Forum Spółki giełdowe KGHM Polska Miedź SA

Pytania kompletnie zielonego w tych sprawach.

Pytania kompletnie zielonego w tych sprawach.

Ludwiczek26 / 2018-05-08 11:49
1. Ile kosztuje prowadzenie rachunku na stronie do działań giełdowych, jaki jest przedział w kosztach ( nie znam jeszcze żadnych stron)?
2. Czy jak już zakupie jakieś akcje to czy od nich coś płace właścicielowi strony, po prostu czy są jakieś koszty posiadania akcji, czy jest jedynie opłata za prowadzenie rachunku?
3. Czy przy zakupie akcji ponoszę jakieś koszty, co w sytuacji gdy kupie akcje za 10 000 zł i tylko tyle mam na rachunku, to konto będę miał na minusie, czy nie będę mógł przeprowadzić takiej operacji?
4. Czy przy sprzedaży akcji ponoszę jakieś koszty?
5. Powiedzmy że mam akcje kghm (wartość teraz 91,86). Kupuję akcje za 10 000 zł. Mogę kupić 108 akcji. Co w sytuacji gdy akcje spadają i spadną do poziomu 60 zł. za akcje, to będę miał po prostu 6480 zł. Czy jakąś inna kwotę? Jeśli inną to w jaki sposób to liczyć.
6. Co się dzieje gdy wszystkie pieniądze mam zainwestowane w akcje i mam 0 na koncie, a trzeba opłacić rachunek (przypuszczam że robi się to co miesiąc). Czy trzeba sobie zostawić część pieniędzy na opłaty?
Wyświetlaj:
Trader69 / 83.144.78.* / 2020-07-17 14:41
Myślę, że możesz mieć sporo racji w tym co piszesz. Idźmy tą drogą!
Boguś3871 / 83.144.78.* / 2020-07-17 14:13
Miedź będzie potrzebna, ale ważny jest też klimat polityczny. Rząd może np wpaść na świetny pomysł i wprowadzić kolejny podatek wydobywczy który uszczupli zyski.
Laszka / 217.97.98.* / 2018-06-09 22:47
1. Chodzi Ci o biuro maklerskie, jak interesuje Cie tylko polska giełda to można znaleźć darmowe rachunki maklerskie.
2. Płacisz prowizje zazwyczaj od 0,29% do 0,69% w zależności od umowy jaką podpisałeś.
3. Zależy od umowy oraz od typu transakcji np. możesz wykonać transakcje z odroczonym terminem płatności albo twoje konto maklerskie może akceptować debet tak jak to jest w przypadku zwykłego konta bankowego.
4. zazwyczaj taką samą prowizje jak w przypadku kupna.
5. będziesz mieć po prostu 108 akcji, które według kursu są warte 6480zł.
6. Zależy od umowy. np. twoje konto maklerskie może być upowaznione do sprzedazy Twoich akcji w celu pokrycia debetu.
kwachs / 2020-05-18 20:47 / Tysiącznik na forum
Miedź zawsze będzie potrzebna....
ZeŚląska / 89.200.162.* / 2018-05-08 18:15

Ile kosztuje prowadzenie rachunku na stronie do działań giełdowych

Nie wiem co masz na myśli. Musisz iść do jednego z Domów Maklerskich i tam otworzyć rachunek. Potem wpłacasz jakąś kwotę na ten rachunek i za nią możesz kupować akcje. Gdy kupisz akcje to będziesz miał taką kwotę ile w danym dniu kosztują Twoje akcje. Przy każdym zakupie i sprzedaży akcji płacisz prowizję. O opłatach najlepiej dopytaj się już w Twoim Domu Maklerskim. Pamiętaj, że możesz założyć konto IKE i IKZE.
Nie wiem, czy o to Ci chodziło.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy