Forum Forum inwestycyjneFundusze

Przyszłość małych i średnich spółek?

Przyszłość małych i średnich spółek?

Idyll / 2007-10-06 13:42
Hej czytałem ostatnio na jakimś forum giełdowym, że powoli warto rozglądać się za misiami. Jak spojrzałem na wyniki mWIG i sWig'u to faktycznie te wskaźniki pokazuja, że nastroje wśród inwestorów się zmieniają! Czy oznacza to, że warto ponownie zacząć kupować jednostki funudszy MIŚ?
Przez ostatnie dwa miesiące bardzo poleciał mój PZU MIŚ i mam pewne obiekcje.
Wyświetlaj:
miki3d / 91.142.207.* / 2007-10-08 17:33
Dzisiaj już było ładnie. MWig przeskoczył WIG20, a najlepiej pokazały się spółki SWigu.
k.com / 172.176.169.* / 2007-10-08 14:32
mam BPH dyn Sp. no i wlasnie sie zastanawiam....
kupilam na czerwcowej gorce i w chwili obecnej jestem na ok -15% :( coz...i tak bywa. tzrymam wiernie i mysle, ze do konca roku odrobia straty.

a moze czesc kapitalu przerzucic na inne fundy akcyjne BPH (zyby nei placic ponownie prowizji w przypadku przejscia do innego TFI)?? mam na mysli BPH Akcji badz BPH rynkow wschodzacych. sama nie wiem....widze, ze ostatnio MISki ida lepiej w gore niz WIG20. moze jednak dalej tzrymac i nic nie zmieniac???
przewodnick / 2007-10-08 15:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z BPH najlepiej ostatnio radzi sobie - FIZ sektora nieruchomości oraz Europy wschodzącej. Na przyszłość proszę wybrać taki sposób inwestowania w fundusze żeby wpłata czy wypłata nie wiązała się z prowizjami.
Podstawową zasadą inwestowania jest dywersyfikacja portfela.
miki3d / 91.142.207.* / 2007-10-06 15:13
Spółki MiŚ mają jedną bardzo dużą wadę. Są beznadziejnie mało płynne. To znaczy, że jak się coś zaczyna dziać, to nikt nie chce ich kupować. Lepiej jest mieć w portfelu spółki z WIG20. Fundusze MiŚ w tym czasie nie mogą się wyprzedać (bo nikt od nich nie chce kupić małych, spadających, niepłynnych spółek), więc tracą dużo więcej niż klasyczne fundusze akcji. Generalnie jednak małe spółki mają dużo większy potencjał wzrostu.
TaS / 2007-10-07 13:21 / Tysiącznik na forum
hehe najlepiej popatrzec na BOŚ ;) czasem obroty nie przekraczają 5k dziennie :D

mała płynność to zaleta i wada...

zateta,bo minimalnym kapitałem można wywindować cenę o kilka albo i kilkanaście procent... pamiętam jak różnice między ofertami K/S wynosiły po nascie procent.. i jedną akcją można było kurs podkręcić... tyle, że to na wiekszą skalę nie ma sensu.. baaa jest złudne.

wada, to co Miki opisał... nie ma komu wpychać...

dlatego jestem wierny w20 :D
miki3d / 83.16.54.* / 2007-10-08 13:50
Kurs w przypadku Misiów nie ma żadengo znaczenia. Liczy się tylk to, po ile sam kupisz, a po ile sprzedasz.
TaS / 2007-10-08 20:26 / Tysiącznik na forum
hmmm dla funduszy kurs ma znaczenie, bo jesli maja np 10 000 akcji jakiejś śmieciowej społki i tuz przed wyceną za pomocą dosłownie kilku akcji podniosą jej cenę o kilk - kilkanascie % to w wycenie jednostek to uwzględniają... ja wiem, że to fatamorgana, ale...

no cóż liczy się to co widać, a nie to co się za tym kryje...
Idyll / 2007-10-06 21:55 / Bywalec forum
Całkowicie się z tobą zgadzam, MIŚS są bardzo podatne na emocje wystepujące na giełdzie! Ale czy jest sznasa, że w najbliższej przyszłści pójdą one w górę, tak się zastanawiam, bo zauważyłem ostatnio na SFI, że Union wprowadził nowy funudsz MIŚS - wydawało mi się, że trochę się spóźnili, ale może coś jest w tej strategii?
pero1979 / 87.205.176.* / 2007-10-06 22:41
szansa zawsze jest na wzrosty - wg mnie dłużej będzie trwało odrabianie miśków po lipcu i sierpniu ale kto wie może już w nowym roku będzie dołek odrobiony
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy