Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Putin: Rosja musi się zbroić

Putin: Rosja musi się zbroić

Money.pl / 2009-12-29 10:52
Komentarze do wiadomości: Putin: Rosja musi się zbroić .
Wyświetlaj:
bolesław1 / 91.203.16.* / 2009-12-29 15:12
Putin wie co robi , usa z jednej strony rozmawiają o rozbrojeniu, i w ogóle cacy . Natomiast patrzą tylko jak wbić rosji nóż w plecy . Rosja musi być silna militarnie by przetrwać , już w latach 90-tych był plan podziału rosji na 3 państwa, potem próby rozpętania wojny przez izrael za pomocą gruzji , potem uderzenie w ekonomiczne interesy przy pomocy ukrainy tzw. wojna gazowa.Teraz na horyzoncie widać następnych gotowych do konfrontacji . Poza tym rosja opiera się żydowsko-amerykańskiej wizji świata , przez co ma wielu wrogów , wystarczy posłuchać jak w polsce mówią w tv i prasie o rosji ,sam jad i nienawiść .
Pajchiwo / 2009-12-30 07:20 / Tysiącznik na forum
Rosja robi to samo co USA, to się nazywa polityka.
Tu nie ma uczciwości, ani nawet patriotyzmu, tu chodzi o potężny przemysł zbrojeniowy i kosztowną obsługę armii w USA oraz kanalizowanie niezadowolenia społecznego i zaspokojenie potrzeby władzy starych partyjnych kacyków w Rosji.
Żadnych sentymentów, czy uczciwej gry ani wobec swoich obywateli, ani tym bardziej wobec opinii zagranicy...
Tak to widzę.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-29 10:52
co za debil uzbroi się w najnowsze rakiety przeciw USA - a Rosję rozbiorą po kawałku chińczycy i muzułmanie uzbrojeni w noże i kałachy, Kacapia jak zwykle woli zniszczyć swoich sprzymierzeńców i współpracować z wrogami (patrz współpraca z III Rzeszą) a potem wielkie zaskoczenie że wrogowie atakują
gbfcbcvccxzcv / 83.28.134.* / 2009-12-29 11:05
Widze że zatrzymałeś się na dopływie prawdziwych informacji jakiś czas temu ( bez urazy ). Chiny i Rosja są w takim samym położeniu zagrożenia ze strony USA. Oni nie słuchają się jaknkesów i nie da się ich dymać tak jak nas. Jest to równowaga militarna na świecie.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-29 11:55
ZSRR i III Rzesza też byli w "takim samym położeniu" w stosunku do demokracji zachodnich.

Zastanów się jakie są szanse na konflikt zbrojny Rosja-USA co im z tego przyjdzie i o co miałby być prowadzony?
Ale Chiny (sinizacja Syberii- w latach 60-tych. dochodziło już do walk) lub Iran (szelf Morza Kaspijskiego) to co innego - moje informacje nie są przestarzałe (chyba raczej Putina skoro wroga upatruje w USA) po prostu Kacapia nie uczy się na własnych błędach.
anotilosos / 213.108.114.* / 2009-12-29 16:09
Jednak nie znasz dobrze Historii. Z tego co znasz wyciągasz naciagane wnioski, pasujace do założenia, jakie przedstwaisz.

ZSRR i III Rzesza nie byli w takim samym położeniu. Od samego poczatku , były to państwa rywalizujące o dominację nad swiatem a przynajmniej jego cześcią. Na dodatek państwa pod bardzo podobna ideologią, tyle ze pod innymi wodzami.
Demokracje zachodnie baardzo chetnie weszły by w koabitacje z III Rzesza przeciwko ZSRR, ale na szczeście dla tychrze wódz Adolf był zbyt mało przewidujacy i zbyt zadufany w siebie. Z drugiej strony roztropny krok owczesnej Polski która nie zgodziła sie na wstapienie do paktu antykomiternowskiego.
To właśnie decyzja Polski, skłoniła III Rzeszę do taktycznego sojuszu z owczesnym ZSRR. MNie dziwi, że ja musze przypominac autochtonom ich historię. Nie ucza was w szkołach własnej Historii?
Postepowanie Putuna jest baardzo logiczne, wynika po prostu z mozliwosci jakie ma Rosja. A te sa duzo skromniejsze od mozliwości USA. Dlatego aby utrzymać równowage, musi się zbroić. To że USA dazą do uzyskania przewagi, jest widoczne dla kazdego nieidioty.
Tym jest tzw "Tarcza". Jezeli ktoś ma dobra obrone moze bezkarnie atakowac tych którzy takiej obrony nie mają. A to co USA wyprawia dzis na świecie, budzi nieufnośc nie tylko Rosji ale i CHin czy Indii.
Polityka USA pchneła te kraje w swoim kierunku, powodując zaciesnienie politycznych sojuszy. Nie wiem czy dla Ameryki to jest dobre.
No i sprawa tej bajki dla idiotów , że "tarcza jest przeciwko jednemu krajowi, mianowicie Iranowi. Chyba nie musze tłumaczyc dlaczego?.
Ale może musze? Abu obronic sie przed Iranem nie ma porzeby budowac globalnego systemu jakim jest tarcza. Wystarczy zbudowac pirscień wokół Iranu. Jezeli ktos Buduje globalną Tarcze to po to aby globalnie kontrolowac i szafować. Nastepna sprawa Reakcja wszystkich innych znaczacych .. czyli zbrojenia własnie w odpowiedzi na tarczę. Chiny przygotowuja swoja własna wersje (na razie jest to w powijakach) stac ich na to. No i zbroja sie , unowoczesniaja swoje mozliwości. Tak samo Indie czy Ameryka PD. Z Brazylia na czele.
W Europie zyjescie tak odizolowani od swiata , ze czasami wam zazdroszcze tego Europograjdołowego samo zadowolenia i niewiedzy.
Jest tylko mały problem, to co stanie sie na swiecie stanie sie tez w europie, moze nawet bardziej.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-30 10:19

No i sprawa tej bajki dla idiotów , że "tarcza jest przeciwko jednemu krajowi, mianowicie
Iranowi. Chyba nie musze tłumaczyc dlaczego?.

tarcza jest średnio skuteczna w niszeczniu zwykłych głowic z jedną atrapą głowicy i właściwą głowicą - jak miałaby odeprzeć rosyjski pocisk Topol-M który wyrzuca dziesiątki atrap głowicy a sama głowica jest zdolna do aktywnej ucieczki ?

Idiotą trzeba byc żeby liczyć że tarcza będzie skutecznie bronic przed atakime rakiet Topol-M czy nowych 10-głowicowych Buław. Teksty że tarcza jest wymierzona przeciwko ofensywnej sile Rosji są bajkami dla idiotów właśnie. Co innego zapuźniony technologicznie Iran czy Korea Pn. - nie dość że rakiet mało to jeszcze nie tak zaawansowane technicznie jak rosyjskie.


ZSRR i III Rzesza nie byli w takim samym położeniu. Od samego poczatku , były to państwa
rywalizujące o dominację nad swiatem a przynajmniej jego cześcią. Na dodatek państwa pod
bardzo podobna ideologią, tyle ze pod innymi wodzami.

to dowodzi że zupełnie nie rozumiesz co się do ciebie pisze i nie wyciągasz żadnych wniosków s historii - a może nie są one zgodne z hmmm. światopoglądem?
anotilosos / 213.108.114.* / 2009-12-30 12:55

to dowodzi że zupełnie nie rozumiesz co się do ciebie pisze i nie wyciągasz żadnych
wniosków s historii - a może nie są one zgodne z hmmm. światopoglądem?
możesz jaśniej? No chyba ze odpowiedziałes sam sobie.
Nie interesuje mnie jakikolwiek upór, w dowodzeniu swoich racji. Nie mam takich ambicji. Po prostu przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, moze nawet wiele razy.
Jezeli Tobie zalezy aby miec racje nie mając jej, to cóz, ja juz sie wypowiedziałem i chyba dosyc dokładnie.

To co napisałes o rosyjskich rakietach Topol ma się nijak do mojej wypowiedzi, wobec tego , doczego mam sie ustosunkować?
Jest wiele powodów dla których USA upiera sie przy budowie tarczy ( już samo to znaczy że tarcza spełnia swoje zadanie lub bedzie spełniać). Tracza to jeden z najnowoczesniejszych systemów USA , o perspektywicznym zasiegu i znaczeniu globalnym. Nie tylko ma za zadanie stracac pociski innych państw, ale równiez ma za zadanie dokonywac udezeń prewencyjnych przy pomocy najszybszych i najbardziej celnych pocisków.
Wymiana głowić to "drobnostka". A system moze słuzyc zarówno do celów obronnych jak i zaczepnych oraz działań mieszanych. To ze dla pospolstwa eksponuje sie bajki, to inna sprawa, ale mający władze w poszczegolnych krajach/państwach , doskonale zdają sobie sprawe z faktycznego stanu spraw.
Nie odniosłes się do mojej wypowiedzi odnośnie izolacji iranu poprzez utworzenie "pierscienia" tylko "wyskoczyłes " z Topolami.
O tym jak "tarcza" działa stymulująco na wzrost zbrojeń na świecie , tez nie.
No i jeszcze jedna podpowiedź logiczna. dlatego Rosja zbroi sie , Chiny zbroja sie, czy Indie zbroja się oraz pomniejsze inne państwa, aby własnie mieć czym przełamac "tarczę".
W tym troche trafiłeś. tarcza moze nie podołać wiekszości pocisków jednoczesnie wystrzelonych. Czyli chodzi znowu o równowage strachu a nie o pokój. Chodzi o to ze i USA i CHiny i Rosja maja pewnośc ze jak ryal zacznie to napewno nie opłaci mu sie to. Kazda wojna miedzy nimi grozic bedzie konfliktem globalnym z gwarancja unicestwienia wszystkich. Nie łudziłbym sie ze mozna będzie wywołac lokalna wojne nuklearną ( to tez miała zapewnic USA tarcza). Te nowe zbrojenia maja uswiadomic USA ze nie będzie lokalnych konfliktów nuklerarnych miedzy USA, Rosja i Chinami. Kazdy bedzie globalny.

Najnowsze wpisy