Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PSL nie zgadza się na obciążenia podatkowe rolników

PSL nie zgadza się na obciążenia podatkowe rolników

Wyświetlaj:
NTS / 80.239.242.* / 2010-02-06 19:47
Kraj trzeba reformować, a ci pójdą za głosem ludu. Lud chce wyborczej kiełbasy, rozdawania pieniędzy, wysokich zasiłków i taniej wódki.
Elektro Devil / 78.8.159.* / 2010-02-04 18:42
w naszym kraju Pasożyt
(rolnicy, przerośnięta administracja, nierentowne państwowe molochy: PKP, Poczta, część kopalni itp)

Pasożyt jest już na tyle silny i uczepiony do swojego Żywiciela (czyli mniejszość płacącą legalnie podatki, ZUSy VATy )
, że tylko śmierć Żywiciela jest w stanie uśmiercić Pasożyta
i wykrztałcić na tych terenach zdrowy ustrój.

Niestety jak widać od żadnej strony nie da się zmniejszyć wydatków państwa, będziemy swiadkami paradoksu gdzie liberalna partia rządząca PO
zmuszona będzie obciążyć dodatkowym podatkiem swoich wyborców, czyli w większości tych zainteresowanych aby obciążenia podatkowe
dla małych i średnich przedsiębiorstw w tym koszty pracy były jak najniższe.

Socjalizm kosztuje, a nikt nie chce go sponsorować.
rolnikt / 77.112.72.* / 2010-02-04 21:37
Jak to nikt, ty go sponsorujesz. Dzięki ci za to.
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-02-04 20:17
Dzięki, jak to określiłeś, pasożytom: masz co do gęby włożyć, możesz przejechać z Gdyni do Krynicy bez stania w korkach, a dzięki nawet tym nierentownym kopalniom masz ciepło i nie odmrozisz sobie… NICZEGO.
Może jakość tych produktów i usług ci nie odpowiada? Może są lepsze w innych krajach i tańsze, bez dotacji z podatków?
A może taki Rysio Sobiesiak, razem z jego automatami do gry, jest według ciebie żywicielem narodu, co? Może ty też takim żywicielem jesteś? Albo też na wzór Misiaka naród żywisz?
Ciekawe, czy mi odszczekasz? Może, jako żywiciel, sam jesteś niedożywiony?
Elektro Devil / 2010-02-04 22:28 / Tysiącznik na forum
Slogany typu: "Rolnik cie nakarmi", "Górnik ogrzeje ci izbę"
i co najważniejsze "Prywaciarz cie okradnie"
to może były aktualne w głębokim ciemnym komunizmie !!!

Rolnik to nie wolontariusz tylko przedsiębiorca taki sam jak właściciel hurtowni z żywnością i nie widzę powodu dla jakiego miałby nie być opodatkowany jak każdy inny.

Podkreślę że nie kwestionuje tutaj zasadności wysokich dopłat unijnych dla rolników, które mają wzmacniać jego konkurencyjność.

A co do poparcia różnego rodzaju patologii na styku polityki i biznesu, które próbujesz mi zarzucać.
To właśnie kosztowna i przerośnięta, a przede wszystkim niewydolna administracja jest tu głównym problemem.
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-02-04 21:01
I tu się nasuwa pytanie: czy za równiejszych mamy na myśli rolników, górników, kolejarzy, mundurowych…; czy tez myślimy w tym miejscu o Sobiesiaku, Misiaku, Kulczyku…
Ta pierwsza grupa, której się wypomina, jest dla nas niezastąpiona.
Grupa druga całkiem dobrze się prezentuje, jednak ich przydatność dla Polski jest mizerna.
Marek S. / 87.239.171.* / 2010-02-04 21:59
Dzięki tej drugiej grupie w Polsce jako jedynym kraju mamy dodatni PKB.
Od dwóch lat jestem przedsiębiorcą i wiem co to znaczy płaci podatki.
Ta pierwsza grupa, to ci na których muszę płaci nie otrzymując nic w zamian.
PKP??? Lepiej iść pieszo aniżeli takimi pociągami.
Rolnicy i KRUS? Ok ciężko pracują, ale to nie zwalnia ich od obowiązku płacenia podatków, to nie są święte krowy, jak wydaję się PSL i PIS.
Mundurowi?? Jakim prawem mężczyzna po 15 latach pracy może przejść na emeryturę? To ja muszę do niej dopłacać, tak jak wielu innych podatników.
Wszyscy powinni płacić tak samo, nikt ich nie zmusza do tego zawodu.
Tylko ludzie zakorzenieni w starym systemie, w tym psl, pis i inni tego typu dążą do tego by nie było równości.

Chcesz zostać przedsiębiorcą, nikt ci nie broni, czerp korzyści, ale ponoś też straty i ryzyko. Wtedy pogadamy.
tytusliber / 79.185.238.* / 2010-02-04 20:16
Z główną tezą Twojej wypowiedzi się zgadzam z jednym wyjątkiem. Nigdy nie uważałem PO za partię liberalną. Oczywiście w odniesieniu do praktyki nie do teorii obrazującej się opowiadaniem pseudo liberalnych bajek.
itaokoa / 91.123.216.* / 2010-02-04 18:05
jeśli przyjęcie euro wprowadza wymogi dodatkowego opodatkowania obywateli i konieczność wprowadzenia innych niekorzystnych wymogów to może lepiej nie mieć tego euro
autor2 / 194.242.62.* / 2010-02-04 18:23
dodatkowego? to rolnicy placa jakies podatki?
bo.ka / 77.112.72.* / 2010-02-04 21:26
nie płacą z wyjątkiem podatku rolnego, leśnego, vat, Nie korzystają z odliczeń na dzieci, internet itp., mają się świetnie.
mrówka123 / 83.28.101.* / 2010-02-04 19:35
Zostań rolnikiem nie będziesz płacił żadnych podatków a kasa sama będzie spadała z nieba. ;-)

Najnowsze wpisy