PZU TFI - OPINIE

samjuzniewiem / 193.109.244.* / 2009-12-01 15:15
co sądzicie na temat tfi pzu? i ich planów inwestycyjnych? może ktoś ma? jak obsługa, jak wyniki? proszę o wszelkie konstruktywne opinie.
Wyświetlaj:
opiekuninwestora_pl / 2009-12-08 22:18 / -
Porównam to do lokat bankowych.

Gdyby ktoś zaproponował nam związanie się na 10 lat z jednym bankiem, i co rok odnawianie w tym banku lokaty (bez możliwości zmiany banku) to zgodzimy się na taką opcję?

Ja nie - ja będę co rok odnawiał roczną lokatę, ale nie w tym samym banku - ale w różnych. W tych, które oferują najlepsze oprocentowanie.

To samo jest z funduszami.
W różnych okresach różne fundusze są w czołówce. Jedne są dziś najlepsze, a za kilka lat będą gdzieś na końcu stawki.

W polecanym przeze mnie modelu inwestowania nie ma miejsca na wybór jedngo funduszu/ jednego TFI, a także na szeroką dywersyfikację.

Pisząc o Planie Inwestycyjnym zakładam, że chodzi o systematyczne wpłaty. O tym pisałem już wiele razy: efekt systematycznych wpłat (tzw. uśredniania) działa, ale w teorii i na odpowiednio dobranych liczbach. Dlatego nieważne gdzie inwestujemy musimy inwestycją zarządzać, nawet tą pierwszą wpłatą systematyczną.

Technicznie, jeżeli już z jakiegoś powodu trzymać się PZU - to inwestować, ale nie w PZU (gdzie kupując fundusze w planie inwestycyjnym otrzymamy np. zniżkę na opłatę od wpłąty) tylko w mBanku (http://www.mbank.pl/indywidualny/inwestycje/sfi/tfi.html?PZU) gdzie takiej opłaty nie ma nieważne kiedy i ile inwestujemy.
Edi 12 / 5.173.250.* / 2021-12-01 21:17
W lipcu 2020 roku zainwestowałem w PZU 11 tys. zł. PO 18 miesiącach dostałem o 790 zł mniej niż wpłaciłem - nic tylko inwestować
z1b1 / 78.31.92.* / 2009-12-07 21:23
Też jestem ciekaw
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy