PSYCHOPATA

MonikaP2005 / 2008-01-28 22:09
Wiem, że sprawa na pozór może wydawać się banalna, ale mam bardzo poważny problem i błagam o pomoc. Chcę złożyć doniesienie do prokuratury na mojego byłego chłopaka, który jest, dleikatnie mówiąc, natarczywy, bezczelny i obrzydliwy. Problem polega na tym iż na jednym z serwerów umieszcza moje zdjęcia tworząc fikcyjną osobę z moimi danymi. To, że ktoś stworzył login z moimi danymi jeszcze nie jest taki straszny jak to, że zamieszcza tam moje, "bardzo prywatne" zdjęcia, dołącza do nich komentarz, straszy mnie i moją rodzinę. Jestem strasznie zdesperowana i błagam o pomoc. Bardzo proszę o podanie mi nr artykułów kodeksu karnego, na które mogłabym się powołać w doniesieniu, chcę aby przeszukano jego miejsce zamieszkania i oczywiście komputer z którego korzysta. Przyjaciele również mi radzą, abym we wniosku zamieściła wniosek o zakaz zbliżania się do mojej osoby i wytoczyła mu sprawę o odszkodowanie. Blagam o pomoc, bo nie wiem jak się do tego zabrać, a do adwokatów nie mam zaufania, poza tym to ja jestem ofiarą, a obrońca chyba nie będzie mi potrzebny. Proszę pomóżcie!!!!!!!
hph / 62.121.68.* / 2008-01-30 23:40
Ex narusza twoje dobra osobiste - to nie jest przestępstwo chyba że zniesławienie z art. 212 par. 1 lub 2 kk - ścigane z oskarżenia prywatnego a nie przez prokuratora. W zależności od treści gróźb można byłoby być może doszukać się występku z art. 190 par. 1 kk lub 191 par. 1 kk. Napisz czym i w jaki sposób ci grozi.

Najnowsze wpisy