REDAN

skomentuj
gienz / 2007-11-14 16:24
Totalny zawód.
Spółka nadal pod kreską. Wyniki III kw. są mocno rozczarowujące. Mimo wychodzenia z handlu hurtowego (mało rentownego) i zwiększania sprzedaży detalicznej wyniki są coraz gorsze. Spółka zdecydowanie odstaje od pozostałych odzieżówek z GPW i to na gorsze. Ten segment jako taki jest bardzo ciekawy i perspektywiczny, wiele spółek świetnie się rozwija, tylko nie Redan. A juz wydawało mi się, że może to byc ciekawa spółka z tej branzy na koniec roku, ale nic z tych rzeczy.
Wyświetlaj:
rdn / 79.185.36.* / 2007-11-15 22:22
oj nie zgodzę się, nie zgodzę. Jeśli ktoś śledził wyniki miesięczne i umiał liczyć, to wiedział, że strata bedzie i to właśnie taka. Ale jeśli ktoś nadal umie liczyć i przyjmie, że sprzedaż urośnie tak jak do tej pory, a rentowność będzie taka jak w II kwartale, czyli około 46,5 procent, to na koniec roku wynik spółki będzie się zawierał w przedziale od straty 1 mln do być może nawet zysku ale rzędu 02, - 0,3 mln. A rentowność może być nawet wyższa, bo dolar tanieje. Więcej zarobi także spółka stowarzyszona Top Mark. W II kwartale dała on Redanowi 0,98 mln zysku netto. W IV kwartale mikołajowo - gwiazdkowym moze dać nawet 1,2 - 1,5 mln złotych. Proszę zauważyć, że wzrosła sprzedaż, a rentowność w II kwartale wyprzedazowym, była wyższa niż rok w IV niby tym najlepszym. Jeśli zaś w III kwartale przeprowadzali całego Trolla z gdyni do Łodzi, to tym kilkudziesięciu osobom z Gdyni musieli dać trzymiesieczne wypowiedzenia. Wystarczy, żeby ta pracowało 50 - 60 osób, a to juz daje koszt niemal 1 mln i stąd straty.
nekbiot / 2007-11-27 15:39
co by nie pisać, z tą firmą ciągle jest jakiś problem. każdą stratę da się usprawiedliwić. niech wreszcie pokażą zysk ! ...... a nie pokażą ,bo tam ciągle jest problem !!!!!!!!!!!!!!!!!! wystarczy porównać z innymi podobnymi firmami, w redanie ( lub z redanem ) jest coś nie tak ................ opowieści ,o tym jak to będzie pięknie ......... to wiecie ,gdzie można włożyć........
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy