Forum Polityka, aktualnościPolityka

Rada PiS: Niech premier zdecyduje o wyborach

Rada PiS: Niech premier zdecyduje o wyborach

skomentuj
Wyświetlaj:
Realista / 83.175.191.* / 2007-08-13 17:24
Kochani, jakie wybory w tym roku! Zapomnijcie! Przecież ktokolwiek się pojawi, zrobi takie szwindle, przekręty, machlojstwa, że się w głowie nie mieści. Tuż przed Mistrzostwami podwinie ogon i sp.....li z tego kraju. A kiedy będzie okres rozliczania odpowiedzialność spadnie na nowy rząd, który rozłoży ręce i powie "To nie my".

Cierpliwość na wagę złota. Wszyscy nie możemy się odczekać zmian, ale niech się jeszcze kotłują, niech kradną, ośmieszają, więcej głosów na PO będzie potem, jakaś namiastka odpowiedzialności ich będzie pilnować (może mniej ukradną? -marzyciel :-) ), a i Euro się uratuje.
BOBOKRÓL / 82.210.140.* / 2007-08-25 13:22
Odezwa do kibiców sportu

Ja, Król Polskich Kibiców, dla co poniektórych samozwaniec, wzywam wszystkich kibiców sportu w naszym kraju, którym na sercu leży dobro sportu polskiego, a w szczególności piłki nożnej, do nieposłuszeństwa obywatelskiego poprzez zbojkotowanie najbliższych wyborów parlamentarnych. Zbojkotujcie dlatego, że polscy politycy, rząd, a Pan Prezydent osobiście, z euforią przyjęli przyznanie Polsce i Ukrainie organizacji finałów Euro 2012, a nic w tym kierunku nie robią.
Czas nieubłaganie ucieka, a rząd i opozycja, pomimo deklaracji składanych przez panów Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska, że dla idei Euro 2012 zapalą zielone światło bez względu na reprezentowaną opcje polityczną i będą jednym głosem popierać ustawy, które przyspieszą realizacje zaplanowanych inwestycji – nic nie robią. Zamiast grać w jednej drużynie, która nazywa się Polska, walczą ze sobą, już nie bardzo wiadomo o co, być może o stołki. Jedna orientacja polityczna usiłuje przekonać drugą o swoim monopolu na rację i w myśl zasady „czym gorzej, tym lepiej” zwalczają się niemiłosiernie, zapominając o swoich obowiązkach wobec nas, Narodu. Parlamentarzyści, pożal się Boże, dbają tylko o siebie, zapominając, po co zostali wybrani i kto jest dla kogo. Tabakiera dla nosa, czy nos dla tabakiery?. Nie wystarczy im, że sami znaleźli się w parlamencie, ciągną za sobą całe tabuny, ciotków, pociotków, a społeczeństwo ledwo wiąże koniec z końcem. A może by tak popracować społecznie – dla dobra kraju, dla samego splendoru bycia posłem czy senatorem, a nie wozić się tylko za pieniądze społeczeństwa?!
Ostatnio media donoszą, że nie mamy szans wybudowania na czas stadionów, co jest wierutnym kłamstwem, chyba ze chodzi o... „reanimację trupa”, czyli Jarmarku Europa na terenach Stadionu Dziesięciolecia w Warszawie. Nie słuchajmy pesymistów, hamulcowych, nieudaczników i sprawy bierzmy w swoje ręce. Panie Premierze! Na warszawskiej Białołęce można zbudować nie tylko nowy stadion, ale i Narodowe Centrum Sportu. Wysłałem ostatnio list otwarty do Pana, ale, widocznie zaginął w urzędniczym sicie. Wszyscy chyba się boją wskazać Panu, że podjął Pan nieszczęśliwą decyzje odnośnie Stadionu Dziesięciolecia, chyba ciąży jakaś klątwa nad tym reliktem socjalizmu.
Na podstawie informacji prasowych można wyrobić sobie pogląd, że jesteśmy jakoby narodem nieudaczników, potrafiącym się tylko kłócić, politykować. Zadajmy temu kłam!
Może jedni lub drudzy wygracie te wybory, ale już bez naszego – kibiców – poparcia. Przegracie je w oczach społeczeństwa, które ma już dosyć waszego PO-PIS-u. Liczyliśmy na Was, że jesteście w stanie zorganizować przynajmniej igrzyska dla mas – finały Euro 2012, ale jak na dzień dzisiejszy i na to nawet Was nie stać.
Najważniejszą dla Was sprawą jest to, jak dokopać przeciwnikowi politycznemu, nie licząc się z realiami. Liczę, że ta Odezwa zmobilizuje Was i w Waszych programach przedwyborczych znajdą się zobowiązania współpracy z innymi opcjami politycznymi, współpracy dotyczącej harmonijnej i terminowej realizacji planu przygotowań do Euro 2012. I że po wyborach będziecie ten plan realizowali, by pokazać i światu, że Polak potrafi wywiązać się z obietnic i przyrzeczeń, tym bardziej że po mistrzostwach pozostałaby cała infrastruktura, która mogłaby nam służyć przez długie lata.
Głosów wyborców nie potrzeba szukać za granicą, natomiast można je utracić we własnym kraju. Poddaję Wam to pod rozwagę. Zawsze pamiętajcie: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Pracujcie w myśl zasady „co masz zjeść dzisiaj, zjedz jutro, a co masz zrobić jutro, zrób, dzisiaj”. I wtedy na pewno zdążymy.
Musimy! Tego życzę Polsce i sobie z całego serca.

Ze sportowym pozdrowieniem
Andrzej „Bobo” Bobowski
Król Polskich Kibiców
wakizashi / 2007-08-12 03:33 / portfel
to wybory moglyby byc kiedykolwiek i tak nic by sie nie zmienilo w rozkladzie sil. a tak, co tydzien ankiety pokazuja inny rozklad sil (zalezy ilu moherow w probie reprezentacyjnej sie znajdzie) i przez to wyglada to jak wyglada. ci co wiedza na kogo zaglosowac i tak opinii nie zmienia.
?! / 2007-08-11 15:21 / Tysiącznik na forum
Kasa! Po odrzuceniu sprawozdania przez PKW było to do przewidzenia. Poza tym wybory bez uprzedniej komisji śledczej dają PiSowi szansę na przetrwanie (choćby szczątkowe), bo wybory po komisji, to scenariusz późnego AWSu, czyli klęska totalna!
absurd / 85.255.181.* / 2007-08-11 18:21
Bez przesady, odrzucenie sprawozdania PiS to formalizm , i nic wiecej , ponadto jeżeli potwierdzi sie to , co PiS twierdzi ze owe kontrowersyjne wpłaty przetzymywał na oddzielnym koncie w celu wyjasnienia .. to nie widzę powodu aby jakikolwiek sąd tego nie uwzglednił.. akurat tego PiS sie nie boi , tak przynajmniej uwazam . przyczyna wyborów wczesniejszych jest inna .. ale jezeli mój szanowny przedmówca nie dostrzegł prawdziwej przyczyny wyborów .. ja jakas tam domniemaność czwartorzędną .. to dziwie się bardzo sie dziwię.
absurd / 85.255.181.* / 2007-08-11 18:24
przepraszam za błąd .. powinno być : ... ale jezeli mój szanowny przedmówca nie dostrzegł prawdziwej przyczyny wyborów .. a jakąś tam domniemaną czwartorzędną ...
Bez odbioru / 83.22.235.* / 2007-08-11 18:32
Potwierdzi się to co PiS twierdzi albo i nie potwierdzi się co PiS twierdzi. Sprawa jest aż nadto czytelna. Zajrzało w oczy widmo utraty sporej kaski ( coś ponad 60 mln zł) to się ucieka w wybory.
skomentuj

Najnowsze wpisy