Forum Forum inwestycyjneFundusze

pytanie, prosze o porady

pytanie, prosze o porady

bojka / 2008-10-11 21:48
Co sadzicie o Ubezpieczeniu na Zycie z Ubezpieczeniowym funduszem Kapitalowym zalozonym w firmie Aegon?( umowa podpisana na 10 lat, 200 zl miesiecznie, dopiero kilka miesiecy od podpisania). Dodam ze chcialam odlozyc troszke grosza i myslalam raczej o funduszu inwestycyjnym. ( ubezpieczenie na zycie mam gdzie indziej )Jednak calkowita nieznajomosc tematu i dobra gadka przedstawiciela "przekonaly" mnie do tej polisy. Stad pytanie , zamykac? Czy placic dalej? Moj cel to miesieczne odkladanie grosz na pozniejsze czasy ???!!!!!
Pozdrawiam, prosze o rady.
Wyświetlaj:
bojka / 2008-10-15 17:23
Dziekuje serdecznie za rady!!
jertom / 2008-10-12 19:17 / portfel / Bywalec forum
jedna z ciekawszych form systematycznego oszczędzania z jednoczesnym inwestowaniem pomijają wszelkie opłaty które zmuszają do inwestowania przez 10 lat jak i brak konieczności zagłebiania sie w arkana inwestycyjne
przez najbliższe 5 lat ustaw sobie portfl bardzo agresywnie a nastene 5 lat konserwatywnie ( chroń kapitał) a bedziesz miał fajną kasę
Andrzejh / 2008-10-12 12:46
Też mam podpisaną umowę na 10 lat i myślę że jest to dobre,ponieważ w różnej cenie dokupujesz jednostki ,płacąc systematycznie co miesiąc.
Zeus52 / 2008-10-12 11:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
T.U.mają pewne zalety. Możliwość przerzucania kapitału pomiędzy różnymi funduszami,różnych firm... fundy polskie,zagraniczne nie jesteś skazana tylko na podfundusze z jednego fundu. A nazwa Ubezpieczenie na Życie? Tu chodzi o ominięcie ewentualnego podatku. Oprócz tego fundy zagraniczne kupione"w detalu" są droższe...to może zakrawać na paradoks,ale tak jest,że przez"pośrednika"(T.U.)wypada taniej.Nie znam Aegona,siedzę w Skandii,ale myślę że u nich wypada to podobnie...może inny zestaw fundów. Pzdr
Pilsener / 2008-10-12 00:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jeśli chcesz wpłacać co miesiąc i nie znać tematu, to jest to niewątpliwie dobre rozwiązanie - bo jaka inna alternatywa? Nie znam szczegółów umowy ani portfela, więc nic więcej nie mogę powiedzieć.
Jeśli jednak wolisz płacić mniejszą prowizję i za to zarządzać kapitałem sama - no to oczywiście plan systematycznego inwestowania nie wchodzi w grę. Pytanie - na ile jesteś w temacie giełdy, funduszy etc. żeby zarządzać portfelem w sposób efektywny?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy