Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Raje podatkowe w Europie

Raje podatkowe w Europie

Money.pl / 2007-12-24 15:22
Komentarze do wiadomości: Raje podatkowe w Europie.
Wyświetlaj:
milewski / 212.96.244.* / 2012-07-31 08:29
I tak najlepsze warunki stwarzają raje podatkowe poza Europą. Przykład? Choćby Delaware, z którym prowadzimy współpracę, przy pomocy kancelarii Polinvestor już drugi rok. Moim zdaniem różnice nawet w formalnościach są ogromne, a biznes w Polsce to już nie na moje nerwy. Oczywiście - każdy robi jak chce, ale to w delaware nie płaci się podatku, ani zusu.
Tomek teneryfa / 88.22.148.* / 2012-02-24 19:48
w europie jest malo znana strefa na Wyspach Kanaryjskich z 4% podatkiem dochodowym - polecam http://www.zec.org/ oraz www.teneryfa24.pl
maajak / 212.96.244.* / 2012-01-30 08:15
Z mojego rozeznania wynika, że najbardziej optymalne warunki proponuje w tym momencie Delaware - stan w USA. Nie ma dochodowego, a jedynie opłata roczna. Nie ma również VAT, ani składek ZUS. Oszczędności z tytułu przenosin właśnie tam są ogromne - polecam lekturę polinvestor.com Bardzo wiele ciekawostek można się dowiedzieć na temat tego miejsca.
ostroznyinwestor / 78.8.40.* / 2012-02-04 13:52
Polinvestor to naciągacze, nie mających żadnej wiedzy w temacie. 99% informacji na stronie zostało zmyślone w sposób wręcz bajkopisarski.

Korzystając z tej pseudofirmy, narażasz się na poważne konsekwencje prawne. Stanowczo odradzam korzystanie z porad anonimowych spamerów - wybierajcie tylko rzetelne i sprawdzone firmy.
goosc / 78.133.142.* / 2012-09-19 16:07
Dolaczam sie do opinii jak powyzej, mialem okazje korzystac z uslug tej firmy i w pewnym momencie urwali po prostu kontakt.
Pevex / 85.224.106.* / 2011-11-01 13:53
Zachęcam do zajrzenia na naszą stronę internetową www.pevex-offshore.com Zakładamy spółki w rajach podatkowych jak i w krajach z niskim opodaktowaniem jak Cypr, Hong Kong czy Singapur.
Lizard King / 2011-04-04 15:16
Nie rozumiem czemu nasz rząd prowadzi taką politykę względem obywateli, przecież wiadome czym większe podatki tym mniej firm i mniejsze wpływy do budżetu państwa!!
stanislaw migdon / 113.190.131.* / 2010-02-09 08:20
Panowie, można sobie nieco uprościć ten cały bałagan, który ma miejsce w naszym pięknym kraju. Pamiętam jak moja firma w Polsce upadła pierwszy raz, jak to przedsiębiorca – ciężko iść potem na etat – przedsięwziąłem środki wspólnie z rodziną podjęliśmy decyzję [dodatkowo mniejszy kredyt, ale bez szału ] – podjęliśmy decyzję startujemy od nowa, niestety przy biznesie jest parę haków na początek – prawie 1000 ZUS-u, pomyślałem, że na diabła mi to - nieźle takie coś podkłada nogę na starcie– i tak teraz będzie emerytura od 67 lat [ bez komentarza – nie naruszam zdrowia swojego i Państwa ], Prowadziłem firmę 14 miesięcy – bywało raz średnio raz gorzej – chciałbym napisać, że raz lepiej raz gorzej, ale tyle mamy obowiązków podatkowych, że człowiek z tego strachu zaczyna wybiegać w przyszłość z nerwów itd., nie mówiąc, że cała rodzina tym żyje – krótko: coś idzie słabiej, są obawy – rodzina cierpi – ja, żona, dzieci, jeszcze mamy dziadków – naprawdę to jest straszne jakie jest to upodlające, na co dzień mamy „wolność”, ale tak po prawdzie, to jest wolność w klatce – bieganie w koło we własnym mieszkaniu, pokoju. Pewnego dnia i tak już nie mogliśmy z rodziną wytrzymać, szukaliśmy sposobu by jakoś przeżyć, rozpoczęliśmy starania o przeniesienie firmy do innego kraju, gdzie podatki są bardzo niskie, udało się, na dziś dzień oszczędzam 3000zł / mc zupełnie legalnie na samej różnicy podatkowej, jakoś idzie, i proszę Państwa ani to nie jest nielegalne ani to nie jest niemoralne ani to nie jest jeszcze nie wiem jakie. Całe życie się ciułało a nigdy nie było mnie stać by wysłać moje córki na chociaż jedyne wakacje gdzieś za granicę nad ciepłe morze. Początkowo w domu było dużo wahań, ale jak to się mówi „walnęliśmy twardo pięścią w stół albo wóz albo przewóz”. Jeżeli np. moje dzieci nie mogą sobie pozwolić takie elementarne potrzeby jak wakacje, edukacja, jakieś wyjście, wyjazd na weekend - jedzenie jakoś zawsze wdomu było -to już nie jest takie wesołe jak się patrzy na dzieciaki… jak się patrzy na innych, że inni mają to nie jest nawet rodzaj zazdrości, po prostu człowiekowi zaczyna się robić najzwyczajniej przykrość……. Zawsze była „bida”. Te 2000-3000zł różnice podatkowej pozwalają na oddech, na wakacje, na odpoczynek, na małe oszczędności, wiem nie jest to wiele dla niektórych – ale my się cieszymy, ale też już nie chcę mieć więcej podstawianego widelca to oczu ze strony naszych kochanych urzędów – ja już najzwyczajniej w to nie wchodzę…. Mam swój mały handelik, sprowadzam zabawki z Włoch przez przyjaciela, i jakoś jeszcze nigdy nie było problemu, że to firma w poza Unii itd. Kłaniam się Państwu i życzę w ten poranek, odrobinę mądrości i konsekwencji w działaniu. Kłaniam się. Stanisław Eu.toys@gmail.com
Robert LAN-SECURE / 89.79.24.* / 2010-05-25 07:22
Witam. Noszę się również z przeniesieniem działalności do innego normalnego kraju tym bardziej że mam świadomość tego że wysokość podatków w Polsce i tak będzie się zwiększać chociażby ze względu na wymianę zł na euro itd. Ciekawi mnie, dopiero robię rozpoznanie, gdzie najlepiej, czytaj gdzie są najniższe podatki w europie,przenieść firmę i jakie są procedury takiego przeniesienia jak wygląda sprawa rozliczeń i jakie są formalności z tym związane.
Przemysław Dałek / 222.252.113.* / 2010-01-22 21:45
Ja korzystałem z firmy na www.rajepodatkowe.co.cc Firmę prowadzę już ponad 3 lata i wszystko odbywa się bardzo sprawnie, i powiem nawet, że jest łatwiej niż w Polsce, śmiało startujcie!
Andrzej Skawiński / 222.254.29.* / 2010-04-05 14:06
Podpisuję się z czystym sumieniem / Andrzej Skawiński
Nescor / 79.185.91.* / 2009-11-24 07:04
Witam
Chciałbym założyć spółkę na Cyprze, czytałem trochę na ten temat, ale nigdzie tak naprawdę nie ma dokładnych informacji jak to dokładnie wygląda od strony formalnej i jakie są koszta z tym związane.
Prowadzę firmę w Polsce która zajmuje się branżą farmaceutyczno – chemiczną, czyli m.in. inwestuję w produkcje leków i kosmetyków. Są to wysokiej jakości produkty po konkurencyjnych cenach.
W Polsce bardzo niepokojącym zjawiskiem od jakiegoś czasu jest coraz wiekszy deficyt i to zarówno w dziedzinie chemii jak i farmaceutyki. Wyprodukowanie nowego lekarstwa, mającego rewolucyjne znaczenie, to wydatek rzędu kilku miliardów euro. Dlatego też szanse na zmianę tej sytuacji są niewielkie. W związku z tym moim zamiarem jest m.in. zwiększenie liczby klientów na rynku poza granicami kraju jak również produkcja nowych leków i kosmetyków za granicą. Z tym jednak wiążą się większe opłaty m.in. podatkowe. I dlatego też podjąłem decyzje o założeniu spółki na Cyprze. Poszukuję więc firmy która mogła by się tym profesjonalnie zająć.
Niedawno natrafiłem na ciekawy artykuł w Internecie o międzynarodowej optymalizacji podatkowej, podaje link do tej strony
http://www.skarbiec.biz/prawo/prawnik-radzi/14_10_2009.htm
Po jego przeczytaniu zaciekawiła mnie spółka o charakterze holdingowym,nie przypuszczałbym, że dywidenda wypłacana na Cyprze może podlegać zwolnieniu podatkowemu zarówno na Cyprze, jak i w Polsce.
Czy ktoś z was korzystał z usług Kancelarii cytowanej w artykule ? Jak naprawdę wygląda sprawa rozliczenia podatku dochodowego w sytuacji wystawiania faktur dla firm polskich, jeśli jest się zarejestrowanym jako spółka holdingowa na Cyprze?
Czekam na wasze odpowiedzi;
Pozdrawiam!
Przemysław Dałek / 222.252.113.* / 2010-01-22 21:48
Re: Raje podatkowe w Europie [0]
Ja korzystałem z firmy na www.rajepodatkowe.co.cc Firmę prowadzę już ponad 3 lata i
wszystko odbywa się bardzo sprawnie, i powiem nawet, że jest łatwiej niż w Polsce, śmiało
startujcie!
