Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Pytanie laika do doświadczonych graczy

Pytanie laika do doświadczonych graczy

bokus / 83.23.30.* / 2011-01-04 18:39
Witam wszystkich.Mam takie pytanie do doświadczonych graczy giełdowych,Gdzie można zgłębiać wiedzę o giełdzie a w zasadzie o jej takich niuansach czy trikach?Na rynku jest wiele książek ale to wszystko to szajs wygląda to tak jakby jeden autor zrzynał z drugiego zmieniając tylko język jakim pisze .Co mnie interesuje?No np.
*co dzieje się na fixingu,że po całym dniu spadków ma miejsce cudowne podniesienie kursu o kilkadziesiąt setnych procenta?
*jak to możliwe że po spadku np:-2% w poniedziałek we wtorek na otwarciu mamy +1%
Wyświetlaj:
robertkajzer / 2011-01-17 21:12 / Bywalec forum
To, ze otwarcie jest wyzsze niz zamkniecie to nic dziwnego. po prostu przed otwarciem byl duzy popyt na dane akcje. jako, ze duza czesc inwestorow gra dopiero po otwarciu na gieldzie stosunkowo mala grupa inwestorw moze ruszac cena na otwarciu.

Podobna sytuacja ma miejsce na koncu sesji. Wtedy wolumen mocno slabnie i sa mozliwe dosc "dziwne " skoki cen.

Pamietaj, ze polska gielda jest stosunkowo mala. Im gielda wieksza tym lepiej funkcjonuje.

---
http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować na giełdzie?

http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne
tomaszinwest / 85.28.130.* / 2011-01-12 17:17
Witam,
Co do gry na giełdzie i inwestowania to najwazniejsze jest to aby dobrze poznac sprawe z
którą bedziemy mieli do czynienia GIEŁDĘ i cały mechanizm rynków kapitałowych. Ja na
poczatku grałem bez wiedzy licząc na łud szczescia i nawet dobrze mi szło ale na dłuższą
metę jestem w plecy, bo bez wiedzy daleko nie zajedziesz... Najważniejsze to wiedza
dlatego polecam publikacje które zblizyły mi temat, jest to naprawde nie wielki wydatek,
który moze zwrócic sie tysiąckrotnie w ciagu niedługiego czasu. Wystarczy skopiowac linki
i wkleić do swojej przegladarki. Miłej lektury:

http://czas-na-gielde.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/

lub link do całego zagadnienia związanego z inwestycjami:

http://www.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/category/2129/

Pozdrawiam
stary a jakby nowy / 83.4.85.* / 2011-01-11 21:48
PYTANIE:
obliczałem mniej wiecej ile trzeba mieć pieniędzy aby dorobić sobie do pensji na giełdzie
przy założeniach:

akcje o kursach z przedziału 15-20zł
średni wzrost na akcji bezpieczne 50gr
licząc na zarobek mniej wiecej od 200 do 500 zł / m-c

wyszło mi że mniej wiecej potrzeba mieć od 20000 do 50000
Mogę prosić o weryfikacje i komentarze
Ciułacz / 2011-01-12 01:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

wyszło mi że mniej wiecej potrzeba mieć od 20000 do 50000

Ee... coś taki skromny jesteś tu większość z takim kapitałem to już dawno pozostawili swoje etaty i żyją tylko z giełdy , wylegują się w cieniu palmy i leniwym wzrokiem sprawdzają kursy oraz składają zlecenia na swoich laptopach, lub co nowocześniejsi to już w telefonach maja odpowiednie aplikacje.Wal Pan śmiało z grubej rury i miesięcznie wyciągniesz 10-20%, a za kilka miesięcy będziesz balował razem z nami gdzieś na egzotycznych wyspach.
Pamietaj tylko o jednym kupujesz w dołku a sprzedajesz na górce.


Mogę prosić o weryfikacje i komentarze

Jak za pewnie się domyślasz żarty sobie stroję, bo jaki by tu dać komentarz.
Z automatu to nic nie ugrasz , a twoich zdolności to my nie znamy, równie dobrze możesz to wszystko prze-pitolić.
A jak będziesz miał farta to na kontraktach zostaniesz milionerem w kilkanaście miesięcy
Prawda jest taka że nikt nie zna prawdy i wszyscy tylko zarabiają a nikt nie traci ;-)
Ciułacz / 2011-01-05 00:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bokus witaj !
Te pytania co zadałeś to niby proste ale jak nie wiesz o co w tym chodzi to znaczy że jesteś, prawdziwym laikiem i aby Ci na to przystępnie wytłumaczyć to trzeba by się do tego przyłożyć.
Tylko poco ? ? ? Jak tu tylko wpadłeś na chwile i już tu nie wrócisz , jak to zwykle bywa szkoda zachodu . Jesteś nie zalogowany ,czyli przelotnie.
A jak masz zamiar inwestować to małymi kroczkami wszystko poznasz , ale to zabiera czas. Zacznij od podstawowych rzeczy : zaloguj się, załóż portfel virtualny , zacznij kupować i sprzedawać i w miedzy czasie pytaj.
Pozdrawiam
bokus / 83.23.27.* / 2011-01-05 17:17
Zaglądam tutaj bardzo często tylko,że tego nie widać bo nie zabieram głosu.Faktycznie nie jestem zarejestrowany.Dlaczego? Hmm może dlatego,że mam taką zasadę w życiu "Jak się na czymś nie znam to nie zabieram głosu w tej sprawie i nie mądruje się" nie wiem czy to dobre podejście czy nie w każdym bądź razie tak robię.
Ciułacz / 2011-01-06 13:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bokus witaj !
Odnośnie
co dzieje się na fixingu,że po całym dniu spadków ma miejsce cudowne podniesienie kursu o
kilkadziesiąt setnych procenta?

Przy małych obrotach to nawet mały grubasek może trochę namieszać.
Faza - przed zamknięciem
Przyjmowanie zleceń kupna i sprzedaży na zamknięcie. Zlecenia nie są realizowane, brak transakcji. Po wprowadzeniu każdego kolejnego zlecenia podawany jest teoretyczny kurs zamknięcia.
Można składać zlecenia: PCRO, PKC, LIMIT.

Faza - Fixing na zamknięciu - godz. 17.30
Określenie kursu zamknięcia. Następuje realizacja zleceń wprowadzanych w fazie przed zamknięciem.

Faza - Dogrywka
Zlecenia są składane i realizowane po cenie równej kursowi zamknięcia (LIMIT).

Teraz kiedy już wiemy, w którym momencie sesji ustalane są kursy możemy spróbować zrozumieć zasady ich ustalania.


jak to możliwe że po spadku np:-2% w poniedziałek we wtorek na otwarciu mamy +1%

Faza - przed otwarciem
Przyjmowanie zleceń na otwarcie od inwestorów i wprowadzanie bezpośrednio do systemu giełdowego (Centralny arkusz zleceń). Transakcje nie są zawierane. Wraz z wprowadzeniem każdego nowego zlecenia kalkulowany jest teoretyczny kurs otwarcia podawany do publicznej wiadomości.
Można składać zlecenia: PCRO, PKC, LIMIT.

Fixing na otwarciu - godz. 9.00
Zostaje wyznaczona cena otwarcia (kurs). Ceną otwarcia staje się ostatni znany teoretyczny kurs otwarcia. Następuje realizacja zleceń wprowadzanych w fazie przed otwarciem. Nie są przyjmowane nowe zlecenia.
Reasumując , jeżeli dzisiaj KGHM zamknął by się na -2% z ceną 170zł to nie znaczy że jutro się otworzy po tej cenie.Każdorazowo przed otwarciem jest ustalana cena na podstawie zleceń kupna i sprzedaży co są w arkuszu zleceń na dany dzień.Dalej rozpatrując przypadek KGHM, inwestorzy już po zamknięciu parkietu dalej się interesują co się dzieje na świecie i jak widzą że w Stanach czy w Chinach są dobre wieści dla KGHM to mogą składać zlecenia całą noc aż do otwarcia, i wartość tych zleceń będzie brana pod uwagę przy ustalaniu ceny otwarcia.
Podobnie jest z Fixingiem na zamknięciu.
http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page=0&news_cat_id=766
Może jeszcze ktoś uzupełni jak poszedłem za bardzo na skróty.
Pozdrawiam
bokus / 79.184.66.* / 2011-01-06 14:36
Dzięki za wpis, przeczytam kilka razy aby dobrze zrozumieć.
Ciułacz / 2011-01-07 01:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bokus witaj !
Powiadasz :

przeczytam kilka razy aby dobrze zrozumieć.

Jak zrozumiesz z grupsza o co w tym wszystkim chodzi to możesz dojść do takich wniosków jak kiedyś przed laty ja .W początkowych latach 80-tych wydawało mi się że jestem bardziej kumaty niz przeciętniak i zainteresowałem się giełdą ( w Montrealu ) a jak się w to wgryzłem to doszedłem do wniosku że to szulernia i tylko spekulacją tam można zarobić i to niema nic w spólnego z inwestowaniem.Przez takie wnioski dałem sobie siana na dobre kilkanaście lat i zająłem się inwestowaniem w nieruchomości. Ale jednak giełdę miałem na oku i powoli się z tym oswoiłem że jak inni robią wałki to przy okazji z trendem coś tam można uskubać.
Pozdrawiam
bokus / 79.184.65.* / 2011-01-07 19:20
Interesuje się giełdą od trzech lat.Zacząłem od książek szczególnie tych polecanych dziś wiem,że książki to nie wszystko,stąd ten temat i takie pytania ,do tego gra giełdowa na onecie i dopiero po roku prawdziwy rachunek.Z natury jestem bardzo ostrożny tak więc na parkiecie nie podejmuje ryzykownych decyzji bo wiem jakie to może być kosztowne. .Co więc robię? Obserwuje.Co zaobserwowałem?
Podobnie jak ty zauważyłem że parkiet giełdowy to miejsce gdzie zgodnie z prawem robi się niezłe wałki i,że giełdową rzeczywistość kreują ci wielcy z wielkim kapitałem i dostępem do informacji.
Mając w pamięci 2008 rok a w szczególności jego końcówkę widzę jak ważny jest moment wejścia.Pamiętam jak wtedy KGHm był po niecałe 22zł bardzo się paliłem aby kupić sobie tak skromnie na początek 250-300 sztuk i czekać bo co jak co ale taka spółka i w dodatku z udziałem skarbu państwa nie ma prawa zbańczyć.
Co zrobiłem?.......nie kupiłem.Zasugerowałem sie opinią gościa na pewnym forum,który podobno na giełdzie był od czasu jej istnienia.Twierdził że to jeszcze nie koniec spadków i że jeszcze długo długo nie będzie odbicia.Mylił się ale skąd mógł wiedzieć tacy jak USA będą drukować i drukować i drukować banknoty bez pokrycia.Mam tą lekcje już teraz na uwadze.
Na koniec jeszcze pytanie do Ciebie.Bardziej skłaniasz się ku fundamentom czy może AT a może tak jak napisałeś wcześniej czekanie na okazje aby pospekulować?
Pozdrawiam
robertkajzer / 2011-01-07 19:49 / Bywalec forum
Im wieksza gielda tym mniejsze mozliwosci na robienie przekretow. Nasza gielda jest niestety stosunkowo niewielka, wiec jest jak jest.

Poza tym praktycznie kazdy inwestor jest spekulatem bo spekulacja to zarabianie na roznicy miedzy cena sprzedazy, a cena kupna.

http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować na giełdzie?
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> blog o inwestowaniu
bokus / 79.184.71.* / 2011-01-09 21:03
Ciułacz interesujesz się spekulacją jak napisałeś a więc masz już doświadczenie.Czy mogę poznać twoje zdanie na temat spółki monnari?Nowa emisja dla .prezesa wiadomo...Interesuje mnie bardziej zakup zrobiony przez Boś po coś ten papier kupili a na pewno nie po to aby stracić.Jako początkujący obstawiam ruch w górę w niedalekiej przyszłości
Ciułacz / 2011-01-10 01:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bokus witaj !
Piszesz :
Ciułacz interesujesz się spekulacją jak napisałeś

Od czasu do czasu w wolnych chwilach obstawiam spekulacyjnie ale z tego nie żyję, bo mam inne bardziej dochodowe inwestycje i tego pilnuję.

Czy mogę poznać twoje zdanie na temat spółki
monnari?

To biznes szmaciany, niestety nie mam poufnych informacji.Już dosyć długo cienko przędą, a wręcz są na stratach i nikt im nie chce udzielić kredytu.Ta nowa emisja to prywatna emisja i właśnie na uregulowanie zaległości bo bez tego to bankrut.Cena emisyjna jest po 0,8zł a obecny kurs akcji 3,66.
Wygląda mi na to że Ci co obejmą te nowe akcje po 0,8zł to zaczną sypać aby odzyskać kapitał i kurs może być nieźle zdołowany do 2,10-2,30zł, a jak nie gorzej.Niestety nie mam poufnych informacji czy tam jest jakiś as w rękawie, ale jak by mieli jakieś plany np umowy z Kitajcami czy coś takiego to by o tym trąbili
aby zrobić normalna emisję.Jak na razie to nie widzę perspektyw.

Interesuje mnie
bardziej zakup zrobiony przez Boś po coś ten papier kupili a na
pewno nie po to aby stracić.

Nie słyszałem aby Boś kupował, ale jak tak to może też po cenie 0,8zł czyli tym chcą sobie spłacić zaległe kredyty, bo na gotówkę niema szans.
Ostatni kwartał niby na plusie a przedostatni na małym minusie , wyglądało by że z tego wychodzą, ale to mogą być sztuczki księgowego.Jak by naprawdę wychodzili na prostą to może by poczekać aż się kurs uspokoi bo technicznie ani fundamentalnie to padaka.
Powyżej pisałeś o KGHM , kiedyś kurs spadał ale dalej wykazywali zyski ,to było wiadomo że odbije, tylko nikt nie wiedział kiedy.
Generalnie to jest dobrze obstawiać upadłe anioły ale jak maja szansę na rehabilitację.
Ciułacz / 2011-01-10 12:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powyżej napisałem odstraszająco w inwestowanie w Monari ale spekuła o nim nie zapomni.
Ci co tam mają umoczone sporo kasy to mogą zrobić klasyczną pro wzrostową nagonkę a jak kurs akcji się odwróci to reszta spekuły dołączy aż do przegania.Czyli teoretycznie jest do grania tylko z palcem na enterze .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy