Forum Forum finansoweKredyty

Re Czy kredyt refinansowy

Re Czy kredyt refinansowy

paulia / 83.16.178.* / 2006-09-22 21:02
Witam,
Rok temu zaciagnelam kredyt w Dom Banku w kwocie 220 000.00 PLN celem kupna Domu (oprocentowanie-11%, ponoc tak duzy ,bo nie jestem Polka - mam obcy paszport a stala karte pobytu w PL) na 20 lat co wynosi mnie ok. ~2.100 PLN/mc po przeliczeniu kursu PLN z CHF. Jako ,że była to moja ostatnia deska ratunku nie pozostało mi nic innego jak zgodzić się na jakże drakońskie postanowienia owej umowy kredytowej. Przy podpisaniu umwy dysponowalam juz 60% potrzebnej kwoty na zakup nieruchomosci.
W obecnej chwili chcialabym wziasc inny kredyt refinansowy z tego co wiem oferta mbanu jest dosc prewencyjna .
Czy ktos z Panstwa ma moze ww. banku kredytu i podzieli sie ze mna info, jakimis wskazowkami?
Dziekuje z gory !
Paula Sch.
Wyświetlaj:
rybka / 2006-10-11 07:25 / Tysiącznik na forum
Wszystkie poniższe rady są godne przeczytania, ale piszący jakby zapomieli o najważniejszym. Czy są jeszcze inne banki, które udzielaja kredytów cudzoziemcom?
Konsultant Money.pl / 2006-10-10 19:47 / Specjalista Money.pl
Oprocentowanie kredytu jest faktycznie wysokie i warto zastanowić się nad refinansowaniem bądź po prostu zmianą obecnego kredytu. Prosze także sprawdzić w obecnej umowie kredytowej warunki wcześniejszej spłaty kredytu.

Zapraszam także na nasze strony do działu Produkty finansowe:
http://direct.money.pl/kredytymieszkaniowe/0/0/ gdzie można kolejno zapoznać się z ofertami poszczególnych banków oraz wysłac zapytanie bezpośrednio do doraców Money.pl, którzy pomogą w wyborze kredytu.
erka / 87.239.240.* / 2006-10-10 16:40
refinansowanie w mBanku czy MultiBanku nie wchodzi w grę ponieważ podstawowy warunek w/g przepisów tych banków to 18-to miesięczna historia spłaty kredytu. U pani jest 12 miesięcy. Proszę przedzwonić do DomBanku i spytać czy jest możliwość zmiany warunków kredytu. Bank sam tego nie zaproponuje ponieważ traci pieniążki. A swoją drogą i ja spróbuję dowiedzieć się przy okazji i odpiszę.
Jola - Doradca / 82.160.18.* / 2006-10-04 02:42
Po pierwsze proszę sprawdzić, jaką ma Pani opłatę za wcześniejszą spłatę kredytu. Oprocentowanie jest rzeczywiście stanowczo zbyt wysokie, ale należy też wziąć pod uwagę koszt wcześniejszej spłaty.
Jest kilka banków z korzystnym oprocentowaniem do wyboru, ale samo oprocentowanie to nie wszystko. Jest jeszcze wiele innych ewentualnych kosztów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze banku a także to, jak działa bank i jak liczy tzw. "zdolność kredytową". Może się Pani ze mną skontaktować bezpośrednio i postaram się pomóc.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: