Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

pytanie o wyplate dywidendy

pytanie o wyplate dywidendy

pyrus / 2008-05-28 11:15
z racji ze jestem mlodym inwestorem mam pytanie dotyczace wyplaty dywidendy - aby otrzymac prawo do dywidendy nalezy w dniu ustalania prawa posiadac akcje danej spolki na swoim rachunku w KDPW -jesli zle mysle prosze by mnie ktos uswiadomil, kolejne pytanie to czy jesli juz dochodzi do dnia wyplaty dywidendy to czy te pieniadze ktore sa wyplacane zostaja odliczone od kursu akcji ? lub skad bierze sie ten kapital ? jesli kwota ta jest odciagana od kursu akcji to czy przebiega to od akcji na koncie czy akcji w KDPW ?

z gory dziekuje za pomoc
librator / 83.143.129.* / 2008-05-28 16:03
Dywidenda to całość lub fragment tego co dana spólka w ciągu roku zarobiła (może część lub całość zysku przeznaczyć na dalsze inwestycje, dywidendę lub inne cele np. umorzenie akcji własnych). Więc dywidendy w żaden sposób nie odlicza się od kursu akcji. Istnieje co prawda możliwość że część graczy kupuje akcje aby "załapać się" na dywidendę, a w wyniku tego następnego lub kolejnego dnia kurs spada mniej lub bardziej.
Poczytaj sobie: http://bossa.pl/edukacja/dywidenda/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy