Forum Polityka, aktualnościKraj

Rażąco niska cena - jak wyeliminować ją z przetargów

Rażąco niska cena - jak wyeliminować ją z przetargów

Wyświetlaj:
Z.Rojewski / 89.228.63.* / 2011-07-19 16:25
To zaniżanie ceny powoduje oszustwo w bezpośrednim wykonawstwie ... wykonawca kombinuje jak wyjść z minimalnym chociaż zarobkiem ... jeden taki wykonuje dla mojej SM docieplenia elewacji ... widzę jak to robi ...nie spełnia żadnych norm ... styropian pokrywa na pow. nie większej niż 10% (powinno być 40% minimum i klej nałożony obwiedniowo), kotwy mocujące daje na spoinach, żeby oszczędzić na ich ilości, siatki nie zatapia, a klei ją przez oczka ... rusztowania ma niekompletne, ale jakoś nikt z PIP-u nie interesuje się tym ... ten sam wykonawca m-c temu wygrał przetarg na budowę remizy ... przy mniej więcej wyrównanych cenach innych oferentów oscylujących w kwocie 500tys zł on przebił kwotą 250tys zł ... jaka będzie jakość tego wykonawstwa ? ... takich wykonawców znam znacznie więcej ...
Icona prace wysokościowe / 83.23.94.* / 2012-08-02 15:29
Moim zdaniem brak jest dyskusji na ten temat, a jest to problem dla każdej branży w szczególności budowlanej. Jako firma dałem sobie spokój w uczestnictwie w przetargach widząc dopisek "kryterium niskiej ceny". Licząc koszty, które muszę ponieść wykonując określone zadanie i zysk po jego wykonaniu nie wierzę własnym oczom za jaką cenę wybrano ofertę. Rozwiązanie jest tylko jedno, oszczędności można zrobić na tanim materiale, robociźnie, zamknąć firmę a następnie zapomnieć. Więc jak budować dobrą markę, która na rynku będzie miała wieloletnią tradycję? Więc pozostaje mi wiara, że znajdę inwestora, któremu zależy na wykonaniu zlecenia dobrze i zgodnie ze sztuką budowlaną, a dobrze nie znaczy tanio.

Najnowsze wpisy