Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Red Bull i Jeronimo Martins walczą o kolory puszek. Pójdą aż do Trybunału Sprawiedliwości?

Red Bull i Jeronimo Martins walczą o kolory puszek. Pójdą aż do Trybunału Sprawiedliwości?

Wyświetlaj:
.este / 109.243.227.* / 2015-04-30 15:08
Próba zastrzegania barw przez takie koncerny jak chociażby Red Bull nie jest niczym nowym i nie powinno to nikogo dziwić. Ci, którzy twierdzą, że to głupota najwyraźniej nie mają pojęcia o marketingu i sami własną głupotę bądź niewiedzę obnażają. Loga (łącznie z odpowiednim dopasowaniem kolorów) niektórych firm; albo inaczej większości poważnie traktujących firm, zostały zaprojektowane tak, aby jednoznacznie kojarzyć się z oferowanym przez te firmy asortymentem. Więc każda próba wykorzystania charakterystycznych elementów, identyfikujących daną, dobrze prosperującą markę, stanowi dla takiej marki potencjalne zagrożenie utraty klienta. Dlatego giganci robią wszystko, aby zachować własny, niepowtarzalny wizerunek.
Sądzę jednak, że nie ma znaczenia czy jest to napój z Biedronki czy też Red Bull, bo tak samo dobrze robią sieczkę z organizmu człowieka. Nie mam zamiaru pouczać, bo każdy robi to co uważa za słuszne.
Obiektywnie stwierdzam, że produkty z Biedronki są całkiem przyzwoite jeśli chodzi o ich jakość. W porównaniu do wielu konkurencyjnych marketów. Większość z oferowanych przez ten sklep produktów, wytwarzana jest przez polskie spółki, dlatego nie do końca słusznym jest stwierdzenie, że zarabiają na nas Portugalczycy. Pomimo tego, że zarabiam nie najgorzej i byłoby mnie stać na zakupy w innych sklepach, to jednak wolę zakupy w Biedronce. Polecam każdemu kto nie pakuje produktów bezmyślnie do koszyka, tylko czyta informacje o produkcie na etykiecie.
osaaa / 46.113.50.* / 2015-03-30 09:03
pasjonaci biedronkowi ! pomyślcie o tej chemii i wypełniaczach którymi was karmią i życzę wam zdrówka za kilka lat po tym syfie które tak chwalicie a którym jesteście napychani przez śmiejących się z was portugalczyków."codziennie niskie ceny". jaka cena taka jakość!
Kasiia / 31.175.250.* / 2015-03-30 07:25
Dziwie się Wam ludzie,że kupujecie w tym nic niewartym markecie!!!Nic tam nie ma a ceny z kosmosu mają.Jeszcze będziecie płakać za małymi sklepikami jak Was biedry,lidle i reszta molochów wyroluje i podniesie ceny!!!Już podnieśli ale Wy tego nie chcecie widzieć bo macie zrobioną wodę z mózgu reklamami!!!Biedra zatrudnia?? A ile tysięcy ludzi przez nią straciło pracę tego już nikt nie poda co??
ja1103 / 185.15.81.* / 2015-03-29 23:53
a jaki dokładnie odcień niebieskiego zarejestrował RB??
waldisuper / 87.116.205.* / 2015-03-29 16:15
niech ci co tam kupują idą po emerytury do biedronki , głupi naród
XXI wiek niewolnictwa / 185.18.179.* / 2015-03-29 18:52
A jeśli będę kupować w polskim ale droższym sklepie - to czy dostanę emeryture od tego polskiego? Dzisiaj się wykosztuję a i na starość na nic mnie nie będzie stać. Może i rozsądne jest : kupuj w polskim sklepie .... Tylko że polscy pracodawcy są o wieje większymi wyzyskiwaczami niż ci zagraniczni.
SZCZĘŚCIAŻ / 195.205.39.* / 2015-03-28 15:13
JA SIĘ WOGÓLE TYM NIE PRZEJMUJĘ. JUŻ OD MIESIĄCA ZARABIAM 1300 zł. NA RENKĘ HARUJĄC W BIEDRĄCE. CHCESZ ZARABIAĆ TAK DOBRZE JAK JA ZATRUDNIJ SIĘ W NAJBLIŻSZEJ BIEDRĄCE.
asad78 / 217.17.33.* / 2015-03-29 22:56
To chyba pracujesz gdzieś na dalekiej prowincji bo ja w biedronce jako kasjer-sprzedawca zarabiam 1680zł bez premii jak jest to i 1800zł.
Magdalenna / 83.144.123.* / 2015-03-28 09:50
A ja nie rozumiem... Skąd Wasza nienawiść do tej sieci, wiem macie świetne wykształcenie, prace, perspektywy. Ja niestety mieszkam w małej miejscowości, mam tu rodzinę, mam tu dom....ale dopóki nie wybudowali u nas Biedronki nie miałam pracy (dobrze miałam u polskiego sklepikarza - na umowę zlecenie..czasami przez 2-4 m-ce nie wypłacał mi pensji).Teraz mam stałe/pewne wynagrodzenie, opłacone wszystkie składki, bony na święta, paczki/wyprawki dla dzieci. Nie jestem jedyną która, tylko dzięki temu pracodawcy wkońcu wyszła z bezrobocia. Ja wiem łatwo krytykować, mając dobrze płatną pracę...ale nie wszyscy jesteśmy w tak komfortowych sytuacjach jak Wy (wypowiadający się tu licznie na forum) Wasze argumenty są dla mnie śmieszne. Że co że nie płacą w Polsce podatków....ja płacę, jak każdy pracownik w tej firmie....i co z tego mam- prezes ZUSU może za nie kupić sobie BMW za kwotę, której ja przez całe moje życie nie zobaczę, większe premie roczne dla pracowników urzędów - gdzie i tak nie można nic załatwić, czy może wciąż dziurawą drogę, bo burmistrz wydał kasę na nowy gmach urzędu miasta? Że sprzedają syf... zwróćcie uwagę kto ten "syf" produkuje..w większości to są polskie firmy, które tylko dzięki stałym umowom z Biedronką mają szansę sie utrzymać. Z resztą jest to dla Was nie ważne....bo bogaty nie zrozumie biednego...ale czasami warto pomyśleć o tym, że dla nas pracującego tam motłochu (bo rozumiem że Wy tam pracować byście nie mogli) ta praca jest naprawdę bardzo ważna. Chociażby dla tego że już pracowaliśmy u polskich pracodawców....za " dobre słowo" w zdecydowanie gorszych warunkach. Teraz pewnie jesteście wielce zadowoleni, kiedy sieć zapowiedziała grupowe zwolnienia....my tu wszyscy drżymy o swoją przyszłość...a Wy możecie triumfować....Bo to chyba tylko w Polsce tak jest że potraficie się cieszyć jeśli tylko innemu jest gorzej. Pozdrawiam
ostatni sprawiedliwy37 / 188.146.9.* / 2015-03-28 15:28
Magdaleno, nie przejmuj się opiniami obcych ludzi. Licz się jedynie ze zdaniem osób, które kochasz i które cię szanują. Na świecie zawsze będzie mnóstwo osób złośliwych, chamskich, nierobów i trolli. Ty pracujesz, więc jesteś ambitną kobietą. Ważne, że pracujesz na siebie. Natomiast ci, którzy krytykują Biedronkę żyją z zasiłku, albo rodzice ich jeszcze utrzymują. Nie każdy dostaje super posadę po znajomości np. z PO czy PSL.
ARLETTA407 / 5.173.15.* / 2015-03-29 19:11
DZIEKI BIEDRONCE ,LUDZIE MAJA PRACE I MAJA Z CZEGO ZYC,JAK POLSKI RZAD NIE DBA O OBYWATELI TO TRZEBA PRACOWAC U OBCYCH ,MA SIE NA UTRZYMANIU RODZINE ,DZIECI I ONE SIE N IE PYTAJA ,CO ?,GDZIE?,CHCA JESC.A CI WSDZYSCY ,KTORZY KRYTYKUJA PRACE W BIEDRONCE LEPIEJ NIECH MILCZA .to tyle . ARLETTA Z GORZOWA WLKP
PIOTREK 956 / 83.26.252.* / 2015-03-28 01:42
won z polski biedra razem z psami rejonowymi,banda biczowników co za auto służbowe i prawo do upodlania ludzi czują się dumni, gnidy co to polacy za pieniądze z obcego kraju gnębią swoich rodaków
alutka599 / 213.238.70.* / 2015-03-28 14:09
póki co Polskie firmy nie mają nic do zaoferowania rodakom!!! Dobrze że jest ta biedronka zajmijcie się lepiej lidlem jak tam traktują pracowników
antyPO / 87.204.33.* / 2015-03-27 17:26
przede wszystkim jakość produktów z biedry jest tak niska, że powinny być na nich ostrzeżenia, takie jak na papierosach o szkodliwości...
Kasiia / 31.175.250.* / 2015-03-29 19:49
Dokładnie!!!Jakość produktów w birdonie jest bliska zeru!!!Nie kupuję!!!!Omijam szerokim łukiem!!!
VIPMEN / 94.229.213.* / 2015-03-27 16:04
Nigdy wygląd "BE POWER" nie kojarzył mi się z "Red Bull". A co to jakości napoju i ceny to "BE POWER" jest dobrej jakości w niskiej cenie, a "Red Bull" no cóż dobra jakoś ale od ceny trochę kieszeń boli. Z resztą jak sam "Red Bull" twierdzi że ich napój może być mylony z "BE POWER" to chyba nie ma co przepłacać xD
KD79 / 178.182.121.* / 2015-03-27 14:35
Moim zdaniem w takiej sytuacji każdy nowy producent napoju energetycznego typu Red Bull powinien płacić prowizję od każdej sprzedanej puszki firmie, która jako pierwsza wprowadziła go na rynek. Takie np. Chiny zbudowały swoją potęgę gospodarczą na kopiowaniu najlepiej sprzedających się produktów na całym świecie. Czy sprawiedliwe jest to, że ktoś miał dobry pomysł i swoją wizję postanowił przekuć w rzeczywistość, a drugi poszedł do sklepu, kupił, rozebrał na części i zaczął produkować taniej używając komponentów gorszej jakości? Gdyby to był mój wynalazek, to nie chciałbym żeby jakiś Chińczyk, czy Portugalczyk czerpali zyski z tego co ja pierwszy wymyśliłem.
MAREK436 / 92.70.132.* / 2015-03-28 11:14
oczywiscie że tak używasz koła ,zapałek,wycierczek w samochodzie regulowaną częstotliwoscią pracy,za te wynalazki nikt nie zapłacił,a właciciel trzeciego wynalazku został perfidnie okrzdziony przez koncern samochodowy.
oleska / 89.65.205.* / 2015-03-27 13:57
Pijecie te wszystkie szczyny popłuczyny a za parę lat będziecie się dziwić dlaczego tak wcześnie albo powaznie chorujecie z prostej przyczyny z braku rozumu.
SLAWEK 68 / 77.255.42.* / 2015-03-27 13:02
A JA CHCĘ ZAREJESTROWAĆ SWOJE ODCHODY KOLORU LEKKO BRĄZOWEGO I WTEDY CO ???? TROCHĘ ROZSĄDKU Z TYMI ZNAKAMI TOWAROWYMI-SKOJARZENIAMI BO MOŻNA WSZYSTKO ZAREZERWOWAĆ ALE .. NO WŁAŚNIE ALE !!!!!
ali143 / 217.110.126.* / 2015-03-27 12:55
Red Bull to kupa. Zwykle nabijanie kasy koncernowi. Sprawdźcie zawartość red ciula z zawartością jakiegokolwiek energetyka za złotówkę. Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy