Forum Forum finansoweKredyty

Refinansowanie kredytu w CHF

Refinansowanie kredytu w CHF

kusykzy / 2009-02-04 13:12
Witam,
prosze państwa, krótkie pytanie:
Czy są jakiekolwiek zalety/wady refinansowania kredytu hipotecznego w CHF teraz kiedy kurs pln/chf jest wysoki. (Zakładając że nowy kredyt również jest we frankach). Czy też kurs franka nie ma wpływu na wysokość rat po zrefinansowaniu??
I jeszcze jedno, czy są jakieś przeszkody aby kredyt denominowany w jednym banku zamienić na kredyt walutowy w innym??
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
Wyświetlaj:
kusykzy / 2009-02-04 13:29
W jednym z artykułów na money.pl znalazłem takie stwierdzenie:
"przewalutowanie ma sens, gdy kurs waluty kredytu jest na niższym lub takim samym poziomie, jak w momencie jego zaciągania. Dzięki temu po zmianie waluty kwota kredytu obniży się lub pozostanie na niezmienionym poziomie."
Czy to sie tyczy również przenoszenia kredytu do innego banku ale w tej samej walucie???
Nie mogę sie z tym połapać.....
olalala / 217.153.72.* / 2009-02-04 13:46
tak, mechanizm działa tak samo.
np brałeś 200 000zł w CHF po kursie 2,5 czyli Twój kredyt wynosi 80 000 CHF
gdybyś chciał go teraz przenieść, spłacałbyś kredyt po aktualnym kursie przyjmijmy 3 zł
czyli wyszłoby że potrzebujesz w nowym banku wziąć 240 000 zł kredytu
angel30 / 2009-02-07 16:00
Ja mam kredyt we frankach wziełam w sierpniu 180 tys na dzien dzisiejszy to jest około 245 tys chce przenieśc kredyt do innego banku w pln . Ale może lepiej miec teraz 245 tys pln niż czekac do wakacji i miec 300 tys bo słyszałam że euro ma kosztowac 6 zł to frank tez podskoczy.
planfinance / 2009-02-08 17:59
Moim zdaniem nie warto zmieniac.zmiana powinna nastapic gdy CHF byl w okolicach 2PLN.Teraz jest juz za pozno,kazda tego typu sytuacja podlega trendowi.Zalecam wizyte na forum forex.Jesli nie znacie sie Panstwo to duzo lepiej zasiegac info w takich miejscach.Artykuly w wiekszosc to sponsorowane reklamy i sa dzielem tworzonym na czyjas korzysc.

(regulamin forum)

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: