14:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
u mnie też , całą sobotę
doktórka / 83.20.18.* / 2006-08-04 23:56
Rzadko,oczywiście a nie zadko jak mi się napisało.
brydzia / 2006-08-05 14:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Byłam ciekawa na czym tak super zarobiłaś , ale skoro 70% na polnej to gratuluję , takie wzrosty to marzenie
jędrzej / 2006-08-04 22:44 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Kenobi chciałby zarabiać na Apple Computers, ale ich na razie nie notują na GPW :-)
mari / 2006-08-04 22:52 / Achi
bo GPW nie jest jedyną giełdą na świecie
jakubas / 2006-08-04 22:24 / portfel / Bywalec forum
Właśnie siadłem przedlaptopem i jak co wieczór czytam forum. Kenobi ta polemika ze Znacznikiem nie ma sensu. W Twoich wypowiedziach jest sens, pokazujesz że nie tylko czytasz (pewnie Jak wszyscy) wypowiedzi analityków, ale masz i własne zdanie na wiele tematów-to się nazywa wiedza. Dziś ktoś napisał już że dużo uczy się czytając Twoje wypowiedzi. TAK potwierdzam ja też się dużo uczę, przykład wczoraj złożyłem konwersję duzej kwoty z ING SFIO Akcji na ING SFIO Gotówkowy- po dzisiejszej giełdzie jest wycena a giełda dziś podskoczyła więc jeszcze "kilka złotych" uda mi się wyciągnąć. Dlaczego konwersja ano właśnie dlatego że uczę się od mądrzejszych od siebie. Kenobi ja ze swojej strony dziękuję za moim zdaniem tak trafne analizy.Napisałeś sam że dziś nam się należała po kilku czarnych świecach korekta - wzrost, a ja na tym wzroście skorzystałem. Teraz czekam hmm, na spadki aby powoli systematycznie znowu wchodzić w fundusz Akcji.
jędrzej / 2006-08-04 22:43 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A ja bym wolał, żeby Kenobi pisał bardziej węzłowato, albo w punktach. Bo trudno się przebić przez jego przydługie dywagacje.
Niestety mnogość argumentów zaciemnia obraz. Poza tym pisanie "spadnie, spadnie" nieczego nie uczy. Może bardziej konkretnie: do ilu spadnie i kiedy to nastąpi?
Navigare / 80.55.129.* / 2006-08-04 22:35
jakubas, to cos kiepsko się uczysz. Jeśli wczoraj złozyłeś zlecenie konwersji to odbedzie sie ona z wyceną z dnia dzisiejszego (po wczorajszych mocnych spadkach) Tak wiec chyba sie nie załapałes na dzisiejsze, niespecjalnie zreszta duze, odreagowanie. Pozdrawiam
jakubas / 2006-08-04 23:15 / portfel / Bywalec forum
nie masz racji w ING jeśli zlecenie złożysz przed 19:00 np. konwersji to wycena bedzie dokonywana po giełdzie z nastepnego dnia-wartość jednostki oczywiście poznam dopiero w poniedziałek ale dzis bylo lekkie odreagowanie. Masz racje że wczoraj był mocniejszy spadek. Udało mi się tylko częśc tego spadku odrobić. Ale przecież Navigare trochę zarobiłem po majowych spadkach. Po co konwersja - napisalem już, słucham mądrzejszych od siebie. Wyszedłem teraz i poczekam na jakiś większy dołek.
Navigare / 80.55.129.* / 2006-08-04 23:37
Jakubas, ja również siedzę m.in w funduszach ING. Powiadam: jeśli zlecenie złozyleś wczoraj to konwersja bedzie dokonana wg. wyceny jednostek uczestnictwa z dnia dzisiejszego. Chyba, ze ja mam lepsze "układy" w ING :)) a Tobie dokonują konwersji z dwudniowym opóźnieniem :) Tak czy siak ja uznałbym za sukces wyjscie w ub. piątek. I również jestem (mimo ostatnich spadków) sporo na plusie więc nie wychodzę, spokojnie czekam na rozwój sytuacji. Jakubas, uważaj tylko zebys czekając na jakis większy dołek nie przegapił sporych wzrostów :))
jakubas / 2006-08-05 00:02 / portfel / Bywalec forum
Navigare- mylisz się , sprawdź sobie w ING jest taka zasada : dzień zlecenia ( nic się tu nie dzieje oprócz przyjętego zlecenia), jutro giełda i po zakończonej giełdzie dokonywana jest wycena j.u. która publikowana jest w internecie następnego dnia. A co do wyjścia z akcji - wiesz możesz mieć rację, ja też WIG 20 widzę we wrześniu w okolicach 3500-3600 pkt. ale teraz wydaje mi się że trochę spadnie ile nie wiem.
Navigare / 80.55.129.* / 2006-08-05 00:22
Tak, masz racje. Pomyłka z mojej strony. Zasugerowałem sie Skarbcem i DWS-em bo oni robia wycenę jeszcze w tym samym dniu ( wg. notowań z godz. 12.00 chyba )
jakubas / 2006-08-05 00:28 / portfel / Bywalec forum
teraz to punkt dla mnie, co sądzisz o ING SFIO Selektywnym , mam trochę jednostek tego funduszu, oni inwestują m.in. akcje spółek wchodzących na giełdę, a zaangażowanie w akcje mogą mieć od 0 do 100 % co oznacza że w skrajnych przypadkach bessa wychodzą całkowicie z akcji.
Navigare / 80.55.129.* / 2006-08-05 00:36
Zastanawiałem sie czy w niego nie wejść ale postanowilem narazie poobserwowac pare tygodni jak sie będzie rzeczywiscie zachowywał na spadkach. Poki co ostro wszedłem w ING SMS bo "odwiesili" jego sprzedaz w tym tygodniu.
jakubas / 2006-08-05 00:08 / portfel / Bywalec forum
... i nie wchodze w polemikę ja to wiem, już raz sie przejechałem bo myślałem że jest tak jak mówisz i żle trafiłem - mocno spadło. Więc poszedłem to wyjaśnić i wtedy poznałem mechnizmy wyceny jednostek. Mówię Ci sprawdź sobie cobyś nie był potem rozczarowany
jędrzej / 2006-08-04 22:23 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Ja rozumiem, że wielu nie załapało się na majowe spadki i teraz chcieliby koniecznie
powtórki, albo lepiej tąpnięcia do 2300... no bo teraz już by nie zaspali (ja zaspałem)

Ale rozsądnie myślącym proponuje pewne ćwiczenie myślowe:

Co zrobiłbyś mając zupełnie luźne 100 mln $ w sytuacji gdy wszystkie silne giełdy są w
trendzie bocznym, a na GPW jest 25% przecena wywołana jakąś niezrozumiałą paniką?
Frog / 2006-08-04 22:27 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
25% w stosunku do czego? Co było wcześniej. Czy poziom przed 25% przeceną był poprzedzony 50% nieuzasadnionym wzrostem? Na jak długo mam luźne te 100 mln?
Wybacz, ale za mało danych na odpowiedź.
A zresztą, mając taką kwotę nie grałbym na giełdzie :)
jędrzej / 2006-08-04 22:38 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
25% - to spadek z obecnych 3000 do 2300, które wieszczą tutaj niektórzy. Po prostu moim zdaniem nawet sama spekuła nie pozwoli na takie spadki, bo jest zbyt pazerna i zacznie skup już przy 2700.
Dlatego m.in. uważam, że sierpniowa korekta nie zjedzie poniżej 2800-2900... i to tylko po to żeby we wrześniu powrócić do bicia rekordów.
Aphar / 2006-08-04 21:18
Dzis kurs Polnej poszedl do gory 70%!!!
Kilka osob na tym forum rekomendowalo te spolke w ostatnim tygodniu.
Czy mozecie sie pochwalic skad mieliscie takie przypuszczenia (albo nosa)?
Kenobi / 2006-08-04 19:39 / Uznany malkontent giełdowy
W Stanach już wszystko na minusie, aż ciśnie się na usta - a nie mówiłem? I wcale nie przepisywałem tego od nikogo, chociaż cieszę się, że nasze wnioski były zbieżne. Chyba trzeba im podesłać paru naszych optymistów, nie będę pokazywał palcem.
doktórka / 83.20.18.* / 2006-08-04 23:00
W końcu jak długo można sie cieszyc ze spowolniania gospodarki i to w zastraszającym tempie.
Jezeli w Stanach koniec będzie na minusie to my tez tydzień zaczniemy od minusa
Znacznik / 2006-08-04 20:03 / Niestały i niewierny forumowicz
To zrobmy inaczej, ja napisze ile % zarobilem w tym tygodniu a ty napiszesz ile ty jestes do przodu ok?
Frog / 2006-08-04 20:42 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Ja Wam tylko powiem, czy czytając każdego z Was, nieważne w jakim tonie i stylu się wypowiada, można wiele się dowiedzieć o Giełdzie. Czytanie forum traktuję jako metodę zrozumienia sposobu myślenia ludzi, którzy na giełdzie grają/spekulują.
I dlatego powiem tylko - piszcie jak najwięcej. Piszcie w stylu w jakim chcecie i nie zrażajcie się, jeżeli ktoś Was skrytykuje dlatego, że się z Wami nie zgadza.
Kenobi / 2006-08-04 20:52 / Uznany malkontent giełdowy
Dziękuję i życzę tylko udanych inwestycji. Szczerze mówiąc, to mnie to tak niepotrzebnie wciągnęło i niepotrzebnie tracę czas, bo to jak groch o ścianę. Dobrze, że niektórym to się przydało.
Znacznik / 2006-08-04 20:55 / Niestały i niewierny forumowicz
To jak co z twoimi inwestycjami, co w ostanich 3 mc? I gdzie ten rachunek? A jakie spolki obserwujesz obecnie?
Kenobi / 2006-08-04 21:07 / Uznany malkontent giełdowy
Apple Computer - teraz prawie 5% do dołu.
Znacznik / 2006-08-04 21:08 / Niestały i niewierny forumowicz
Na GPW?
Znacznik / 2006-08-04 21:16 / Niestały i niewierny forumowicz
Dobra widze ze to trudne pytania i na konkretna odpowidz nie ma co liczyc. Milego wieczoru.
future Rentier / 2006-08-04 18:59 / Bywalec forum
pomyslcie tylko ze decyzja FED wywola silna reakcje na rynku - nie jest dobrze byc przygotowanym na ruchy w obu kierunkach polnoc/poludnie? a czy akcje daja taka mozliwosc nie myslicie o tym aby zabezpieczyc sie chociaz opcjami?
Kenobi / 2006-08-04 19:48 / Uznany malkontent giełdowy
Teraz doszło do takiej sytuacji, że właściwie nie ma dobrych decyzji. Mogą być oczywiście chwilowe ruchy, ale nie odmienią sytuacji, która jest trudna, chociaż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę i może dobrze. Niestety nie będzie miało to wpływu w trochę dłuższym okresie, tak jak dzisiejsze dane. Najbardziej ekspansywna od 50 lat polityka finansowa w Stanach i wieloletnia walka z deflacją w Japonii czy rekordowo niskie stopy w UE przyczyniły się do niezłej hossy, ale wszystko co dobre, to się kiedyś kończy i mamy to co mamy.
Znacznik / 2006-08-04 20:41 / Niestały i niewierny forumowicz
Kenobi a napiszesz jaki masz rachunek maklerski i od ilu lat chociaz?
Baryton / 81.219.25.* / 2006-08-06 21:42
Chyba jednak nie kwapi się.
articho / 2006-08-04 18:48 / Bywalec forum
Do Kenobiego:
Ty w swoich komentarzach strasznie jesteś nastawiony na nie.
Przecież ja nikogo nie namawiam do super zakupów.
Bo czas temu nie sprzyja, ja tylko staram się uspokoić tych którzy już coś mają, a na hasło spadek reagują histerycznie.
Przecież dzisiaj mielismy na to dowód na KGHM-ie, po 10-tej poszły konie po betonie na 112,50 i dlaczego (podaj mi choć jeden powód).
Kenobi / 2006-08-04 19:16 / Uznany malkontent giełdowy
Ja też nikogo do niczego nie namawiam. Pisałem już, że zarabiać można zawsze, trzeba tylko trafić na właściwy obiekt i dobrze dobrać moment wejścia i wyjścia. Wszyscy trąbią, że nasza giełda stała się miejscem zagrywek spekulantów na kontraktach na indeks w20 i ruchy na poszczególnych spółkach z tego indeksu dokonywane są przez duży kapitał spekulacyjny, który ustawia rynek kasowy jak chce i kiedy chce, żeby zarabiać na kontraktach. Widać przecież jak w czasie sesji odbywają jazdy w górę lub w dół na kontraktach bez żadnego konkretnego powodu, często w oderwaniu od tego co dzieje się na innych rynkach, czy nawet w samych spółkach - mogą podać złe informacje, a i tak nie przeszkadza to im rosnąć. Obrót na kontraktach przecież jest wyższy niż na rynku kasowym, a to przecież czysta spekulacja. Analitycy, którzy piszą te same rzeczy też się mylą? Ja tylko staram się naświetlić sytuację, szczególnie od strony zagrożeń, co jest szczególnie ważne teraz, po tylu latach nieprzerwanej hossy. Ja po prostu widzę rzeczy, których niektórzy zdają się nie dostrzegać, albo nie doceniać. Do wszystkiego należy podchodzić z dystansem i nie opluwać zaraz kogoś, że mówi to co jest, a nie to co chielibyśmy, żeby było. Wydaje im się, że jeżeli zkarzyczą głosy prawdy i rozsądku, to sytuacja się odmieni i wszystko pójdzie po ich myśli. To taka zasada strusia.
Znacznik / 2006-08-04 20:07 / Niestały i niewierny forumowicz
Nie wiem czi zauwazyles ale piszesz o gieldzie. Tu nie ma pewnych decyzji. I kazdy z nas wie ze w kazdej chwili mkoze zaczac sie zwalka. Ale chodzi o to zeby do tej zwalki zarbic. Takich jak ty to juz czytam z 1,5 roku i gdybym ich sluchal to mialbym teraz 6% z lokaty bankowej i tyle a tak dzieki gieldzie ktora miala juz dwa lata temu leciec na pysk jestem spoooro do przodu.
Kenobi / 2006-08-04 20:31 / Uznany malkontent giełdowy
Chłop swoje, baba swoje. Nie rozumiesz tego co ja piszę i w ogóle dziwię się, że w ogóle to czytasz.
Znacznik / 2006-08-04 20:37 / Niestały i niewierny forumowicz
Ale wybacz, tak w skrocie to co ty piszesz? Ze spadnie. Tyle ze codziennie jakis nowy argument z za oceanu dodajesz.
Kenobi / 2006-08-04 20:49 / Uznany malkontent giełdowy
Czy podoba się to Tobie czy nie, to USA są największą i najważniejszą gospodarką świata i wszystko co tam się dzieje ma ogromny wpływ na to, co będzie działo się u nas i nie tylko. Nie piszę, że spadnie, tylko, że spada, bo to widzi każdy kto patrzy co się dzieje w Stanach. Pewnie zagrałeś na wzrosty i stąd ten hałas?
Znacznik / 2006-08-04 20:54 / Niestały i niewierny forumowicz
Przez ostatnie 3 tyg spadalo??? Spada raptem 3 dni a ty piszesz juz z 3 tyg ze spada. Wiec wkoncu 3 dni trafiles!!!! A USA zgoda silna gospodarka, ale przesledz ostatni 2 lata wykresy Wig i indeksow amerykanskich i zobaczysz jak bardzo jestesmy zalezni. A co do grania to ide na urlop i mam teraz wiekszosc gotowki ale nie lubie jak ktos nagania i zaslania sie przy tym albo stanami albo europa albo BUX'em w zaleznosci co akurat pasuje.
Kenobi / 2006-08-04 21:31 / Uznany malkontent giełdowy
Ręce opadają, kiedy się czyta argumenty na takim poziomie. O jakich trzech tygodniach mowa? Najgorsze, że nie rozumiesz o czym mowa i dyskutujesz. To tak jak rozmowa ślepego z głuchym. Nie rozumiesz procesów jakie zachodzą w gospodarce i jaki one mają wpływ na giełdy. Jeśli się to rozumie, to reaguje się mniej emocjonalnie i z pokorą do inwestowania, bo mimo przeszłych dobrych wyników zawsze kiedyś można też i przegrać. Powiedziałem, że dzisiejszy wzrost w oparciu o przesłanki, które mu towarzyszyły od początku był niewiarygodny. Podobnie uważają zresztą inni analitycy, których czytałem. Szczerze mówiąc, to tego się spodziewałem, bo po kilku czarnych świecach aż się prosiło odreagowanie spadków. Myślałem nawet, że uda się podtrzymać ten wzrost na wiodących giełdach trochę dłużej i przyznaję, że sam jestem zaskoczony ich słabością. Widać, że sytuacja wcale nie jest zachęcająca do inwestycji w akcjei chyba ma rację spikerka w CNBC, że drobni inwestorzy zabierają pieniądze z giełdy, a tylko instytucje jeszcze jej bronią. Nie dziwię się temu, bo uderza to w ich interesy.
Znacznik / 2006-08-05 12:36 / Niestały i niewierny forumowicz
Ok, skoro spikerka CNBC tak powiedziala to tak pewnie jest. Ja juz nie mam pytan. Jak to napisales rece opadaja.
future Rentier / 2006-08-04 19:40 / Bywalec forum
obys sie nie zniechecil sa tacy co z przyjemnoscia cie wysluchaja
Kenobi / 2006-08-04 20:21 / Uznany malkontent giełdowy
Dziękuję za wsparcie. Słysząc wiele rożnych głosów starałem się przedstawić także swoje stanowisko w różnych sprawach, co może pozwolić na pogłębienie dyskusji, chociaż jak czytam różnych komentatorów, to w większości piszą to samo. Mnie chodziło raczej o naświetlenie tła, które toczy się w otoczeniu giełdy i wcześniej czy później znajduje swoje odzwierciedlenie we wzrostach czy spadkach kursów. Jeżeli ułatwiło to komuś podjęcie właściwych decyzji inwestycyjnych to tylko się cieszę. Decyzje każdy podejmuje sam, niektórzy tylko zamiast rzetelnie zabrać się do pracy i samemu dojść do odpowiednich wniosków, woleliby że zrobi to za nich ktoś inny i podpowie im co i kiedy kupić/sprzedać. Takie wrażenie można odnieść po niektórych pytaniach czy wypowiedziach, które czasem świadczą o tym, że nie bardzo wiedzą w co inwestują, a to czasem może być kosztowne.
R2 / 2006-08-04 20:42 / Bywalec forum
Ja Cie slucham i poniewaz widze podobnie , choc nie potrafie tak pieknie pisac nie odkupuje funduszu i czekam na wieksze spadki ,choc pisalem ze przy WIG20 3000 bede odkupowal, pisz dalej ja bede czytal.
Znacznik / 2006-08-04 20:29 / Niestały i niewierny forumowicz
W takim razie w CO TY INWESTUJESZ?
R2 / 2006-08-04 20:46 / Bywalec forum
teraz zrobilem lokate negocjowana na 14 dni 3,2 % bo robie sobie wakacje , jak wróce to sie zastanowie moze poszukam doradcy ( kapital mam z górnej pólki) cos z tym trzeba zrobic bo na 6% szkoda
brydzia / 2006-08-04 22:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja mam na ror 3,6 % a ty negocjujesz na 3,2 %
R2 / 2006-08-05 08:26 / Bywalec forum
a jaki bank bo ja mam do wszystkich daleko
brydzia / 2006-08-05 18:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
mbank , wszystko przez internet ,
doktórka / 83.20.52.* / 2006-08-04 22:38
To pewnie w SKOKu lub Polbanku
Kenobi / 2006-08-04 21:00 / Uznany malkontent giełdowy
Z tym to też trzeba uważać, bo nie wszycy dobrze doradzają. Mam takiego znajomego, który jak wielu zero pojęcia o giełdzie i ekonomii, ale sporo zarobił, bo kupował po kolei nowe emisje i wszystko sprzedawał od razu, ale zauważył, że coś już nie tak jak kiedyś i wycofał się. W BM mu doradzili jakiś fundusz, ale po kilku dniach miał kilkaset zł. straty, więc założył lokatę i ma spokój.
Znacznik / 2006-08-04 20:47 / Niestały i niewierny forumowicz
Tylko w jakims AEGONIE nie zakoncz imprezy, bo tamci doradcy to dopiero potrafia kit wciskac :) .
R2 / 2006-08-04 20:54 / Bywalec forum
A moze cos poradzicie bo ja tak dlugo nie pociagne zeby sledzic forum i gielde , mam swoja betoniarke której musze pilnowac i w tej branzy tez tak nerwowo jak na gieldzie albo jeszcze lepiej bo czasami dochodzi rosyjska ruletka:) inwestycje na lata typu fundusz akcji wydaja sie coraz bardziej ryzykowne czy jest jakas alternatywa , czy ktos zazadza gotówka ? wystarczy mi 30% rocznie ale spokojnie.
Znacznik / 2006-08-04 21:13 / Niestały i niewierny forumowicz
Aaaa a jakmasz naprawde znaczaca gotowke to pomysl o Bre Private Banking albo jak troche mniej to Citi Gold. Tam bedziesz mial zazadzanie gotowka.
Znacznik / 2006-08-04 20:59 / Niestały i niewierny forumowicz
Podstawa to dywersyfikacja, wtedy najlatwiej zalozyc konto w mBanku tam masz prawie wszystkie polskie fundusze w jednym miejscu. Obecnie mozna sie tez pokusic o ING bo slyszalem ze maja teraz system parasolowy i przy konwersjach nie placi sie podatku. Ale raz na tydzien i tak musisz sytuajce przesledzic. Obecnie warto chwile poczekac az sytuacja sie wyklaruje. Chyba ze chcesz poryzykowac na krotkie okresy. A i nigdy nie wplacaj wszystkiego za jednym razem, rozloz to na iles wplat ze stala suma.
R2 / 2006-08-04 21:38 / Bywalec forum
wlasnie ryzykuje wyskoczylem z funduszu akcji bo ladnie odrobil po maju i czekam w ten sposób mozna zwiekszyc rentownosc nawet slabego funduszu za ponowne nabycie nic nie place tylko kiedy odkupic ? Na poczatku mialem stabilnego , zrównowazony i akcji ale tuz przed ostatnia górka zrobilem konwersje na akcji i sie ladnie ulozylo, przyznam ze jak wychodzi to jest fajnie na ale mozna wtopic i dlatego wyjezdzajac nie wchodze w fundusz cos mi tu jeszcze smierdzi:) . W ydaje mi sie ze teraz przez jakis czas bedzie w dól z krótkimi lub dluzszymiale nie wysokimi górkami.
Izirajder / 212.76.37.* / 2006-08-04 23:13
Jeśli bardzo boisz się wtopić to są jeszcze fundusze gwarantujące w dłuższym (rzędu roku) horyzoncie zwrot całości lub prawie całości zainwestowanych środków. Ja mam na przykład Uniaktywną Alokację - gwarantują zachowanie 95% wkładu. Ale nie wiem czy wyjdzie z tego satysfakcjonujące Cię 30% / rok
dżeju / 2006-08-04 18:28 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Na bazie HUTMENA zapraszam do dyskusji, jak wyłowić perełki zanim staną się drogie. Bo że Hutmen podwyższy prognozy i będzie miał świetne wyniki za II kw. było widać z wykresu (tzn. że idzie ku lepszemu), ale ja np. w gąszczu spółek nie śledziłem za bardzo dopóki nie podwyższył prognoz i wskoczył na 35 zl. A można było kupić po 25-30 gdyby się było cwańszym. Czy tylko kurs i obroty czy coś jeszcze wskazuje na rychły odpał?
brydzia / 2006-08-04 22:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
a ja na bankierze czytałam że będzie 50 i byłam do tego przez nich przekonana , ale dlaczego nie kupiłam
w hutmenie są dobre wyniki dzięki drożejącej miedzi
jak miedź zacznie spadać to i wyniki też
Kane / 2006-08-04 19:10 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Jakiś rok temu czytałem artykuł o spółkach z najwiekszym potencjałem do wzrostu - niestety nie kolekcjonuje gazet, bo bym go przeczytał jeszcze raz.. Sedno tego jest takie, że wymieniony właśnie był Hutmen - obserwowałem go póżniej jakiś czas, ale nie dawał oznak życia i olałem go hihi Nad Hutmenem się zastanawiałem jak był po 26,4 ( robię notatki) - ale go skreśliłem z listy zakupów :) Chyba Ci nie pomoge w odnajdywaniu perełek - mam za słaaby wzrok :(
Pamiętam jeszcze jedną spółkę wymienioną w artrykule: Ropczyce. Też trochę wzrosły od tego czasu, ale odpału jeszcze nie było.
To był artykuł albo w Parkiecie, albo w PB
brydzia / 2006-08-05 18:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
hutmen raz już miał taką jazdę z 22 na 32 zł chyba w 3 dni , wiem bo zadowoliłam się 10% zyskiem i krew mnie zalała
dżeju / 2006-08-04 19:21 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ja też robię notatki, tylko że się do nich nie stosuję :(
zagi / 2006-08-04 18:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a kiedy bioton ogłosi wyniki za IIQ?
vip / 2006-08-04 18:03 / Bywalec forum
GINOROSSI - DWS kupuje i pakuje sporą kasę - to co będzie się działo ? CCC - to małe miki ...... co robicie ?
risky-rainmaker / 2006-08-04 19:37 / Ostatni Optymista
Hmmm Gino ma sporą stratę w IIQ...
vip / 2006-08-04 18:11 / Bywalec forum
6,009% papierów GINOROSSI posiadał DEUTSCHE BANK AG na dzień 1-08-06 r ......
brydzia / 2006-08-04 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
moim zdaniem w gino rosji weszła spekuła , bo wzrosty
oderwane od rzeczywistości
dżeju / 2006-08-04 19:20 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ale co, zwiększyli zaangażowanie dziś?
dżeju / 2006-08-04 18:09 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ja kupiłem dziś, trochę na oślep i z rozpaczy po wczoraj sprzedanym Hutmenie, BTW - wyniki rewelacja i broda zapluta jeszcze bardziej, tfu! czekamy na wyniki Gienia
dżeju / 2006-08-04 19:25 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
są wyniki Gienia, niezłe chyba, ale gdzie im tam do Hutmena
1 2 3 4
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy