Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Raz w górę, raz w dół, czyli czekanie na popyt

Raz w górę, raz w dół, czyli czekanie na popyt

Wyświetlaj:
jędrzej / 2006-08-21 02:11 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No to na dobranoc:

KONTRAKTY - powinni tego zabronić !!!
jędrzej / 2006-08-21 01:32 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
KENOBI - spodziewasz się fundamentalnej bessy, czy nie dziwi Cię fakt, że jednak w ciągu ostatnich kilku lat W20 prawie stale rośnie, mimo że z naszą gospodarką było znacznie gorzej niż teraz?
jędrzej / 2006-08-21 01:56 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Dla uzupełnienia myśli:
GPW jest tak małą giełdą, że do manipulowania nią wystarczy kilkaset milionów dolarów.
Tymczasem trzeba jakoś zagospodarować rosnące oszczędności polaków (czy to w gotówce, czy w OFE), żeby to zrobić należy ich zachęcić do giełdy oferując łatwy zysk tanim kosztem. Do tego potrzebna jest hossa.
Żeby jednak kapitał mógł zarobić potrzebne są też korekty. Bessa jednak nie jest w tej koncepcji mile widziana.
Leszczy zaś do dojenia jest dużo. Na giełdzie inwestuje niewielki procent społeczeństwa, więc jedni wydojeni zastępowani są następnymi, a po kilku latach wracają ci pierwsi i znowu dają się wydoić.
Cała zabawa polega na tym, żeby wyczuć odpowiedni czas.
Kenobi / 2006-08-21 01:53 / Uznany malkontent giełdowy
Nie wiesz dlaczego rosły wszystkie emerging markets w ostatnich latach? Nie wiem czy to zostanie nazwane korektą, bessą, pęknięciem bańki czy krachem. Dowiemy się później. Jeśli czytasz różne komentarze - chociażby ostatni Parkiet, to widzisz, że zbierają się czarne chmury i chyba coś popada. Tak się dziwnie składa, że takie przesilenia zdarzały się dziwnie regularnie (październik 1987, marzec 1994, marzec 2000).
jędrzej / 2006-08-21 02:03 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Ja wiem, o tym 6-cioletnim interwale mówiono już na tym forum parę miesięcy temu.
Mnie jednak nie przekonują zbyt regularne fale. Widać w maju zysk spekulantów został oceniony jako zbyt niski, a reakcja rynku jako zbyt nerwowa. Zjechanie teraz w dół nie da się pogodzić z chęcią wycofania kapitału. Do tego potrzebna jest rzesza leszczy, którzy nie zdążą się zorientować w porę, a tych może napędzić tylko na prawdę spektakularny rekord.
Dlatego sądzę, że jeszcze nie czas. Jeszcze będziemy rosnąć, a z nami szum medialny. Nie robi się krachu bez uprzedniego krzyku "hossa, hossa"
jędrzej / 2006-08-21 02:02 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Ja wiem, o tym 6-cioletnim interwale mówiono już na tym forum parę miesięcy temu.
Mnie jednak nie przekonują zbyt regularne fale. Widać w maju zysk spekulantów został oceniony jako zbyt niski, a reakcja rynku jako zbyt nerwowa. Zjechanie teraz w dół nie da się pogodzić z chęcią wycofania kapitału. Do tego potrzebna jest rzesza leszczy, którzy nie zdążą się zorientować w porę, a tych może napędzić tylko na prawdę spektakularny rekord.
Dlatego sądzę, że jeszcze nie czas. Jeszcze będziemy rosnąć, a z nami szum medialny. Nie robi się krachu bez uprzedniego krzyku "hossa, hossa"
Kenobi / 2006-08-21 02:16 / Uznany malkontent giełdowy
Popatrz na przepływy kapitału. Balon napompował kapitał zagraniczny. Nie wiem kiedy i jak to się potoczy - jedno jest pewne, coś się będzie działo. Wiadomo, że będą próby obrony pozycji, ale bez zagranicy wiele nie zdziałamy.
jędrzej / 2006-08-21 02:21 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Tak, ale wbrew pozorom, kapitał zagraniczny nie odpłynął z GPW w maju i czerwcu (vide: kurs złotówki)... na co czekają? Żeby się wycofać muszą zrobić porządną górkę.

To że się będzie działo, to wielu czuje. Pytanie jak i kiedy się zacznie. No dla spóżnialskich - jak długo potrwa.
Moim zdaniem jednak krótko, a nie zaczniemy wcześniej niż W20 dojedzie do 3500.
Kenobi / 2006-08-21 02:31 / Uznany malkontent giełdowy
Odpłynął, i to ze wszystkich em. markets. Dlaczego Ty nic nie czytasz, a posługujesz się wydumaną teorią? Dobranoc.
jędrzej / 2006-08-21 02:38 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Owszem czytam. Pisali o odpłynięciu z Polski ok 500 mln $ (z 10 mld wycofanych ze wszystkich EM) - jeśli uważasz to za jakiś szczególny odpływ, to sorry.
Poza tym to są tylko szacunki. Gdzie czytałeś dokładne dane ten temat? Nikt się nie ogłasza: wchodzę/wychodzę (chyba że grubo po fakcie, albo dla zmyłki).
Dlaczego wg. Ciebie złotówka jest taka mocna?
jędrzej / 2006-08-21 02:47 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A i jeszcze jedno. Skoro według Ciebie zachodni kapitał już od nas odpłynął, to co nam grozi? Kto się teraz będzie wycofywał i dokąd ?

Moim zdaniem właśnie całe niebezpieczeństwo tkwi w tym, że jankesi jescze tu znacząco siedzą i czekają na dogodny moment do odwrotu. Pytanie, ile mają do wycofania?
Kenobi / 2006-08-21 00:16 / Uznany malkontent giełdowy
W sobotę strajkujący w Escondida przystąpili do dalszych rozmów z kierownictwem. Wg nieoficjalnych informacji właściciel podniósł swoją ofertę podwyżek. Rozmowy miały byc kontynuowane w niedzielę. Przedstawiciel związku oczekuje zakończenia rozmów z sukcesem najpóźniej w poniedziałek.
jędrzej / 2006-08-21 01:03 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No i co z tego?
Kenobi / 2006-08-21 01:12 / Uznany malkontent giełdowy
Jak to co? To Ty jeszcze nie wiesz Leszczyku?
jędrzej / 2006-08-21 01:24 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Domyślam się Panocku, że przewidujesz spadek na KGHM i co za tym idzie W20.
Jeśli będzie równie spektakularny jak wzrost w dniu rozpoczęcia strajku, to wiele się nie skorzysta.
Póki co miedź jest po 7491,75 $ za tonę.

Swoją drogą, jest to dobra informacja - cena miedzi powinna spaść, a to obniży ceny wyrobów, zwiększy popyt, zniechęci do substytutów, uspokoi sytuację.
Swoją drogą, jest to zła informacja - cena miedzi spadnie, zyski spółek również, a co za tym idzie również kurs ich akcji, wprowadzi nerwowość na rynku.

Jak sam widzisz, wszystko da się zinterpretować dwojako, który wariant wybiorą inwestorzy trudno przewidzieć.

Ja dzielę informacje na dobre i złe. Dobre to te, które można wykorzystać do manipulowania kursem (w górę lub w dół), a złe to te których wykorzystać się nie da.
Tą o ewentualnym zakończeniu strajku uważam za raczej złą.
Kenobi / 2006-08-21 01:44 / Uznany malkontent giełdowy
Jeśli tak, to nie rozumiem wcześniejszego pytania.
jędrzej / 2006-08-21 01:47 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Po prostu uważam, że ta informacja przyniesie zmian na GPW.
jędrzej / 2006-08-21 01:48 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
..nie przyniesie..
Kenobi / 2006-08-21 02:04 / Uznany malkontent giełdowy
A cena miedzi po zakończeniu strajku to wzrośnie czy spadnie?
jędrzej / 2006-08-21 02:08 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Spadnie o 2%
Kenobi / 2006-08-21 02:19 / Uznany malkontent giełdowy
A jak popyt w związku ze schładzaniem gospodarki światowej dalej będzie spadał, a podaż rosła, to co będzie dalej?
jędrzej / 2006-08-21 02:27 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Podaż nie będzie rosła przy spadającym popycie (nie będą się otwierały nowe kopalnie).

Po pierwsze: cena spadnie ale niekoniecznie drastycznie (górnicy wywalczyli podwyżki, więc nie można zejść poniżej kosztów)

Po drugie: to schładzanie to nic trwałego.
risky-rainmaker / 2006-08-20 21:56 / Ostatni Optymista
No Leszcze, Leszczyki, Bywalce i Uznani Gracze Bierkowi...jaki przewidujecie rozwój wypadków jutro...
jędrzej / 2006-08-21 01:06 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Ponieważ pytasz Leszczy, to powiem że spodziewam się łagodnego osuwania w kierunku 2800. Trzeba przygotować dołek dla spekulantów.
Kenobi / 2006-08-21 01:19 / Uznany malkontent giełdowy
...którzy przystąpią do szturmu, co ulatwi głównym siłom ciche opuszczenie pozycji.
jędrzej / 2006-08-21 01:27 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Spodziewasz się szturmu, czyli wzrostu w przyszłym tygodniu?
Kenobi / 2006-08-21 01:37 / Uznany malkontent giełdowy
Kontynuuję Twój tok myślenia i myślę o odbiciach w trakcie wspomnianego osuwania. Obawiam się jednak, że jesteś chyba zbytnim optymistą.
Kenobi / 2006-08-21 01:40 / Uznany malkontent giełdowy
Poczytaj sobie co na temat obecnej sytuacji sądzi Stephen Roach z Morgan Stanley, daje to możliwość zorientowania się gdzie my się w tym momencie znajdujemy i czy leci z nami jeszcze pilot.
jędrzej / 2006-08-21 01:44 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Nie jestem optymistą, myślę że naszym rynkiem nie rządzą fundamenty, tylko spekulanci, a Ci do zarabiania potrzebują stale świerzej krwi, czyli leszczy którzy napływają na giełdę razem z informacjami o hossie. Dlatego rekordy na Wigu są bardzo potrzebne i często używane.

A pilot to nie leci z nami już od conajmniej roku.
Kenobi / 2006-08-21 02:01 / Uznany malkontent giełdowy
I dlatego, ze naiwni napływają nie mając pojęcia, że jak beło tak beło, ale beło. A jak je, tak je , ale ni mo. Ale o tym dowiadują się po fakcie i rozpoczynają rejteradę. Dlatego spadki są dużo głębsze, bo kołowrotek kręci się ,ale w odwrotną stronę
jędrzej / 2006-08-21 02:05 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Przeczytaj wyżej. Takich kołowrotków nie robi się w wakacje, przy mizernych obrotach, bo właśnie teraz naiwni nie napływają. Napłyną na jesieni (jeśli będzie dobry szum medialny)
Kenobi / 2006-08-21 02:28 / Uznany malkontent giełdowy
Jak usłyszą co się dzieje na gieldach to nie napłyną. Nadal jesteś przesadnym optymistą. Zobacz indeks konsumentow Uni. Michigan. Konsument decyduje o wszystkim.
keskese / 2006-08-20 20:53 / Reprezentacja Polski
poleci chyba soft na morde po tym info o aferze w pko bp. szkoda...
Longterm / 2006-08-20 20:33 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, troche z innej beczki: mosty zabrze moim subiektywnym zdaniem (troche mam) ma szanse dać dobrze zarobić zarówno krótko jak i długoterminowo. Jutro ostatni dzień notowań PP. Czy wciąż warto wejść w nową emisje 2 PP za 3 nowe akcje po 2 zł? Kurs PP wzrósł w Piatek o 33% przy dużych obrotach-ktoś ostro skupuje?
badylarz / 2006-08-20 13:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wracając do pierwszej części wątku poruszonego przez Oseska (Moskwa-Pietuszki) podaję przepis nieodżałowanego Wieniedikta na drik zwany "Psia krew":

* Piwo żygulowskie 100g
* Szmpon "Bogacz Sadko" 30g
* Rezol, płyn do zwalczania łupieżu 70g
* Klej BF 15g
* Płyn hamulcowy 30g
* Dezynsektal, środek owadobójczy 30g

Całość powinna w ciągu tygodnia naciągać na tytoniu z cygar.
Charakterystyka: Pita dużymi łykami Psiakrew szybko uduchawia człowieka lepiej niż tygodniowy post połączony z intensywnymi przemyśleniami.
Wszystkim forumowiczom polecam zamiast łykendowego ślęczenia na wykresami AT oraz AF.

Na zdrowie
chris / 2006-08-20 19:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
przypomnij mi proszę, który to 'drink" z przepisów Wieniuszki należało mieszać i to koniecznie wiciokrzewem, a efekt spożycia był tak potężny, że można było na "Spożywającego" of drink napluć z pół metra i zero reakcji ;)))
Pozdrawiam wszystkich lubiących siatkarskie horrory
osesek / 2006-08-20 22:51 / Pan Tysiącznik
Łza komsomołki

Lawenda 15 g
Werbana 15 g
Woda kolońska "Las" 30 g
Lakier do paznokci 2 g
Płyn do płukania ust 150 g
Lemoniada 150 g

Składniki należy w ciągu 20 minut mieszać gałązką wiciokrzewu.

Charakterystyka:
Doskonale aromatyczny, pity w dwóch porcjach na przemian odbiera dobrą
pamięć i zdrowy rozsądek.

werbana to zioło zapachowe
osesek / 2006-08-20 15:28 / Pan Tysiącznik
Jeśli spełnia się moje plany i sprzedam akcje BRS po 100 to zaproszę Cię na Łzę Komsomołki, którą przyrządzę własnoręcznie z orginalnych składników.
badylarz / 2006-08-20 22:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W Łzie występuje składnik o nazwie werbana w ilości gram 15-cóż to takiego? To samo tyczy się składnika "oczyszczona politura" występującego w Balsamie Kanaańskim. Oświeci mnie ktoś? Osesku jak Borys będzie po stówce a get po 5 dych pomieszamy wszystkie drinki Wieni - i to będzie impreza!
osesek / 2006-08-20 22:56 / Pan Tysiącznik
Z tego co pamiętam to politurę stosowano przy produkcji mebli na wysoki połysk a składa się ona z pokostu i spirytusu. Pokost zastępuje zakąskę.
Navigare / 80.55.129.* / 2006-08-21 00:38
Osesku, prawie dobrze lecz: nie pokost tylko szelak (naturalna zywica pozyskiwana z wydzieliny owadów zwrotnikowych z rodz. pluskwiaków). Chyba nie nadaje sie na przekąskę :))))))))
Navigare / 80.55.129.* / 2006-08-21 00:48
A jednak sie nadaje! - jest stosowany jako dodatek w przemysle spozywczym pod symb. E904 (nabłyszczacz)!!! :))))))))
chris / 2006-08-20 19:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ossesku a czytałeś "Noc walpurgi"?

Choć to płoteczka objętościowo przy "Moskwa-Pietuszki" ... to kawał "sztuki" ...
i polecam bardzo ;))))
Karlos / 2006-08-20 10:26 / Tysiącznik na forum
Pozmeat hahaahah, bo miał nieruchomości warte więcej niż cała firma......i teraz kupuje je dr. Jan!!!!
slaw / 2006-08-20 11:35 / Uznany Gracz Giełdowy
NO ALE JAK PRZEKRĘCILI W BRE KLIENTA TO INNA KWESTIA
slaw / 2006-08-20 09:51 / Uznany Gracz Giełdowy
Co do nieprawidlowości w IDM - weźcie BPH i jego pracownicę - gwarantuje wam że w bankach takich numerów jest o o wiele więcej tylko banki robią to po cichutku.
A zarządzanie portfelem klientów to popatrzcie na inne firmy asset - też żadnych cudów. Weźcie fundusze inwestycyjne - ile jest ponad benchmark - jeden może dwa. Paniętacie numery w biurze maklerskim BRE związane z POZMEATEm - taka firma kiedyś była i to był dopiero przekręt- a w sprawie IDM niejasne jest równieżzachowanie klienta - nieuczciwi pracownicy mogą rafić sie w kazdej organizacji
Taki jeden / 2006-08-20 03:35 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kupiłem PGNiG po 3.15 oraz dokupiłem Jagusiów. Millennium wkrótce powinno ruszyć do góry. Powodzenia i miłej niedzieli.
mari / 2006-08-20 09:51 / Achi
Witaj, Ewe sprzedałeś czy trzymasz?
Taki jeden / 2006-08-21 16:35 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dałem do sprzedania po 100zł
samuraj jack / 2006-08-20 03:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Dobrej Nocy
oraz udanych inwestycji w śnie i na jawie
Marko :> / 217.96.143.* / 2006-08-20 02:43
Witam :)
Daaaawno temu nie czytalem forum wiec chcialbym szybko poznac opinnie wiekszosci co do kierunku w ktorym podazaja indexy :>
spadamy czy idziemy w gore ?:>

ja przegladajac po raz eNty wykres wigu i wigu20 dostrzeglem cos co chcialem zobaczyc - czyli kierunek gora :>
1) Przebita (juz dosyc dawno) szyja niedoszlej glowy z ramionami - czyli pseudo formacja - raczej kontynuacja trendu niz zmiana :>
2) dolek z 2 polowy czwerwca jako 3 punkt potwierdzajacy waznosc linii trendu wzrostowego (1 punkt koniec marca 2003, 2 ptk koniec maja 2005)
ps. lepiej to widac na wigu niz na wigu20 - i na wykresie miesiecznym, a nie dziennym :>


Szybki link do wykresu: http://www.mbank.com.pl/inwestycje/emakler/wykresy/
terrestre / 85.128.78.* / 2006-08-20 08:01
wiekszosc analitykow twierdzi,ze skonczyla sie wlasnie seria fal ABC , o ktorych tyle pisal Mundek.
Koncza sie wakacje.Wszystkie dane sa lepsze niz dobre.
/dla Polski/
Ja tez stawiam na wzrosty.
Przeciez bylismy juz obok 3400,a od tamtej pory dane sie
POPRAWILY.
Marko :> / 217.96.143.* / 2006-08-20 02:51
aha i oczywiscie patrzylem na wykres slupkowy, a nie liniowy :>
osesek / 2006-08-19 23:23 / Pan Tysiącznik
Dobry wieczór.
Wszystkim, którzy mają problemy, polecam poemat Moskwa - Pietuszki.
Przekonacie się, że wasze problemy są niczym w porównaniu z problemami Żeni Jerofiejewa.
Miłej lektury.
Acha, na pewno rypnie. Kiedyś.
I na pewno odbije się od dna na poziomie określonym ilorazem liczb następnej przez poprzednią z ciągu Fibonacciego dążącym do AB/AC =AC/CB gdzie AB= AC + CB. A czas określony jest w Piśmie. A jego liczba 40 i 4.
A czas jest objawem ruchu. Nie ma ruchu nie ma czasu.
Na początku nie było nic. I czasu nie było. Dlatego wigi poruszają się byśmy mogli odmierzać czas. A czas to pieniądz. A pieniądz wymieniamy na przyjemności. A przyjemność jest istotą życia. Jesli kto nie ma pieniędzy zmuszony jest uprzyjemniać życie sam sobie . Własnoręcznie. Ech, życie,życie.....
szprotek / 83.29.65.* / 2006-08-19 23:39
Czyli, że co? Albo pałacyk, albo latarenka?
:)
Kenobi / 2006-08-20 03:49 / Uznany malkontent giełdowy
Akcje poszły z wolnej ręki...
osesek / 2006-08-20 15:26 / Pan Tysiącznik
Zrób to sam.
Adam Słodowy.
Ech,świntuszki, świntuszki (:
Baryton / 81.219.25.* / 2006-08-20 20:40
Daj spokój osesku, Kenobi i tak chyba nie zaskoczy.
A swoją drogą do dzisiaj jestem w posiadaniu opasłe tomisko A. Słodowego. :-) (w miękkiej oprawie).
warren buffet / 2006-08-19 23:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kenobi. pisz. pisz. pisz. ale napisz ile masz krotkich pozycji ??
slaw / 2006-08-19 21:30 / Uznany Gracz Giełdowy
A2 zysk IDM za II kwartał był 4 razy lepszy niż w poprzednim roku - ludzie co z wami - goście sprzedali akcje rok temu w ofercie publicznej - robia co do nich należy wprowadzaja spółki na gieldę powiększaja zysk netto inwestuja we wlasna spółkę (ostatnio chyba Brydzia pisala że warto kupować akcje BZWBK jak kupuja z zarzadu bo oni raczej nie tracą, Miłek z CCC też kupuje,) to co innym wolno a zarzadzajacym IDM nie wolno, kupili GTFI, Kupili Elektusa, - to co oni maja jeszcze zrobić - chyba prawie zbankrutować jak Mostotstal Zabrze żeby wszyscy ich oceniali dobrze, chyba że wolicie niejakiego Zientarę z FAM którzy wywalili akcje po 30 zeta i sie nie przejmowali nikim
A2 / 2006-08-20 08:26 / Spekulantka
Poszukam w archiwum Parkietu o zyskach funduszy za 2 kwartal. Wiem , ze nie masz racji. Ja pisalam o stopie zwrotu zarzadzanych pieniedzy , a nie o zyskach spolki.
A2 / 2006-08-20 08:30 / Spekulantka
Czytales jak Panowie wyrolowali kilenta? ciekawa jestem czy chcialbys byc na jego miejscu.
brydzia / 2006-08-19 21:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie porównuj bz wbk do idma ,
bz wbk to pewny bank do inwestowania , a idm jest do grania , po tym jak są zamieszani coś z podrabianiem podpisów nie mam zaufania , wyobraź sobie bank z taką informacją , chciałbyś mieć tam konto
wykres się przeginał więc postanowili ratować kurs
oni od debiutu wzrośli ze 400 %
OZZY / 83.16.229.* / 2006-08-20 11:33
Przykro mi!Ale nie masz pojecia ile jest przekretow i nieprawidlowosci w bankach.Wiem cos otym.Ostatnio bylo cos w TV-24 o nieprawidlowosciach w banku ktory wspolpracowal z Krauze.A swoja droga,ci wszyscy bogacze nie byli by tacy bogaci,gdyby byli calkiem uczciwi.Taka jest rzeczywistosc.Tylko ze my,wolimy udawac ze o tym nie wiemy!!!
brydzia / 2006-08-20 18:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
zależy kto się jak dorobił , są ludzie którzy zaczęli od zera w latach 90 ych i zrobili fortuny i chwała im za to
ale ci którzy dorobili się na kontaktach i pośednictwie z rządem i w wyniku różnego rodzaju machlojek , m in informatyzacja zus powinni być z wszystkiego rozliczeni
terrestre / 85.128.78.* / 2006-08-20 07:58
Pytanie: jakie byloby zainteresowanie IDM gdyby M.Zuber
nie byl doradca obecnego rzadu /i poprzedniego premiera/
slaw / 2006-08-19 21:41 / Uznany Gracz Giełdowy
no chyba że według Was wzorem jest Hyperion to powodzenia zyczę
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy