Forum Forum podatkoweInne

Pytanie odnośnie podatków, DG, VAT

Pytanie odnośnie podatków, DG, VAT

michalch123 / 193.200.133.* / 2010-12-01 14:35
To ja mam takie pytanie:

mam serwis z ogłoszeniami ala baza firm. Chciałbym wprowadzić płatne przelewy. Wiadomo potrzebna DG. To moja firma- nie wiem czy wyjdzie ale z racji iż będę mieć niskie ZUSy chcę spróbować. Każda firma za wpis- płatność przelewem- będzie pewnie chciała fakturę VAT. Czy muszę wchodzić od początku na VAT? Wiadomo koszty księgowości od razu wyższe, no i sam podatek.

I pytam się czy to konieczność. Czy firmy będą chciały dodawać ogłoszenia- nie pytam o opłacalność dodania do takiej bazy- ale o kwestię tylko tej faktury.

Pozdrawiam serdecznie.

PS. Tak przy okazji jaką formę podatkową wybrać? Jest jakaś z którą dałbym sobie radę sam tak aby zaoszczędzić na księgowości??
ZulkaM / 2010-12-01 21:17 / Bywalec forum
Generalnie firmom zależy na FV, bo mogą zmniejszać vat sprzedażowy o vat z twojej faktury a co za tym idzie płaca mniejszy podatek.
Natomiast forma opodatkowania zależy od tego czy będziesz miał i chciał odliczać jakieś koszty tej działalności, a nie od tego czy poradzisz sobie sam. Czasem warto zainwestować w dobrą księgową i mieć spokojną głowę, szczególnie że jak piszesz masz jeszcze etat.

Najnowsze wpisy