Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma służby zdrowia. Od nowego roku duże zmiany

Reforma służby zdrowia. Od nowego roku duże zmiany

Wyświetlaj:
Quasimodoxxl / 83.20.10.* / 2012-10-16 15:00
"Minister przyznał, że przez pierwsze kilka tygodni mogą być kłopoty z funkcjonowaniem systemu, jednak będą to kłopoty przejściowe."

Przejściowe kłopoty - skąd ja to znam?. Czyżby powrót do czasów gierkowskich?.

"Lekarz jest od leczenia, a nie ustalania, czy ktoś ma uprawnienia, czy nie - wyjaśnia minister."

Dziwne. Chcąc się dostać do lekarze muszę się zarejestrować. (Rejestracji nie przeprowadza lekarz) Tam już jestem dokładnie "prześwietlany" pod kątem uprawnień do leczenia. Zaświadczenia, legitymacje emeryckie i co kto tylko chce. Lekarz więc ma już pewność, że wchodzący do niego delikwent ma jakieś uprawnienia do leczenia. O jakie więc ustalenia chodzi? Może to ma być jeszcze kontrola kontrolujących, czyli rejestratorek?.
dr Wąsik / 194.42.119.* / 2012-10-16 13:48
Panie Bonie , wielu profesjonalistów ochrony zdrowia nie wie ,że ponad 50% czasu pracy lekarza to praca administracyjna.(das Krankenhaus 7/2003 Dokumentation)Napewno to działanie usprawni prace ale w niewielkim stopniu.
sukces2008 / 89.174.11.* / 2012-10-16 13:13
Panie Ministrze, Panie Premierze,
Dobrze, że po 5 latach rządzenia odkryliście tę oczywistą prawdę.
Zyczę dalszych tak wielkich sukcesów na tym polu.
Pozdrawiam
eww / 83.12.121.* / 2012-10-16 12:46
kasy fiskalne dla każdego lekarza a koszty prywatnych wizyt możliwe do odliczenia od dochodu. Ostatnio miałem operacje w państwowym szpitalu ale USG konieczne do przeprowadzenia tej operacji musiałem zrobić prywatnie. kosztowało mnie to 130 zł. Wqrwiło nieprzeciętnie
ojciec wikary / 78.131.154.* / 2012-10-16 11:27
Aż serce rośnie. Widać, że wszystko idzie jak w tym dowcipie o królu co narodowi śrubę przykręcał. Po każdym dokręceniu pytał się doradców (czytaj dawniej szpicli) o nastroje społeczne (dzisiaj takie dane dostarczy agencja CNBOP). Po każdej informacji, że lud płacze poda polecenie – dokręcić. Aż do momentu, gdy król otrzymuje informację: lud zaczyna się śmiać. Wtedy spanikowany krzyczy: poluzować. Coraz więcej luzu i humoru świadczy, że Król Światło Peru ma już niewiele czasu do poluzowania.
nie medyk, ale znający środowisko / 212.182.117.* / 2012-10-16 11:09
Panie ministrze jeżeli Pan coś mówi to proszę sprawdzić, czy to co Pan mówi jest zgodne z tym co robi np. NFZ w Lublinie, a konkretnie podczas kontroli placówek medycznych. Pana słowa :"Lekarz jest od leczenia, a nie ustalania, czy ktoś ma uprawnienia, czy nie" nie zgadzają się z wykładnią pracy lekarza określonych przez kontrolerów NFZ w Lublinie, według nich lekarz jest kasjerem i nie leczy lecz wydaje pacjentom czeki (recepty) na usługi finansowane przez NFZ. Dlatego lekarzy nie powinien interesować pacjent i jego dobro lecz kasa jaką musi zapłacić NFZ np. za leki.

Panie ministrze proszę się obudzić i sprawdzić jak działa system, który próbuje pan zmienić, bo może zamiast lekarzy warto zatrudnić urzędników, kasjerów z kasą fiskalną, która będzie wydawała recepty - w końcu według NFZ w Lublinie praca lekarzy i tak się sprowadza tylko do wystawienia recepty.
snakepl / 80.53.90.* / 2012-10-16 10:13
A od 2014 roku tylko 4 wizyty rocznie bezpłatne a za resztę trzeba będzie dopłacić - taki mają plan.
Mnie póki co to nie dotyczy bo bywam u lekarza raz na parę lat ale są ludzie mniej zdrowi ode mnie albo dzieci które częściej chorują i co z nimi będzie wtedy? O tym się nie mówi.
debos / 95.49.56.* / 2012-10-16 10:36

taki mają plan.

Zwykłe domysły, może rojenia, jeszcze nic nie wiadomo a już nie możesz zaznać spokoju. Już miotają tobą emocje. Lód na czoło dobry człowieku.
jam to ekonomista / 2012-10-16 10:36 / Bywalec forum

A od 2014 roku tylko 4 wizyty rocznie bezpłatne a za resztę trzeba będzie dopłacić - taki mają plan.

skąd masz info?

Najnowsze wpisy