Forum Forum dla firmZakładanie firmy

rejestracja firmy jak?

rejestracja firmy jak?

dorrota / 2012-10-03 10:42
Jak zarejestrować firmę? Chodzi mi o to czy muszę to osobiście w urzędach odpowiednich zrobić, czy jest już możliwość eelktronicznej rejestracji pzrez Internet normalnie? Jeśli ktoś z państwa wie, proszę o informacje
Wyświetlaj:
Adam Ryś / 2012-10-03 14:08 / Bywalec forum
ale słyszałem (zaznaczam od razu, że nie wiem czy to jest prawda) że nawet jak sie zarejestruje w internecie, to i tak tzreba iść do uzrędu i coś tam osobiście załatwić jeszcze mimo to
wiwan / 2012-10-03 10:58
Jest możliwe nieosobiście-
- System CEIDG zakłada 3 warianty możliwości złożenia wniosku o wpis do CEIDG (wniosek CEIDG-1):
1) za pośrednictwem platformy firma.gov.pl przy użyciu podpisu elektronicznego z certyfikatem kwalifikowanym lub przy użyciu profilu zaufanego udostępnianego przez platformę ePUAP, z dowolnego miejsca na świecie, bez konieczności wizyty w urzędzie gminy;
2) za pośrednictwem platformy firma.gov.pl bez konieczności użycia podpisu elektronicznego bądź profilu zaufanego – złożenie tzw. wniosku roboczego przy użyciu funkcjonalności zaimplementowanych na platformie (kreator wniosku CEIDG-1 lub aktywny formularz CEIDG-1), a następnie udanie się do dowolnego urzędu gminy i potwierdzenie go podpisem odręcznym.

Ta druga opcja jak widać i tak jednak ostatecznie jest ...osobista.

Najnowsze wpisy