Forum Polityka, aktualnościPolityka

PSL i Samoobrona o koalicji z PiS-em

PSL i Samoobrona o koalicji z PiS-em

Money.pl / 2006-01-14 16:44
Komentarze do wiadomości: PSL i Samoobrona o koalicji z PiS-em.
Wyświetlaj:
real / 81.219.244.* / 2006-01-14 18:48
DLA DOBRA POLSKI - Kaczyński świetnie manipuluje opinią, i jak czytam te wypowiedzi przekonanych, to muszę przyznać, że ci ludzie nie potrafią przeprowadzić prostej analizy zdarzeń. Kaczyński z Marcinkiewiczem od momentu zakończenia wyborów ROZMAWIAJĄ o koalicji dla DOBRA Polski. Po każdej takiej rozmowie wychodzi od PiSu komunikat, że potencjalny koalicjant nie chce koalicji. No to może mi ktoś odpowie, czemu PiS chce rozmawiać o koalicji TYLKO z tymi którzy jej nie chcą (PO)?? Aby jeszcze swobodniej używać takiej manipulacji, PiS pod żadnym warunkiem nie chce zgodzić się na takie negocjacje (koalicyjne) w obecności kamer. Kamery to w ogóle bardzo zły pomysł, bo społeczeństwo mogłoby za dużo zobaczyć i usłyszeć, a świadome społeczeństwo, to przecież nie jest dla DOBRA Polski !!! I mam jeszcze jedno pytanie - jeśli PiS dla DOBRA Polski chce zawiązać koalicję, to czemu o tej koalicji tylko MÓWI a nic w tym temacie nie ROBI???
I żeby była jasność nie pytam tu o koalicję z tą wstrętną i kłamliwą PO z potłuczonym Tuskiem i Rokitą na czele, z nimi - wiadomo, koalicji dla DOBRA Polski zrobić się nieda. Ale oprócz PO są jeszcze 3 inne partie, które aż przebierają nogami, żeby do koalicji z PiSem, dla DOBRA Polski wejść!!! Endriu już zrobił w tej intencji chyba z 7 konferencji prasowych, deklarując za każdym razem chęć utworzenia z PiSem koalicji (oczywiście dla DOBRA Polski) i wzięcia współodpowiedzialności za kraj, a LPR i PSL też nie mówią NIE (bo to przecież jest dla DOBRA Polski, a Polsce się nie odmawia). No to na co ten PiS czeka??? Chcą tej koalicji dla DOBRA polski czy nie??? Czy może DOBRO Polski to slogan, a liczy się WŁADZA (której nie oddamy nikomu, dla DOBRA Polski - oczywiście!!!).
emigrant96 / 83.225.36.* / 2006-01-17 23:26
...panie real. Matematyka się kłania...
Co PiS może zrobić w Sejmie z kilkoma procentami poparcia LPR i PSL-u przeciwko kikudziesięciu PO...? Faktycznie te partie by decydowały wraz SO i SLD co przejdzie a co nie, więc jaka to perspektywa...? - Ciągły pat.
PO z Tuskiem poprzez kilkumiesięczne blokowanie normalnej pracy Rządu i Parlamentu działa cały czas na korzyść komunistów. Logika, więc wskazuje, że prawdobnie za poparcie w ostatnich wyborach (komuniści jak pamiętamy nawoływali do poparcia PO) zobowiązali się do "drugiej grubej kreski" i zatuszowania niektórych "niewygodnych" komunistycznych afer... - a może sami mają w tym udział...?
Tuskowi jak widać, nie zależy już na utrzymaniu swojej partii... - w ostateczności wejdą w koalicję z komunistami i będą rządzić.
- I o to przecież chodzi !!!
real / 81.219.244.* / 2006-01-18 01:20
Szanowny Panie Emigrancie. Nie wiem kiedy i jakiej matematyki się pan uczył, ale zawsze mi się wydawało, że liczenie do dziesięciu (dawniej używano liczydeł), stanowi podstawowy kanon królowej nauk. Jak wnioskuję z pana wypowiedzi, nie posiadł pan nawet tych podstaw, lub co gorsza nie rozumie pan języka polskiego, w którym to języku przedstawiłem swój przekaz. Otóż napisałem ""....Ale oprócz PO są jeszcze 3 inne partie"" Ja rozumiem, że w pana luźnym rozumieniu podstaw matematyki 3 = 2!!! Ale cóż mogę na to poradzić!! Jedyne co przychodzi mi do głowy, to aby zaopatrzył się pan w zestaw kolorowych patyczków i poćwiczył dodawanie i odejmowanie. A co do ćwiczeń z rozumienia tekstu to proponuję zacząć od elementarza lub czegoś podobnego. Może w przyszłości się przydać. A za LOGIKĘ niech się pan na razie nie bierze, obawiam się że to dla pana za trudne.
emigrant96 / 83.225.72.* / 2006-01-19 21:57
- No tak. Towarzyszu Real. W liczeniu do dziesięciu świetnie pan sobie radzi, widzę że liczydło też umie pan obsługiwać... ale tylko w zakresie dodawania do 10.
A co do patyczków to nie wiem czy pan zauważył, że dzisiaj używa się komputera... do pisania tekstu również... Pan - jak się domyślam - "używa" sekretarki...? - No nie wiem... czy to humanitarne...?
Natomiast z ułamkami lub procencikami to pewnie mieliście do czynienia już na egzekutywie partyjnej...?
Więc poczuwam się do obowiązku wyjasnić, że 3 patyczki to nie to samo co 3% w Sejmie.
I jeśli chodzi o tekst, to ja piszę o poparciu procentowym... oj nie, to nie te same procenty... no dobrze... jak pan odstawi tę butelczynę to ja postaram się wytłumaczyć: już nie 3 piwa, ale nawet 10 piw 3% nigdy nie będzie mocniejsze od 1(słownie jednej) 45% wyborowej. Podobnie jest z tymi partiami... nie liczy się 3 partie tylko procent ich poparcia... no może poprosi pan sekretarkę to lepiej, to panu wyłoży...?

Logika oczywiście to już zakres niedostępny dla zwykłego śmiertelnika bo Wy wyznawaliście logikę Urbana, który na czarne mówił białe z takim przekonaniem, że inni tak myślą, że sam w to uwierzył...
a jesli ktoś wyciągał prawidłowe wnioski to stawał się zagrożeniem dla systemu z pełnymi tego konsekwencjami.
real / 81.219.244.* / 2006-01-21 01:02
Żal mi cię.
emigrant96 / 83.225.64.* / 2006-01-21 21:18
... I tutaj też...?
No popatrz pierwsza w nocy...
To dlatego jesteś jakiś..., taki...
- lakoniczny...

Nie żałuj.... Jutro bądzie lepiej... trochę optymizmu...!!!
(Ale nie co do SLD...)
real / 81.219.244.* / 2006-01-21 22:44
Dziś wieczorem żal mi cię jeszcze bardziej. Nie wiedziałem, że ty na forum za zegarek robisz. No cóż, każdy robi to co umie najlepiej.
emigrant96 / 83.225.80.* / 2006-01-22 22:05
No wiesz w dzisiejszych czasach... bez zegara nawet komputer nie ruszy...
- No nie powiesz mi chyba, że Ty jesteś na etapie klepsydry...?
Nie słyszałem o kompie na piasek... a niby jak to funkcjonuje...?
Raz klawiatura normalnie..., a raz odwrotnie...?
Czy może cały komputer odwracasz...?
- A co ile tak musisz ? Co kwadrans ?
A może teraz są jakieś nowocześniejsze..?
- Co dwa kwadranse...
Interesujące...

No dobra. Nie będę Ci już dokuczał.
Ale popraw się.
Nie ufaj komunistom. Nie słuchaj tego co mówią.
Nie daj sobą manipulować. " Patrz im na ręce". Patrz co zrobili.
I myśl.
- Bo jeśli nie, to napewno Cię oszukają.

Ps.:
Nie, nie utopili... nie musisz się mnie bać...
- Ty wiesz kogo...
emigrant96 / 83.225.119.* / 2006-01-15 22:17
Wszystko się zgadza. Chciałbym tylko przypomnieć, że to "mądrość i zdolność trafnych ocen" wyborców głosujących na pokomunistycznych pociotków zafundowała im taką sytuację, że nie są w stanie spokojnie przystąpić do normalnej pracy.
Joanna / 83.6.228.* / 2006-01-14 16:44
Nie ma już podziału na postkomunę i solidarnościowców. Teraz jest podział na wieś i małe miasta kontra duż i wielkie miast. Autorem tego podziału jest J. Kaczyński.
emigrant96 / 83.225.36.* / 2006-01-17 23:09
... a dlaczego Kaczyński jeśli, wbrew kreowaniu takiej opinii przez pokomunistyczne (jak pamiętamy przez ostatnie 10 lat skutecznie je czyścili) media to Tusk, również popierany przez te same media i nie mogący pogodzić się z nieprzewidzianą porażką paraliżuje każdą działalność Parlamentu i Rządu ?

Najnowsze wpisy