Forum Forum prawneBankowe

Realne koszty prowadzenia konta - akty prawne

Realne koszty prowadzenia konta - akty prawne

webi / 2008-03-11 09:15
Witam Państwa,

Poszukuję aktów prawnych dotyczących obowiązku informowania klienta banku o wszelkich kosztach prowadzenia rachunku.

Podczas podpisywania umowy pracownik banku wyliczał koszty płatności kartą na terenie UE. Dla potwierdzenia tych wyliczeń pracownik użył tabeli prowizji i kosztów wydanej przez ten bank, w której były opisane ”wszystkie koszty”
Od początku deklarowałem, że walutą wpłacaną na konto będzie Euro. Po powrocie do kraju okazało się ze walutą rozliczeniowa zgodnie z umową jaką podpisałem jest USD i koszt utrzymania konta wyszedł 10 razy wyższy od deklarowanego przez ulotki i pracownika.

Za wszelkie informacje z góry dziękuję
Pozdrawiam
Sebastian
Wyświetlaj:
Wiórka / 193.108.177.* / 2008-03-11 15:10
poszukaj umowy rachunku, umowy o kartę i tabeli opłat i prowizji. Tam wszystkie warunki MUSZĄ być opisane, również waluta, w jakiej rozlicza się Twoja karta za granicą. Standardowo dla VISY jest USD, a dla Maestro EUR
webi / 2008-04-07 17:55
Dziękuję za odpowiedź.
Jeżeli chodzi o umowę to oczywiście jest w niej określona waluta jako USD.
Rozmawiałem z pracownikiem, który potwierdził, że wprowadził mnie w błąd obliczając przykładową prowizje, ponieważ mam jeszcze ulotkę z jego pismem, ale do reklamacji potrzebuję podstaw prawnych.
Pozdrawiam
Sebastian

Najnowsze wpisy