Forum Forum dla firmDotacje

PUP, a firma działająca w Internecie

PUP, a firma działająca w Internecie

Pytanie do eksperta / *.*.*.* / 2010-01-21 09:00
Witam,
Zaczynam starać się o dotację z PUP.
Moja działalność będzie jednak troszke nietypowa.
Zamierzam załozyć serwis internetowy polegający na sprzedaży muzyki.
Istnieje 1 taki serwis na świecie (nie będe zdradzał dokładnie o jaki rodzaj i w jaki sposób to działa)
Do rzeczy... chodzi o to że chce tą dotacje przeznaczyć jedynie na
stworzenie takiego serwisu - 10tyś zł... i opłacanie serwera przez jakiś czas 400-500zł.mc.
Powinienem próbować czy dac sobie spokój? Urzędniczki dziwnie na mnie patrzyły kiedy przedstawiłem swój pomysł...
g_zajac / 2010-01-21 09:01 / Grzegorz Zając, specjalista ds. Projektów Finansowych
Zdecydowanie warto! Klucz do sukcesu przy pozyskiwaniu dofinansowania leży w odpowiednim opisaniu i umotywowaniu planowanej do realizacji inwestycji. Istnieje bowiem duża szansa, że oceniające osoby, pomimo początkowej niechęci, po dokładnym zapoznaniu się z Pana pomysłem, po dokładnym zapoznaniu się z pomysłem przekonają się do jego innowacyjności.
W przypadku starania się o dotację na taki cel, wato zapoznać się również z działaniem 6.2 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wnioski złożone w ramach konkursów oceniają tam często pracownicy różnego rodzaju firm doradczych, dla których nowatorskość wprowadzanego rozwiązania jest niezwykle ważnym z punktu widzenia dotacji kryterium. Przy projektach zakładających wdrożenie różnego rodzaju e-usług, istnieje możliwość uzyskania dotacji w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Aby sprawdzić, czy Pańska inwestycja wpisuje się w jego założenia, polecamy kontakt z Regionalną Instytucją Finansującą odpowiednią dla Pana województwa (adresy RIF znajdują się na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – http://www.parp.gov.pl).

Najnowsze wpisy