Anne / 83.27.27.* / 2010-07-18 01:13
czy ta firma istnieje pod innym adr. internetowym? bo ten nie dziala.
albo znacie moze inne sprawdzone firmy ktore pomagaja zalozyc offshore w roznych rajach podatkowych ?
jurek logistyka / 118.71.58.* / 2011-04-02 11:47
moze ten kontakt: firma.w.raju@gmail.com mozna sprobowac
jagruby / 89.77.81.* / 2008-01-06 18:16
Ciekawy artykuł. Widać, że inne kraje myślą strategicznie nawet o tym jak ściągać do siebie odpowiedni profil obywateli. Działa to podobnie jak ściąganie do kraju inwestycji. Nasze ościenne kraje myślą o tym jaki rodzaj przemysłu chcą u siebie i odpowiednio ustawiają swoje prawo, a u nas cała para idzie w tworzenie barier dla kapitalistów aby zapewnić sprawiedliwość społeczną. Ciekawe co PO zrobi z podatkiem liniowym? Czy zachęci ludzi do płacenia podatków u nas? Kiedyś ktoś fajnie pokazał na podstawie CIT jak działają firmy globalne, aby płacić podatek dochodowy w tej filii, która jest w kraju o najniższych podatkach. A my jeszcze cały czas tkwimy w realnym socjalizmie i emocjonujemy się białymi i czarnymi miasteczkami.
filosof3 / 80.62.51.* / 2008-01-03 13:38
To wiadomo,ze UE naklada kary itp.Biurokraci UE zadbali o siebie i sowoje radziny.Takie luksusy kosztuja.
Krzysztof Malicki / 222.254.29.* / 2010-04-05 13:48
Pan z firma.w.raju [at] gmail.com pomógł powołać spółkę jakieś ponad pół roku temu, wszystko jest ładnie "skomponowane" pod działalność na POlskę
michal uk / 118.71.58.* / 2011-04-02 11:43
tez polecam ten kontakt
fdfdfd / 83.27.41.* / 2007-12-25 00:02
nowe forum biznesowe: www.anemora.com/lipper
griko / 2008-01-05 14:13 / portfel
fdfdfd- jesteś niepoważnym gowniarzem- mysle o "twoim" linku
wsad / 83.18.10.* / 2007-12-25 17:05
zadne forum tylko strona z "darmowymi" kursorami i tapetami
leiho / 2007-12-24 15:51 / "Tu Ne Cede Malis"
wszystko to wskazuje, jak zbrodniczym systemem jest socjalizm i biurokracja UE. Byle zdusic, byle zabrac wypracowane pieniadze. Ale unia przetrwa najwyzej 30 lat jeszcze, to po prostu nie moze wytrzymac, ... niedługo na 1 normalnego pracującego człowieka bedzie przypadało 2 urzędników pasożytów. Ekonomia nie zna cudów, matematyka jest nieubłagana.
neuczarny / 2007-12-25 09:36
Święta prawda. Ludzi można bezczelnie okradać, ale do pewnej granicy. Później wszystko zaczyna się sypać i nie ma komu robić, a boska wszechwładza biurokratów zaczyna wkurzać ludzi.
jotel / 83.4.213.* / 2007-12-24 15:22
po co tworzyc zawile systemy ulg, jesli mozna po prostu zlikwidowac podatek dochodowy?
Marcin Jaworski/Szczecin / 222.254.29.* / 2010-04-05 13:58
2 lata temu też miałem ponowne dylematy, ale firmę taką da się legalnie prowadzić - nie mamy takiego 100% zarobku, ale za to mamy czyste sumienie i te 80% pozostanie " w kasie rodziny", Panowie, powiem wam jedno! Dbajcie o swoje rodziny i dzieci i ich przyszłość, nie czekajcie na rząd bo i tak się wszystko "sypie", niedługo zaczną wchodzić na majątki ludności, zobaczycie! te 30% choćby na zapas człowiek powinien mieć poza rękami polskich rządów, SYSTEMY ZUSOWE lada dzień upadną i nie wiadomo co będzie, a wtedy to nie pozostanie nic innego niż wziąć kamienie...Zycie mamy jedno, a to 30% majątku ma być poza Polską, jeśli chcesz chodzić spokojnie spać!
Jacyków / 88.220.57.* / 2011-04-04 15:11
ZUS już dawno upadł, ta ich firma jest nie produktywna, tylko czeka na pieniądze, a wy im dobrowolnie dajecie.
mikolaj rusin / 118.71.58.* / 2011-04-02 11:44
dokladnie
malfef / 2008-01-05 18:54
jezeli tego nie wiesz, przeczytaj sobie "Bogaty ojciec, biedny ojciec". Zrozumiesz.....;)
wokul63 / 89.231.194.* / 2012-09-14 11:24
czytałem , również polecam

Najnowsze wpisy