Forum Spółki giełdowe PZU SA

PZU zarobił dwa razy więcej niż przed rokiem

PZU zarobił dwa razy więcej niż przed rokiem

Wyświetlaj:
Afera_PZU / 178.235.211.* / 2011-08-26 13:19
To była kura znosząca Polsce złote jaja. Dlatego platfusy ją oddały i to za dopłatą.jak się okazało na finał
satyr / 84.10.193.* / 2011-08-25 14:45
To ja się pytam skąd te olbrzymie dywidendy wypłacane przez firmy ubezpieczeniowe, mimo że mają straty na działalności ubezpieczeniowej a zyski z inwestycji posiadanego kapitału. U księgowego straty i zyski dają właściwy bilans. Może to wyjasni naukowo wodnik-1976 . Ciekawe kto kogo ubezpiecza bo wszyscy się biją o udziały w firmach ubezpieczeniowych ,a PZU bije rekordy /chodzi o obroty akcjami PZU na giełdzie/. Pieniądze na inwestycje same z siebie nie przyszły?,
wodnik-1976 / 89.74.126.* / 2011-08-25 23:46
w uproszczeniu Twoja definicja - Ciekawe czy
dopuszczają taką sytuację że po odliczeniu kosztów obsługi i wypłaceniu odszkodowań plus
rezerwa ,bilans wychodzi na zero. - jest słuszna. Wynik techniczny dla PZU majatkowego to około 200 000 000 zł. Zarabiają przedewszystkim na inwestowaniu rezerw w ubezpieczeniach zyciowych które z założenia są długoterminowe. W przypadku majatkowych większość ubezpieczeń jest zawieranych na 1 rok.
wodnik-1976 / 89.74.126.* / 2011-08-25 23:41
Satyr wrażliwy jesteś - chciałem tylko powiedzieć, że w przypadku PZU najlepiej przeanalizować pełne sprawozdanie wtedy widac co jest na jakich pozycjach w sprawozdaniu. Ponadto w przypadku PZU kura która znois złote jajka jest PZU Życie, to na ubezpieczeniach grupowych PZU zarabia najwięcej. Inna sprawa to aktywa jakie posiada PZU - to coś około 57 000 0000 000. Przy takich mozliwościach taki zysk nie wygląda już tak rewelacyjne.
Zupełnie inna sprawa to sposób naliczania odszkodowań przez ubezpieczycieli - kombinuja tak jak my klienci, wiekszośc jeśli chodzi o OC pojazdów to wybiera opcję najtańszą - przecież ewentualne problemy z wypłatą odszkodowania lub jego wysokością będzie miał kto inny (ktoś kogo niechący stukniemy).
cezar2010 / 2011-08-25 12:52
Poczekajcie zobaczymy jak to wyjdzie - kiedy faktycznie będą zmuszeni wypłacić wszelkie odszkodowania :)
Faun1 / 89.74.108.* / 2011-08-25 12:34
No i niech ktoś mi powie teraz, że wzrost OC o średnio 20% był uzasadniony. Z tego co pamiętam to stawki OC poszły w górę bo firmy ubezpieczeniowe twierdziły, że są na nich stratne. Teraz widać jak te "biedne" firmy pod przymusem prawa wyzyskują ludzi.

Fajnie też, że politycy na których głosujemy wspierają ten wyzysk.
satyr / 84.10.193.* / 2011-08-25 10:40
Dla mnie niezrozumiała jest zasada według której firma ubezpieczeniowa przynosi olbrzymie zyski. Wygląda na to że: naciągają klientów zawyżając stawki, nie wypłacają pełnych odszkodowań, brak rezerwy na odszkodowania / w danym roku może nie być tylu szkód / a w następnym posypią się jak z wora i nie będzie z czego wypłacić. Powinni zmienić nazwę bo myli potencjalnego klienta na Państwowy Zakład Drenowania Kieszeni Klienta. Ciekawe czy dopuszczają taką sytuację że po odliczeniu kosztów obsługi i wypłaceniu odszkodowań plus rezerwa ,bilans wychodzi na zero. Wydaje mi się że tak powinno wynikać z definicji 'Firma ubezpieczeniowa' , a tak to rosn a składki i zyski też, a z wypłacaniem za odszkodowania bywa różnie mają swoje cenniki które nijak mają się do rzeczywistości.
jam to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-08-25 12:48

Ciekawe czy dopuszczają taką sytuację że po odliczeniu
kosztów obsługi i wypłaceniu odszkodowań plus rezerwa ,bilans
wychodzi na zero. Wydaje mi się że tak powinno wynikać z
definicji 'Firma ubezpieczeniowa'

przecież firmy ubezpieczeniowe nie są organizacjami non profit więc nie rozumiem co to za zgorszenie, że firma ośmieliła się mieć zysk
wodnik_1976 / 193.109.244.* / 2011-08-25 12:36
Proponuję zapoznać się z ustawą ubezpieczeniową która definiuje między innymi zasasdy twozrenia rezerw w przypadku PZU w dużej mierz skala zwysku wynika wprost ze skali działalności. Jesli szczegółowo przeanalizujesz wyniki ubezpieczyciela/ nie tylko PZU to okaże się że wynik techniczny - Stanowi różnicę pomiędzy przychodami ze składek a wypłaconymi świadczeniami i zmianami stanu rezerw techniczno-ubezpieczeniowych na pokrycie przyszłych świadczeń (z uwzględnieniem udziału reasekuratorów oraz kosztów działalności ubezpieczeniowej) - często jest na minusie, a zyski wynikają z inwestycji posiadanego kapitału
Pepe100 / 109.243.88.* / 2011-08-25 09:03
Miałem doświadczenia z różnymi firmami przy wypłacie odszkodowań i wg mnie PZU jest jedną z lepszych jak nie najlepszą firmą. Jej wiarygodność jest tezpodważalna. Zyski wynikają w większości z inwestycji i resruktyruzacji
szybki lopez / 15.203.169.* / 2011-08-25 09:02
mi dobrze zaplacili. klopoty sa dopiero jak sie ubezpieczysz w jakichs firmach krzakach.
ramzez / 188.33.87.* / 2011-08-25 08:52
a jest to wynik tego ze nie wyplacaja pelnych odszkodowan!Poczekajcie jak sie posypia pozwy do sadow i bede musieli wyplacac to czego nie wyplacili chocby po powodziach to ich zysk spadnie o 3 razy.Oni nie sa wiarygodni ido tego klamia ludzi
sutek / 193.30.160.* / 2011-08-25 09:42
"o 3 razy" - to ile? :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy