Forum Polityka, aktualnościKraj

PSL chce ulgi dla wszystkich rodziców

PSL chce ulgi dla wszystkich rodziców

skomentuj
Wyświetlaj:
mś / 85.89.191.* / 2008-03-30 10:04
Owszem, najbiedniejsi, ale pod warunkiem, że są podatnikami, który sponsorują polityczne zagrywki-dobrodziejstwa elity w celu pozyskania elektoratu wyborczego i dołożenia kumplowi z przeciwnej partii. Szkoda, że organ ustawodawczy ( sejm i senat ) i ich wybrańcy z organu wykonawczego ( rada ministrów ) nie muszą posiadać wkładu własnego ( z własnej kieszeni ), aby zarządzać środkami publicznymi. Na zasadzie innych branż, którzy w przeciwieństwie są zobligowani do dalszej działalności firmy. Przy takich zasadach powściągliwość w wydawaniu cudzych pieniędzy byłaby bardziej pod kontrolą. Zanim wydasz, zastanowisz się nad decyzją, dwa razy. Z przykrością jednak można o tego typu rozwiązaniu pomarzyć, ponieważ sam system tzw. DEMOKRATYCZNEGO PAŃSTWA jest wielkim przekrętem powiązań i świetnym mechanizmem do manipulacji zdanych na zamieszkanie, społeczeństwa.
Bernard+ / 79.187.8.* / 2008-03-27 10:55
Ciekawe jest to rozumienie równości w ulgach i zasiłkach. PSL-owcy chcą równości długu z zyskiem, ale podatków od 100 ha gospodarstwa rolnego płacić tak samo jak płaci mały sklepikarz na wsi to już nie chcą.
Panowie chytrzy posłowie - nie stawia się znaku równości pomiędzy długiem i wierzytelnością po tej samej stronie równania. Jeżeli PSL udaje, że nie rozumie różnicy pomiędzy ulgą dla tych, co płacą podatki i brakiem możliwości skorzystania z ulgi u tych, co podatku nie płacą obojętnie czy dzieci wychowują czy nie wychowują to oznacza, że klub PSL rżnie głupa, zamierzając jeszcze więcej okraść pracowitych i plącących podatki Polaków, aby dotować leni, którzy wywalczyli sobie prawo do życia na koszt reszty narodu nie starając się nawet nauczyć wypisywania faktur VAT za sprzedane płody rolne. (Patrz przepisy o fakturach VAT- R)
Konstytucja stanowi równe prawa dla obywateli znajdujących się w tej samej sytuacji a nie niezależnie od sytuacji. Panowie posłowie PSL albo obowiązek płacenia podatku dochodowego na zasadach ogólnych z ulgą na dzieci albo przywilej nie płacenia podatku dochodowego, czego konsekwencją jest brak ulg w tym podatku. Albo dziewictwo albo rodzicielstwo. PSL chce, aby rolnik mógł zjadać ciastka i mieć ciastka po zjedzeniu nienaruszone.
Już 30 lat temu napisano i obroniono na Akademii Ekonomicznej w Katowicach pracę doktorską o szkodliwym wpływie wieloletniego stosowania preferencji dla wybranych ze względów politycznych dziedzin gospodarki na ich rozwój. Długoletnie preferencje ulgi i specjalne przywileje zawsze po latach ich stosowania powodują niezdolność danej dziedziny gospodarki do samodzielnego bytu. Podobnie jak człowiek noszony przez 30 lat w lektyce nie potrafi po tylu latach niechodzenia dalej niż do ubikacji przejść bez pomocy 100 m pod lekką górkę. Najkosztowniejsze dla polskiego podatnika tego przykłady to górnictwo i rolnictwo wyciągające od reszty Polaków, co rocznie kilka miliardów dotacji i umorzeń podatków oraz niezapłaconych składek ZUS. Może by tak wpierw zlikwidować KRUS i przejść w rolnictwie na ubezpieczanie się rolników w ZUS, bo dochody KRUS-u w 3% słownie trzech procentach biorą się ze składek ubezpieczonych rolników a 97% to dotacja budżetowa pochodząca z podatków od tych Polaków, którzy ubezpieczeni są w ZUS i płacą podatek dochodowy na zasadach ogólnych. Cóż noszony w lektyce przytył i nie może już dojść o własnych siłach do ubikacji, więc trzeba mu dać kolejną dotację pod tytułem dotacja na dzieci!
aqrat / 80.48.43.* / 2008-03-26 11:18
spoko, tu becikowe, tam ulga, a równolegle rosną ceny, rośnie VAT na produkty dziecięce... akurat się pięknie zrównoważy
KAP / 2008-03-26 10:06 / Tysiącznik na forum
wszystkim dac po 1000 PLN proponuje, a rolnikom tez , tylko jak zaczna wypelniac PiTy.
Bodek2 / 2008-03-26 11:00 / Bywalec forum
Dość skromnie... Kiedyś ktoś proponował po 100 mln dla każdego, czy ileś (już nawet nie pamiętam) - co za różnica...
skomentuj

Najnowsze wpisy