Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ptasia grypa: Rząd wiedział i nie powiedział

Ptasia grypa: Rząd wiedział i nie powiedział

Wyświetlaj:
helmi / 80.53.43.* / 2006-03-08 12:57
A gdyby powiedział? Niech ktoś powie, co by się stało, gdyby rząd powiedział, że w tym łabędziu tkwił wirus, trzy dni wcześniej? Nie lubie tego rządu, jak prawie wszyscy Polacy, ale nie dajmy sie zwariować. Jest wiele poważniejszych kwestii, które rząd ten robi, a które maja bezpośredni wpływ, nie tylko na obraz naszego kraju na świecie, ale i bezpośrednio przekładają się na nasz byt, np. finansowanie Koscioła Katolickiego z budżetu. My zajmujemy się symbolami. Pamiętam, jak po wyborze Kwaśniewskiego na prezydenta, ktoś w kolejce na poczcie zaintonował: "... ale sobie wybralismy prezydenta?' Jakiego? spytałem zdezorientowany. "Niewykształconego - głąba!" - rzekł starszy pan. A jaki mielismy wybór? "No, moglismy wybrać Lecha Wałęsę!" No, niby mogliśmy,. tylko czy byłby to wszechstronnie wykształcony geniusz?
Mimo że sam głosowałem na Kwaśniewskiego, mimo że jego późniejsze pielgrzymki na Jasną Górę i do Watykanu zupełnie mnie do niego zniechęciły. Mimo, że świadkowanie w sprawie swiętości JPII, to już szczyt nie tylko obłudy, ale i nawiązywanie do średniowiecznych wzorców myslenia i postepowania, to gdybym jeszcze raz miał wybierać, postawiłbym na Aleksandra, a nie na Lecha. Cóz, ten model demokracji nie daje nam dobrych alternatyw, i przypomina wybory z list Frontu Jedności Narodu. Stąd ta mizerna frekwencja wyborcza, która mimo wszystko nie przeszkadza wybranym, w sprawowania władzy z mandatu narodu. Jeśli to prawda, to nie musimy się wstydzić komunistycznej przeszłości. Wystarczy dzisiaj, żeby media zadbały o właściwych kandydatów, a my już tam z mniejszą lub większą checią, wybierzemy tego, który najbardziej im pasuje.
odchudzony / 157.25.5.* / 2006-03-08 09:05
może to dziennikarze GW zachorowoli na ptasią goraczkę
oszukiwany / 81.210.19.* / 2006-03-08 08:06
Kłamstwo, jak zwykle, ma krótkie nogi. "Panom dziennikarzom" nie należy wierzyć, czy to PRL, czy RP.
George / 83.25.228.* / 2006-03-08 07:54
Sensacja wisi w powietrzu. A wszystko to dzięki niezastąpionej Gazecie Wyborczej. Że też można było tak okrutnie niepoinformować rodaków, że już w sobotę, w Toruniu... I co teraz będzie? Jedno jest pewne. Już nigdy nie będzie tak, jak przedtem.
Sabre / 2006-03-07 08:56 / Tysiącznik na forum
Gdy druga plaga nawiedziła Toruń (mówię o ptasiej grypie jako drugiej), jeden z dziennikarzy jedynie słusznej telewizji, jakby inaczej, zadał publicznie rozbrajające pytanie: dlaczego Toruń? No właśnie. Może to jakiś spisek grup walczących o dawny układ? Może to Tusk ze swoim dziadkiem? Może należałoby skierować trzech prokuratorów do zbadania tej sprawy? W całej sprawie jest zbyt wiele pytań.
koyot_77 / 193.243.147.* / 2006-03-07 08:44
Ukrywając chcieli się lepiej przygotować i pokazać jak szybko reagują gdy informacja o wirusie zostanie potwierdzona, że niby jesteśmy zwarci i gotowi a tak wyszło jak wyszło... Przypomina mi się państwo sterowane centralnie ... ciekawe czy tylko ja mam takie odczucie?
Jaccek / 83.5.241.* / 2006-03-07 20:29
Ich auch... I too... Nie tylko koyot_77, nieodżałowany MarkuP. A ten rząd, niestety, powinien wywiesić tabliczkę z mottem z kacapskiego premiera Czernomyrdina: "Chcieliśmy dobrze, ale wyszło jak zwykle". Niestety - ponieważ wolałbym, żeby nie powtarzała się idiotyczna kompromitacja a la Leszek Miller.
MarekP / 85.219.252.* / 2006-03-08 19:44
Miescicie sie w ramach bledu statystycznego :)

Pan ma jakas szklana kule ktora przepowiedziala juz panu jak PiS skonczy?

Najnowsze wpisy