Forum Forum prawneCywilne

punkty karne - wyrok nakazowy

punkty karne - wyrok nakazowy

gość / 2008-06-12 23:10
Zostałem skazany wyrokiem nakazowym, za "niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej przejeżdżając na czerwonym świetle, tj. o czyn z art 92, par. 1 k.w. w zw. z par. 95 ust. 1 rozporządzenia Ministrów Infrastruktury i spr. wew. i admin. z dnia 31.07.2002.
Sąd orzeka:
1. Uznaje obwinionego.......za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu stanowiącego wykroczenie z art......(j.w.), i za to wymierza mu grzywnę w kwocie 100 zł
2. Zasądza ......na Skarb Państwa 50 zł........

Proszę napiszcie, czy po takim wyroku zostaną mi przyznane punkty karne?? (gliniarz chciał mi dać 100 i 6 punktów - pominę fakt, że nie miał racji.
Ale gdyby nie było punktów karnych to pewnie bym poniusł tą niesłuszną karę, bo to i tak mniej zbliżenie sie do 24 pkt i zagrożenie utraty prawka, które jest dla mnie podstawą do spłacania kredytu hipotecznego.

Proszę o szybką podpowieć, bo z tego co wyczytałem już na forum to mogę wnieść sprzeciw i będzie normalna rozprawa, a do tego czasu pójdę doszkalanie i "zbije" sobie 6 punktów.
Dzięki.
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-06-13 14:16 / Bywalec forum
tak mozesz wniesc sprzeciw i wtedy sprawa bedzie rozpoznawana w normalnym postepowaniu, ale licz sie ze poniesiesz zdecywowanei wieksze koszty np za zastepstwo procesowe przeciwenj strony.
vv / 79.189.206.* / 2009-04-01 14:18
zastępstwo procesowe drugiej strony??? tzn kogo?? policjatna? prokuratora?? coś tu nei tak kolego
BaNdZai / 80.51.74.* / 2009-11-26 16:48
raczej chodzilo mu o Sprzeciw. To wniosek o ponowne rozpatrzenie w swietle nowych okoliczności ze strony poszkodowanego
sprzeciw ten jest na koszt wnioskodawcy czyli opłata skarbowa i koszty postepowania sądowego, zazwyczaj do 100zl. a co do tematu... prosta sprawa- w podaniu piszesz ze warunki pogodowe czyli mokra i sliska nawierzchnia doprowadzily Cie do podjęcia decyzji o dalszej jazdy przez skrzyzowanie gdyz manewr ktory umozliwiłby Zatrzymanie przed linia zatrzymania znacząco wplywalo na bezpieczenstwo innych urzytkownikow ruchu... a przejezdzales na zoltym... gdzie Pan wlaaadza stwierdzil ze bylo juz czerwone... wniosek sprawa umozona :) dziekuje i pozdrawiam
BaNdZai / 80.51.74.* / 2009-11-26 16:52
i dodam najwazniejsze..... po wyroku o umożeniu sprawy wszystkie koszta alego przewodu sądowego wraz z oplata skarbowa pokrywa Skarb Państwa gdyz oskarrzony jest niewinny

Najnowsze wpisy