Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

PZU - wyłudza pieniądze

PZU - wyłudza pieniądze

McARON / 90.141.34.* / 2009-02-16 18:38
PZU chce wyłudzić ode mnie składki na OC. We wrześniu '08 kupiłem samochód, który ubezpieczony jest w PZU. Niestety na skutek zdarzeń losowych, nie mogłem w ciągu 30 dni zgłosić się do nich, żeby uporządkować sprawy zwiazane z ubezpeieczeniem. Zgłosiłem się teraz w lutym '09 gdy nadszedł czas opłacenia drugiej raty składki ubezpieczeniowej. No i zaczeło się. PZU nie uznaje moich zniżek mimo przedstawionego zaświadczenia i rząda bym zapłacił wyrównanie za 6 m-cy wstecz oraz 100% skladki za drugą ratę. Na moim zaświadczeniu od poprzeniego ubezpieczyciela jest wyraźnie napisane, że mam zniżkę 60% a PZU chce zaświadczenia od wszystkich poprzednich ubezpieczycieli za ostatnie osiem lat. Zawsze wystarczało w innych firmach ubezpieczeniowych, że ubezpieczając samochód pokazywałem poprzednią polisę a tymczasem w PZU nawet zaświadczenia nie pomagają. Co robić? Jak odzyskać zniżkę?
Umberto
tel.: 791-152-689
Wyświetlaj:
doradca_pzu / 2009-07-08 12:00
Cześć, jestem doradcą ubezpieczeniowym PZU, w razie jakichkolwiek pytań w sprawie OC wystarczy zadzwonić pod numer 0 801 102 102, chętnie na wszystkie odpowiemy.

Pozdrawiam
Lech3 / 2009-02-16 19:53 / Bywalec forum
Czyli to jak widać "numer" ogólnopolski :)
A zapytaj ich za ile lat oni dają swoim klientom zaświadczenia ?
A tak poważnie , poproś o odpowiedź na piśmie z podaniem podstawy prawnej , odmowy uznania zniżek :) .
To skutkuje , w każdym razie na moim terenie :)
P.S.
Okres archiwizacji druków ścisłego zarachowania wynosi 5 lat.
McARON / 90.141.34.* / 2009-02-16 22:02
Dziękuję za odpowiedź.
Jutro użyję tej broni przeciw nim. Jeśli się tu nie zjawię tzn., że się udało. Czyli brak wiadomości to dobra wiadomość.
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy