Forum Forum emerytalneInne

Reforma emerytalna

Reforma emerytalna

Money.pl / 2012-02-18 15:30
Komentarze do wiadomości: Reforma emerytalna.
Wyświetlaj:
mama 39 latka / 31.178.126.* / 2012-02-28 00:00
witam mam 39 lat i spłacam nadal zadłużenie za banany Gierka. Teraz słyszę, że mam pracować do 67 roku życia co zważywszy na długość życia w mojej rodzinie (w przedziale 63-66lata) nie jest kierowane do mnie. Miałam nadzieję, że tak jak emerytki niemieckie na stare lata w słomkowym kapelutku będę zwiedzać świat a tu pupa. Czyli urodziłam się by spłacać banany i po to by pracować na potencjalnie wyższą emeryturę do której pewno nie dożyję. Szkoda że urodziłam się wyłącznie po to by pracować. Uważam też że nie jest zgodne z konstytucją rozliczanie sztuk dzieci na lata emerytalne. Co mają powiedzieć kobiety które nie mogą mieć dzieci. To jest dyskredytacja. I życzę wszystkim wyobraźni 66 letniej babci która nie trzyma moczu, nie kuma nowinek technologicznych a czas reakcji jest równy refleksowi szachisty. PKB będzie ślamazarnie na tym samym poziomie. NIE ŻYJĘ PO TO BY PRACOWAĆ A JAK WAM BRAKUJE TO OBNIŻCIE MOŻE WIEK MŁODOCIANYCH DO PRACY !! żałuję tego kraju i siebie w nim
ebon / 83.5.85.* / 2012-02-25 10:42
Witam. Chcę Ci zaprezentować prawdziwy i w 100% pewny sposób na duże dochody. To jest program który zmieni Twoje życie! Swoją przygodę zacząłem dokładnie 8 miesięcy temu. Wtedy nie myślałem że w internecie można naprawdę tyle zarobić! Spróbowałem z ciekawości i ku memu zdziwieniu zarobiłem (w ciągu jednego miesiąca) 689zł z groszami.To było przecudne uczucie móc wypłacić tyle pieniędzy ale to nie wszystko! Zacząłem być bardziej aktywny na tej stronie i polecałem ją innym użytkownikom. Gdy minął kolejny miesiąc na moim koncie było ponad 4x więcej! dokładnie 2943zł z groszami! w ciągu tych 8 miesięcy zdążyłem zarobić grubo ponad 20.000zł niemożliwe?! MOŻLIWE! Sprawdź sam jeśli dalej nie wierzysz pod tym linkiem http://kasiora.latwy.pl Wystarczy że spróbujesz się na niej zareklamować oraz zostawisz włączony baner dzięki któremu zostajesz punkty. Obiecuje Ci że za nic tutaj nie zapłacisz, rejestracja jest darmowa, nic na tym nie stracisz! Jedynie co możesz to zyskać. Jeśli masz jakieś wątpliwości to wejdź w linka a przekonasz się że mówię prawdę! POLECAM BO NAPRAWDĘ WARTO! TO NIE JEST ŻADNA ŚCIEMA!
rembert2 / 2012-02-19 19:27 / Tysiącznik na forum
Niech ZUS odda mi kase ktora zabiera,dam sobie rade-a na wsi emerytury i tak wysokie za symboliczne skladki.O tym pajace z PSLu nie mowia
(@) / 89.79.218.* / 2012-02-18 22:47
Waldek ! a chlew wyczyszczony ? krowy wydojone ?..
Pyclik / 2012-02-18 19:27 / Tysiącznik na forum
Reakcja posłów na chyba szczere słowa Pawlaka ośmiesza polityków, bo świadczy o tym, że albo nie mają oni łączności z polskim społeczeństwem, które podobno reprezentują, albo nie wiedzą lub udają niewiedzę, co myśli ponad 80% Polaków.
Pewnie powinien uruchomić wywiad, aby się dowiedzieć, co mają w głowach takie wielkie persony jak Kurski czy Brudziński i starać im się przypodobać.
Obecny stan polskiego systemu emerytalnego oraz ta obecna rzekoma „reforma”, bezkrytycznie i bez refleksji – np. porównania stanu zdrowotnego Polaków i okresu pobierania emerytury w Polsce i gdzie indziej - skopiowana z niektórych państw UE, jest w rzeczywistości wyłącznie ordynarną , siłową podwyżką wieku emerytalnego , wymuszaną przez jednego człowieka i wielu potakiwaczy; jak widać Pawlak do nich nie bardzo chce należeć.
To ma być reforma?
Toż lepiej, aby Państwo reprezentowane przez takich, jakich mamy, politykierów w ogóle się wyłączyło z dziedziny emerytur, gdyż każdy z nas albo olbrzymia większość, gdyby mu dać do ręki obecnie przymusem odbierane składki emerytalne, wiedziałby, jak ma sobie zapewnić emeryturę na starość i kiedy dla niego osobiście ta starość się zaczyna; jeśli by taka potrzeba była zacząłby szybko działać rynek doradztwa - bez ZUS czy KRUS, generujących olbrzymie koszty na swoją działalność.
To jest rzeczywista reforma, oczywiście jedna z jej odmian i to chyba najdalej idąca.
Państwo ( oczywiście docelowo, bo na teraz są jeszcze obecni emeryci i ich prawa nabyte) nie musi uczestniczyć w organizacji systemu emerytalnego, ale przecież widzimy, jak bardzo chce, bo to państwo - to głównie politykierzy i urzędnicy, którzy na tym polu muszą coś uszczknąć dla siebie.
Spotkałem się dzisiaj z artykułem http://forsal.pl/artykuly/594855,rybinski_wojna_idei_o_podniesienie_wieku_emerytalnego.html
2012-02-17 03:48
Rybiński: Wojna idei o podniesienie wieku emerytalnego,

z którego fragment poniżej:
……….W zależności od tego, która ideologia: politycznie poprawna czy koncepcja alternatywna zwyciężą, będziemy obserwować różne rozwiązania w różnych krajach. Tam gdzie wygra pierwsza ideologia, zostanie podniesiony wiek emerytalny.
Tam gdzie wygra druga – pojawią się nowe podatki dla bogatych, podwyższenie podatku od dywidendy, wyższy podatek katastralny, inne, być może nowe obciążenia, które będą finansowały wyższe emerytury, bez podnoszenia wieku emerytalnego.
Na razie w stronę wzrostu wieku emerytalnego idą kraje UE, w tym Polska, a w stronę podwyżek podatków dla bogatych idzie administracja prezydenta Obamy. Ale sytuacja jest dynamiczna i nadchodzący kryzys może dokonać poważnych przetasowań na scenie politycznej w wielu krajach.
W przeszłości nowe ideologie często demolowały utarty porządek w Europie. Zobaczymy, jak będzie tym razem……….
Jaka ideologia – wg określenia prof. Rybińskiego – ostatecznie zatriumfuje w Polsce?
Na razie ponad 80 % ludzi w Polsce ma wiadome zdanie nt podwyższania wieku emerytalnego, ale pytanie:
czy pozwolą sobie siłą narzucić zdanie przeciwne?
Pyclik / 2012-02-26 00:59 / Tysiącznik na forum
Pisałem w poście z 18.II. reformie emerytalnej najdalej idącej, w której Państwo docelowo zostaje wyłączone z działalności na polu emerytur; wielu wzdychało - także tutaj – aby taki stan osiągnąć, ale szansa jest na to niewielka, bo gdzieżby klasa polityczna ,inaczej zwana klasa próżniaczą dała sobie wyszarpać taki kawał władzy i pieniędzy.
Spotkałem się niedawno z opisem ciekawej koncepcji systemu emerytalnego, który – z drobnymi korektami byłby do przyjęcia, a w każdym razie wart jest dyskusji
http://www.wealth.pl/serwis-informacyjny/komentarze/art259,-alternatywa-dla-podnoszenia-wieku-emeryt;
także w Bankier:
pt” Oto prosta recepta na polskie problemy z emeryturami”.
Co o tym myślicie?
To na pewno może być ścieżka,zbaczająca z drogi prowadzącej nas wszystkich do nowego niewolnictwa,wymuszanego systemem emerytalnym.
ssissi23 / 83.30.189.* / 2012-02-18 18:55
a w podziekowaniu za troskę o państwo większość z was powinna zostać SKAZANA NA PZYMUSOWE FIZYCZNE OBOTY PUBLICZNE np.pzy kopaniu owów melioacyjnych i to conajmniej do 67 lat
rembert2 / 2012-02-18 17:47 / Tysiącznik na forum
Ja tez watpie w ZUS tylko dlaczego kradnie mi tyle kasy?Nie mam pensji wicepremiera,ledwo starcza na zycie-pajac i arogant
Apokalipsa zbliża się / 79.185.175.* / 2012-02-18 17:38
Przecież Pawlak powiedział prawdę. System emerytalny w Polsce jest bankrutem. Polski nie stać na jego sfinansowanie bo ma poważne zadłużenie zagraniczne- NIESPŁACALNE!!!!!. Gra idzie o to aby jak najdalej odwlec w czasie to co jest nieuchronne, czyli ostateczny upadek systemu emerytalnego. Polskę rozkradano przez 22 lata, i teraz zmierzamy w kierunku Grecji. Rostowski się ratuje podwyższając ceny i podatki. Ale to nic nie da, bo jak długo można podwyższać podatki.
bsf / 77.253.85.* / 2012-02-18 16:55
Dziki mało cywilizowany kraj z dziką ordą POlitycznych arogantów i naciągaczy POdwórkowych.
sard / 83.24.50.* / 2012-02-18 16:32
odczepcie się od Pawlaka. powiedział to, o czym każdy w miarę zdrowo myślący człowiek powinien wiedzieć. Nie ma co liczyć na godziwą emeryturę z ZUS, warto oszczędzać, a naturalnym zabezpieczeniem są czy to się komuś podoba czy nie - dzieci
nie_ekonom / 212.76.46.* / 2012-02-18 16:29

eżeli wicepremier odpowiedzialny za polską gospodarkę tak krytycznie wypowiada się o stanie finansów i wątpi w instytucje państwowe, to powstaje pytanie, czy jest to właściwa osoba na właściwym miejscu

A mi by się wydawało, że trzeba się zastanowić czy skoro osoba, która wie dokładnie jak to działa od wewnątrz ma tak poważne wątpliwości, to wypadałoby się zastanowić JAK TO DZIAŁA?
@@@ / 89.68.238.* / 2012-02-18 15:30
Nasi premierzy chyba tak maja.
Swego czasu premier Miller wysylal swoje wnuki do prywatnej szkoly podstawowej.
Takie mial zaufanie do szkolnictwa panstwowego.
nie_ekonom / 212.76.46.* / 2012-02-18 16:32
Chociaż faktycznie poddaje to w wątpliwość szkolnictwo państwowe, to moim zdaniem tutaj sytuacja jest poważniejsza.

Nie jest tajemnicą, że szkoły prywatne (z założenia, są wyjątki) są lepsze. Szkolnictwo państwowe nie zostało utworzone dlatego, że jest lepsze od prywatnego, tylko żeby był dostęp do edukacji bez względu na status majątkowy.

Tutaj natomiast mamy sytuację, gdzie, biorąc pod uwagę wypowiedź p. Pawlaka, przyszły status majątkowy jest uzależniony od tego, czy obecny status majątkowy jest wystarczający. Klasyczny przykład rozwarstwienia społeczeństwa - w którymś momencie pojawia się granica. Jeśli nie przekroczysz jej do pewnego momentu w swoim życiu, to potem już w ogóle jej nie przekroczysz.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-02-18 16:51
Masz racje, ale ja pragne zwrocic ci uwage na bardzo wazny aspekt zachowania premiera Millera.
Jako premier jest odpowiedzialny za to co sie dzieje w kraju.
Fakt ze wysyla swoje wnuki do prywatnej szkoly PODSTAWOWEJ swiadczy o tym ze nie ma zaufania do panstwowej szkoly PODSTAWOWEJ za ktorej jakosc on sam jest odpowiedzialny. Wie ze te szkoly sa "do kitu" i nic nie robi aby to zmienic. Za co wiec on pobiera wybagrodzenie?

Jesli chodzi o Pawlaka to za to co powiedzial powinien zostac wywalony z rzadu na pysk.
Budyń / 89.72.232.* / 2012-02-18 18:32
Raz usłyszeli od polityka PRAWDĘ.
Jak to prawda, jest gorzka i bolesna.
Co więc robią ? Chcą głowy posłańca przynoszącego złą wiadomość.

Najnowsze wpisy