Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Pytanie o lokaty strukturyzowane

Pytanie o lokaty strukturyzowane

Grabor / 83.27.34.* / 2008-04-18 17:07
Witam. Mam 2.000 dol. kupione kilka lat temu jeszcze po ok. 3,70 zł. Trzymam je na koncie walutowym. Wiem, że sporo już straciły na wartości. Nie zamierzam ich przewalutowywać ani wydawać przez najbliższe 2-4 lata. Słyszałam ostatnio o lokatach strukturyzowanych z gwarancją kapitału na okres 1-4 lat. Która instytucja finansowa przyjmuje i rozlicza takie lokaty w dolarach i w takiej małej ilości? Ile można rzeczywiście zyskać na takiej lokacie? Proszę o poradę.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
weisse111 / 2008-04-19 13:47 / Bywalec forum
Produkty strukturyzowane oferowane w Polsce z reguły zapewniają pełną gwarancję kapitału w określonym horyzoncie inwestycyjnym. Masz zapewnioną gwarancję kapitału 80, 90 badź nawet 100%. Tylko wiadomo, zysk też nie jest najwyższy. Przy takim wyborze należy sie zastanowić czy wybrać f. otwarty czy zamknięty? Ma to również spore znaczenie w dalszym etapie inwestycji.

Osobiście jak zastanawiałem sie nad wyborem l.struk., bardziej skusiła mnie oferta parasoli. Przejrzyj sobie jakie warunki maja np. Skarbiec, ING, AIG, Union-I., DWS. Może będzie Tobie to bardziej odpowiadało.

pozdrawiam
kaarrool / 2008-04-25 14:58 / Bywalec forum
Parasol to naprawde dobre rozwiązanie i ja się na nie skusiłem i właśnie w jednym z TFI które wypisaleś a mianowicie w Union-Investment. Szeroki wybór subfunduszy i do tego ten Parasol. Zapraszam do lektury naprawdę warto.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy