pytanie laika

gorbatchov / 81.15.151.* / 2006-10-30 23:55
założmy że mam rachunek w PLN. Zatem jeśli patrze sobie na relacje USD/PLN i chcę kupić to co kupuję, a jeżeli chcę sprzedać to co sprzedaje. dla mnie to czarna magia:)
Wyświetlaj:
mick / 2006-10-31 07:43 / Uznany Gracz Giełdowy
Na rachunku w PLN nie bedziesz mial nigdy waluty obcej - przy wpłacie waluty zawsze przelicza po aktualnym kursie na złotówki i tyle wpłynie na Twoje konto.
Zeby kupowac/sprzedawac waluty musisz miec zalozony rachunek walutowy. Wtedy gdy chcesz kupic walute patrzysz na kurs sprzedazy (czyli po ile mozesz kupic walute); a gdy chcesz pozbyc sie waluty na kurs kupna (czyli po ile bank skupuje walute). ewentualnie mozesz tez kupic waluty bez pośrednictwa konta walutowego - w kantorze ;)
gorbatchov / 81.15.151.* / 2006-10-31 08:57
czyli jak mam rachunek w USD a patrze na kurs USD/PLN to kupuję PLN tak?
mick / 2006-10-31 10:16 / Uznany Gracz Giełdowy
nie bardzo rozumiem pytania :(
masz podane dwie ceny walut: kupna (ta nizsza) i sprzedazy (ta wyzsza).
cena kupna to taka ktora bank (kantor) zaplaci za kupowane od ciebie waluty.
cena sprzedazy to ta ktora ty placisz za zakup od banku walut.
Wiec, jezeli masz rachunek walutowy i chcesz kupic walute patrzysz na kurs sprzedazy (np usd/pln) i po tym kursie kupujesz.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy